Prezydent Filipin twierdzi, że Kościół Katolicki upadnie w ciągu 25 lat

Kategorie: 

Źródło: Presidential Communications Operations Office

Prezydent Filipin Rodrigo Duterte po raz kolejny wypowiedział się na temat Kościoła katolickiego. Jego zdaniem, w niedalekiej przyszłości ta organizacja religijna upadnie ze względu na liczne skandale pedofilskie.

 

Rodrigo Duterte, przemawiając w poniedziałek w Manili stwierdził, że ludzie nie zapomną grzechów, których dopuszcza się Kościół. Stale nagłaśniane przypadki pedofilii oraz korupcja mogą spowodować, że ludzie odsuną się od tej instytucji, a w ciągu 25 lat nastąpi jej upadek.

 

Wypowiedź została później sprostowana przez jego rzecznika, Salvadora Panelo. Ten powiedział, że prezydent Filipin nie zamierzał uderzać w cały Kościół i nawiązywał jedynie do konkretnych przypadków, co uznał za „zdrową krytykę”.

Pod koniec 2018 roku, Rodrigo Duterte wywołał niemały skandal, gdy ogłosił, że księża to w 90% bezużyteczni homoseksualiści. W tej samej wypowiedzi nawoływał ludzi do zabijania katolickich duchownych.

 

Na Filipinach, ponad 80% mieszkańców przynależy do Kościoła katolickiego. Rodrigo Duterte bardzo często negatywnie wypowiada się na temat Kościoła, który krytykuje jego walkę z narkotykami.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu

loading...


Komentarze

Portret użytkownika ąę

Prezydent wykazuje duży

Prezydent wykazuje duży optymizm. W  Polsce wydarzenia ostatnich dni -zamach na Adamowicza w Gdańsku a właściwie zachowanie 99% pasterzy na czele z niejakim Głudziem którzy nieomal już beatyfikowali to indywiduum wykazują jasno kim są ci "pasterze". W Polsce Kościół a raczej dygnitarze mieli napewno wiedzę i informacje co się dzieję w Gdańsku. Wiedzieli o udowodnionych przekrętach "błogosławionego" Pawełka. A. Inscenizując całą żałobną oprawę tej tygodniowej operetki jasno pokazali,że tak naprawdę mają niewiele wspólnego katolicyzmem lub nawet zwykłą przyzwoitością w stosunku do okradanych ze wszystkich stron owieczek.

Hierarchia katolicka w -nietylko moim -odczuciu dokonała samobójstwa. Więc należy spodziewać się postępującego rozproszenia owczarni.

Właściwie, to jest znana przypadłość którą opisał niejaki Rey z Nagłowic w swojej " Krótkiej rozprawie między panem,wójtem a plebanem"...wójt wini pana,pan księdza a nam prostym zewsząd nędza...

Portret użytkownika ąę

Mówiąc "kościół"- miałem na

Mówiąc "kościół"- miałem na myśli tą całą zdemoralizowaną nadbudowę opanowaną przez zakłamanych,zepsutych  i chciwych pasterzy którzy nie mają nic wspólnego z istotą chrześcijaństwa. Można być dobrym chrześcijaninem w uniwersalnym znaczeniu, można być CZŁOWIEKIEM wyznającym  uniwersalne zasady człowieczeństwa wspólne dla wszystkich (buddystów,muzułmanów,szintoistów oraz tzw.ateistów !).Cała reszta-wszystkie skomplikowane rytuały,tytuły, ozdobne szaty to tylko scenografia bez znaczenia.

Portret użytkownika polakk

Kościół nie może upaść, bo na

Kościół nie może upaść, bo na samym Stwórcy się opiera. Skorumpowani pedofile i inni judasze nie stanowią Kościoła, bo mu się sprzeciwiają , choćby nominalnie i kardynałami byli, to odszczepieńcy, oni już upadli. Obłąkany Duterte nie jest tu żadnym autorytetem, tymbardziej, że nawływał do mordowania narkomanów tylko dlatego, że zażywają co chcą, do czego każdy ma oczywiste prawo. To niebezpieczny wariat i tyle.

Portret użytkownika Alien1974

Rozdział 18. Apokalipsy św.

Rozdział 18. Apokalipsy św. Jana mówi właśnie o Kościele Kat...olickim i o tym, co się z nim stanie. 
1 Potem ujrzałem innego anioła - zstępującego z nieba 
i mającego wielką władzę, 
a ziemia od chwały jego rozbłysła. 
2 I głosem potężnym tak zawołał: 
"Upadł, upadł Babilon - stolica. 
I stała się siedliskiem demonów 
i kryjówką wszelkiego ducha nieczystego, 
i kryjówką wszelkiego ptaka nieczystego i budzącego wstręt, 
3 bo winem zapalczywości swojego nierządu napoiła wszystkie narody, 
i królowie ziemi dopuścili się z nią nierządu,
a kupcy ziemi wzbogacili się ogromem jej przepychu".
Nakaz ucieczki
4 I usłyszałem inny głos z nieba mówiący: 
"Ludu mój, wyjdźcie z niej, 
byście nie mieli udziału w jej grzechach 
i żadnej z jej plag nie ponieśli: 
5 bo grzechy jej narosły - aż do nieba, 
i wspomniał Bóg na jej zbrodnie. 
6 Odpłaćcie jej tak, jak ona odpłacała, 
i za jej czyny oddajcie podwójnie: 
w kielichu, w którym przyrządzała wino, podwójny dział dla niej przyrządźcie! 
7 Ile się wsławiła i osiągnęła przepychu, 
tyle jej zadajcie katuszy i smutku! 
Ponieważ mówi w swym sercu: 
"Zasiadam jak królowa 
i nie jestem wdową, 
i z pewnością nie zaznam żałoby", 
8 dlatego w jednym dniu nadejdą jej plagi: 
śmierć i smutek, i głód; 
i będzie ogniem spalona, 
bo mocny jest Pan Bóg, który ją osądził.

Ap. św. Jana 18

Strony

Skomentuj