Prezydent Filipin kazał strzelać do ludzi łamiących kwarantannę

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Prezydent Filipin, Rodrigo Duterte ostrzegł, że każdy, kto złamie kwarantannę koronawirusa na wyspie Luzon, może zostać zastrzelony przez wojsko lub policję. Polityk uzasadnia swoje ostrzeżenie tym, że kraj walczy o powstrzymanie rozprzestrzeniania się nowego wirusa.


Kontrowersyjny prezydent - który został oskarżony o zbrodnie przeciwko ludzkości, (z powodu jego bezlitosnej i krwawej wojny z narkotykami) w środę wygłosił w telewizji komunikat ostrzegawczy zgodnie z którym, dla osób łamających kwarantannę obowiązuje zerowa tolerancja, która weszła w życie 15 marca i będzie trwać do co najmniej 14 kwietnia.


Na Filipinach odnotowano narazie 2311 potwierdzonych przypadków, w tym 96 zgonów i 50 uleczeń. Krajowy system opieki zdrowotnej może zostać przytłoczony jeśli rozprzestrzenianie się wirusa wymknie się spod kontroli. Codziennie zgłaszane są setki nowych przypadków więc podobnie jak w Polsce, nastroje są raczej pesymistyczne. Prawdopodobnie dlatego, Duterte powiedział obywatelom w środę, że sytuacja pogarsza się i wymaga dodatkowych kroków. Zgodnie z jego słowami:

„Chciałbym ponownie podkreślić powagę problemu i wyjaśnić dlaczego musicie słuchać rządu. Moje rozkazy dla policji i wojska są następujące... Jeśli pojawią się kłopoty i jest szansa, że ​​będą z wami walczyć, a wasze życie jest w niebezpieczeństwie, strzelajcie bez ostrzeżenia.”

„Czy to jasne?” dodał. „ Śmierć. Zamiast sprawiać kłopoty, będziecie pochowani”.

Groźby Duterte pojawiły się po doniesieniach o niepokojach w Quezon City, części stolicy Manili o niskim dochodzie, gdzie mieszkańcy protestowali przeciwko brakowi rządowej pomocy żywnościowej. Według CNN co najmniej 21 osób w Filipinach zostało  aresztowanych. Duterte ostrzegł także, że znęcanie się lub dyskryminacja pracowników medycznych, powodowana piętnem narażenia na COVID-19, jest nie do przyjęcia i nie będzie tolerowana.


Szef policji krajowej zapewnił jednak w czwartek, że funkcjonariusze nie biorą ostrzeżenia Duterte dosłownie i utrzymuje, że nikt nie zostanie zastrzelony za naruszenie blokady. Informacja ta pochodzi od agencji prasowej Reuters, a więc tego samego źródła, które jako pierwsze donosiło o kontowersyjnym ostrzeżeniu. 


Prezydent jest znany ze swoich agresywnych i obraźliwych uwag, szczególnie w odniesieniu do prawa i porządku. Według oficjalnych danych jego wojna narkotykowa zabiła od 5552 do 6660 osób od czerwca 2016 r. Oganizacje zajmujące się ochroną praw człowieka szacują tę liczbę znacznie wyżej - na co najmniej 27 000 do połowy 2019 r. Czy jednak byłby on gotów otworzyć ogień do zdesperowanych obywateli?

 

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis
loading...


Komentarze

Portret użytkownika euklides

To jest NWO. Wiadomo było, że

To jest NWO. Wiadomo było, że nie powiedzą czegoś w stylu "hej, słuchajcie wprowadzamy światowy totalitarny reżim. Ustawcie się pod ścianą, bo jest was za dużo i trzeba część ukatrupić". Eksperci od psychologii społecznej stwierdzili, że społeczeństwo jest na tyle głupie, że wystarczy bajka o wirusie, prikaz z telewizji, a wszyscy dadzą się grzecznie zamknąć. I nawet nie trzeba dzisiaj specjalnie budować obozów konentracyjnych czy pakować ludzi do pociągów. Każdy dom to więzienie. Każdego przerobiono na potencjalnego wroga do którego barana będzie można otworzyć ogień jak tylko wychyli się z zagrody. A barany nadal nie mogą zajarzyć, że bandyci nie poinformują ich wprost o swoich prawdziwiych zamiarach. Ciekawi mnie tylko jak ukarany zostanie Łukaszenko i ten prezydent Brazylii. Obstawiam, że niedługo zejdą na cow-id....

Portret użytkownika znawca

Ciekawi mnie tylko jak

Ciekawi mnie tylko jak ukarany zostanie Łukaszenko i ten prezydent Brazylii. Obstawiam, że niedługo zejdą na cow-id....

Wypowiedzi Prezydentów Brazylii i Białorusi w sprawie epidemii wirusowej, powinny być lekcją przetrwania, wśród polskojęzycznych polityków - sługusów Zachodu, w wersji EU socialstaat NATO. Ich wypowiedzi są bardzo trafne - wirus różnie się rozprzestrzenia na świecie oraz należy zwracać na nie uwagę, ponieważ :

- Brazylia to najbardziej niepewny element w geopolitycznej układance BRICS, państwo lawirujące pomiędzy tą organizacją, a USA (w zamyśle, BRICS wraz z Azjatyckim Bankiem Inwestycji Infrastrukturalnych, ma być przeciwwagą dla rządów USA/MFW-Bank Światowy)

- Białoruś to sąsiad Rosji i jej rozsądny partner handlowy, a każdy kto potrafi z Rosją mieć dobre relacje jest wart uznania (w praktyce, Rosja ma z kimś stosunki albo dobre albo nie ma ich wcale/lub są one niezwykle ułomne, a więc w porównaniu do Polski - Białoruś wypada w tej klasyfikacji wręcz rewelacyjnie)

Wystarczy tylko aby jeszcze Donald Trump się wypowiedział w temacie koronawirusa i powiedział wprost : że nie istnieje on jako zagrożenie narodowe w USA, a skala problemów przy zwalczaniu skażenia, to efekt próby scalenia administracji stanowej (stany/gubernatorzy) i rządowej (administracja rządowa z Waszyngtonu), w jeden front walki z jego rozprzestrzenianiem się. Obecny Prezydent USA tyle razy już zabierał głos w kontrowersyjnych sprawach, tak więc i tym razem powinien również, zmieść lewactwo świata z medialnych salonów.

Internet nie służy do inwigilacji, a jeśli to prawda, że nie da się tego osiągnąć, to wolę by był on dostępny tylko z urzędu, w środowisku pracy oraz w biznesie.

Portret użytkownika angie

Strzelanie do ludzi łamiących

Strzelanie do ludzi łamiących kwarantannę to tylko pretekst do pozbycia się reszty opozycji w kraju: w ten sposób całkowicie legalnie można każdego z opozycji lub innego niewygodnego człowieka dla władzy oskarżyć o łamanie kwarantanny i zastrzelić. Taki kaprys totalitaryzmu, straszne to to.

Portret użytkownika Kwazar

W nienormalnie ciężkich

W nienormalnie ciężkich czasach Duerte wyznaje prostą zasadę. Porządek świat a ludzi bat czy jakoś tak to brzmiało (bez znaczenia czyś jest prawak, lewak czy inny żałosny dandys) .Czyli powiedział:  Uwaga ....„Czy to jasne? i...dodał. Śmierć. ...Zamiast sprawiać kłopoty, będziecie pochowani. Brzmi to dość logicznie.Bo tu nie chodzi o to, żeby wdawać się w puste polemiki i inne popierdułki i radośnie dalej sprawiać kłopot.Chodzi o to, że KAŻDY robi dokładnie to, co do niego należy i co mu wolno i nic ponad to.

Portret użytkownika Alien1974

.............................

........................................ Filipiny to super kat....olicki kraj, taki katotaliban jak Polska, gdzie ludzie dla Kości....ółka dają się nawet przybić do krzyża. Co już zapomnieliście??? To w tym kraju sprzedawano 5-letnie dzieci do domów publicznych, a w Polsce ksiądz, który gwałcił dziewczynkę kijem i uszkodził jej narządy płciowe dostał tylko 3 lata więzienia. W Piśmie jest napisane, że ludzie mają nic nie robić, mają tylko wyjść z Kościoła Kat...olickiego, a sam Pan Najwyższy rozprawi się z nimi, czyli z tymi, którzy podają się za sługi Jego. Ale róbta sobie jak chceta. 

Portret użytkownika Al_Diente

Najlepsze jest to ze ten

Najlepsze jest to ze ten "prezydent" ma podwójne standardy, nakazał zabijać ludzi związanych z handlem narkotyków a gdy się okazało po czasie ze jego synalek jest zamieszany w przerzut metamfetaminy, to nie odważył się wyciągnąć konsekwencji... 

Strony

Skomentuj