Prezydent FIFA, Sepp Blatter, zrezygnował w cztery dni po wyborze na nową kadencję

Kategorie: 

Źróło: FIFA

Czarne chmury zebrały się nad organizacją międzynarodową FIFA, która wydawała się dotychczas zupełnie wszechmocna. Jeszcze w weekend cieszył się z wyboru na piątą kadencję jej szefa, a już dzisiaj podał się do dymisji na skutek korupcyjnego skandalu. Dzisiaj Blatter nagle zrezygnował .

 

Musiały się pojawić mocne dowody, bo jeszcze kilka dni temu po zatrzymaniach za korupcję czołowych działaczy FIFA, Blatter twierdził, że nie ma z tym nic wspólnego. Potem w dziwnych okolicznościach wygrał poprzez wycofanie się jedynego kontrkandydata, jordańskiego księcia Ali ibn Husajna, za którym była cała Europa.

 

Szef europejskiej odnogi FIFA, UEFA, Michel Platini w rozmowie w cztery oczy przekonywał rządzącego od 1998 r. Blattera, aby zrezygnował, ale usłyszał, że jest już na to za późno. Skutkiem dziwnych gierek Blattera jest to, że w 4 dni po zakończeniu kongresu delegaci będą wezwani do wyboru jego następcy, tak szybko jak to możliwe.

 

Wiele wskazuje na to, że skala nieprawidłowości i skandali jaka trapi centralę FIFA jest tak wielka, że to co rozpętało się po zleconych przez FBI zatrzymaniach, to tylko wierzchołek góry lodowej ukazujący praktyki panujące w tej organizacji. FIFA od dawna jest określana w pewnych kręgach jako organizacji niemal mafijna.

 

Jej najcenniejszym produktem są Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej, które oprawą i kosztownością dorównują igrzyskom olimpijskim. Kłopoty obecnego kierownictwa tej organizacji są związane właśnie z organizacją tej imprezy. Chodzi o korupcję przy przydzielaniu organizatorów World Cup w tym nadchodzących imprez w 2018 roku w Rosji i cztery lata później w Katarze.

 

Obie nadchodzące imprezy organizowane przez FIFA już są kontrowersyjne. Padają sugestie, że nowe władze FIFA mogą posunąć się nawet do tego, aby odebrać organizatorom dwa najbliższe mundiale. Mistrzostwa w Rosji są problematyczne ze względu na rosnące napięcia międzynarodowe, a mistrzostwa w Katarze owiane są złą sławą ze względu na bardzo wiele ofiar wśród budowniczych stadionów. Dziwny i pachnący korupcją jest też ogłoszony niedawno termin rozgrywania tego mundialu - nie w lecie jaka zwykle tylko (ze względu na temperatury) w zimie, czyli w samym środku sezonu ligowego w Europie.

 

Sepp Blatter nie zrezygnowałby tak nagle gdyby nie musiał. Cała piłkarska Europa była zdegustowana jego wyborem na piątą kadencję w oparach skandali. Już teraz wiadomo, że Szwajcar odejdzie w niesławie. Najbliższe tygodnie pokażą jaka była rzeczywista przyczyna nagłej rezygnacji piłkarskiego "ojca chrzestnego", bo trudno sobie wyobrazić aby mogło do niej dojść bez odpowiednio "mocnych kwitów".

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Komentarze

Portret użytkownika SurvivorMan

FIFA, WHO, ONZ, CIA, FED, UE,

FIFA, WHO, ONZ, CIA, FED, UE, EBC... To wszystko są struktury mafijne... Nie od dziś to wiadomo... Większość na razie o tym nie wie, bo ich mózgi zastąpiono telewizorami... Na światło dzienne wyłazi na szczęście coraz więcej dowodów i liczę że światowa opinia publiczna otworzy wreszcie oczy na pewne sprawy...

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika Mojeimię44

Eh! Mam 35 lat już

Eh! Mam 35 lat już i praktycznie zero perspektyw. Wszyscy na około kradną lub dają w łapę a ja myślałem do 2008 że świat idzie w stronę Atlantydy. Jednak po krachu w Usraelu i kryzysie walutowym moja sytuacja zmieniła się a w atlantydę przestałem wierzyć. Szkoda pisania bo w takim świecie żyć mi się nie chcę. To nie moja ideologia rządzi światem a miało być tak fajnie..... Sad
 Mogą mi mówić że moja sytuacja to tylko moja wina ale jak brałem kredyt we franku szwajcarskim nikt mi nie mówił że ten skoczy o 100% a swój kredyt konsumpcyjny będę spłacał całe życie będąc niewolnikiem banku. K...wa jak ja nie nawidzę banksterów i polskiego zdradzieckiego rządu przez który mam teraz depresje. Przysięgam wam jak patrze w telewizje to bym ich k.... powybijał wszystkich bo zniszczyli mi życie.

Portret użytkownika Normin

Witaj 44. Życzę Ci odrobinę

Witaj 44. Życzę Ci odrobinę optymizmu i cierpliwości. To już nie powinno długo potrwać. To już tak daleko zaszło, że nawet jak by nic nie było to i tak coś musi być. I WIERZMY W WARIANT OPTYMISTYCZNY. W apokaliptyczne przepowiednie  dawne i obecne nie wierz bo to są destrukcyjne programy wgrywane nam przez astralnych ścierwojadów-cwaniaków mamiących nas swą „świętością”.
Telewizorni nie oglądaj bo nienawidząc - zasilasz te gnidy swoją energią – bo one się tym żywią, a więc trzeba im odciąć źródło zasilania. I mam przeczucie, że po wydarzeniu kredyty nie będą problemem. Pozdrawiam.

Portret użytkownika rosomak

Wpakowałeś się 44, a

Wpakowałeś się 44, a właściwie to Cie wpakowali ale przeczesz włosy, wyczysć buty i zbierz się do kupy. Wyjeżdżaj, zarób, albo bierz kolejny kredyt. Zainwestuj. Zacznij zarabiać na siebie a nie na kogoś. Zaryzykuj bo nic innego Ci nie pozostaje-  Masz łeb i chu{ to kombinuj . Albo wóz albo przewóz.

Portret użytkownika rosomak

Wpakowałeś się 44, a

Wpakowałeś się 44, a właściwie to Cie wpakowali ale przeczesz włosy, wyczysć buty i zbierz się do kupy. Wyjeżdżaj, zarób, albo bierz kolejny kredyt. Zainwestuj. Zacznij zarabiać na siebie a nie na kogoś. Zaryzykuj bo nic innego Ci nie pozostaje-  Masz łeb i chu{ to kombinuj . Albo wóz albo przewóz.

Portret użytkownika student

Z tą Atlantydą to masz na

Z tą Atlantydą to masz na myśli te globalne utopie co swego czasu tacy różni dziwacy opisywali? Po 2012 co nieco tych entuzjastów ubyło, jakkolwiek jeszcze po forach się kręcą... Ogólnie to fajnie by było, gdyby choć 0,1% z tego okazał się prawdą. Niestety, sprawa ma się DOKŁADNIE na odwrót! Mój ojciec prowadzi własną działalność i jego z kolei niszczą złodziejskie podatki, VAT-sraty, PITy, ZUSy i US. Sam się zastanawiam, czy po studiach nie wyjechać, ale w sumie to gdzie? Do ciapatej... ups, tolerancyjnej Anglii, do Szwecji czy Norwegii, gdzie planują gotówkę zlikwidować, tym samym uzależniając całe społeczeństwo od banksterki? Ten świat zmierza w złym kierunku i nie ma nadziei go zatrzymać. Niby internet, młodzież się może skrzyknąć. I co z tego, że 20% zagłosowało na Kukiza, a 5% na Korwina, jak odpowiednio ich "pokierują" i zagłosują na partię Balcerowicza? Działacze PO oczywiście tam emigrują. W sumie to pozostałby tylko zamach, ale co nam po ubiciu paru złodziei? Systemu to nawet nie zarysuje, a całe życie za kratkami spędzisz. I co tu robić?!

Portret użytkownika Prawda boli

Cała ta "afera" ma tylko

Cała ta "afera" ma tylko jeden cel. Odwołać imprezę w Rosji ponieważ zatrzymani "zeznają że doszło do korupcji przy wyborze". Oczywiście o korupcji przy organizacji innych mistrzostw mowy nie będzie.
O korupcji w FIFA, UEFA i PZPN wiadomo od conajmniej kilku lat i nikt nic z tym nie mógł zrobić. Teraz jednak sprawa jest polityczna i z udziałem "służb" więc poświecono kilka osób dla efektu medialnego.

Portret użytkownika achiles

Nosił WILK OWIEC KILKA,

Nosił WILK OWIEC KILKA, PONIEŚLI I WILKA, ale nie ma co się już co podniecać zaraz, biorąc pod uwagę, że za jego KAPITULACJĄ STOJĄ SZATANY, pod tak oczywistymi zarzutami, że wszystko mogą obecnie obalać, co tylko zechcą i na całym ŚWIECIE,. BO KTO DZIŚ Z TYCH PAZERNYCH LUDKÓW KTÓRZY MAJĄ GDZIEŚ JAKĄŚ WŁADZĘ, nie bierze w łapę w tych CHORYCH, ZDEGENEROWANYCH I PAZERNYCH CZASACH ? Chyba tylko RYBY, KIEDY PADA, nie biorą. No i jeszcze pozostaje podstawowa KWESTIA, JEGO ODWOŁANIA, a jest nią odebranie ROSJANOM MISTRZOSTW ŚWIATA W 2018 ROKU. Należy zaczekać, na ruch Prezydenta Putina. Olimpiadę w Soczi mu zbojkotowali i wojnę, na zakończenie mu wywołali, a teraz NASTĘPNY NUMER MU SZYKUJĄ, może nie wytrzymać już dłużej tych prowokacji SZATAŃSKICH I SWEGO CIŚNIENIA. Pożyjemy zobaczymy. 

Skomentuj