Prezydent Erdogan oświadczył, że przyzna tureckie obywatelstwo wszystkim uchodźcom

Kategorie: 

Źródło: Internet

Jak wiadomo Turcja od jakiegoś czasu skutecznie szantażuje Unię Europejską wypuszczając kolejne hordy tak zwanych "uchodźców", którzy zaczynają już terroryzować ogłupiałe w poprawności politycznej społeczeństwa zachodnie. Aby zatrzymać ten zaplanowany islamski eksodus, unijni politycy zgadzają się niemal na wszystko, byle tylko Turcy zatrzymali najazd. Okazuje się, że prezydent Turcji, Recep Erdogan znowu przechytrzył UE.

Turecki prezydent nigdy nie krył się z tym, że jako sunnicki muzułmanin wspiera wszelkie inicjatywy prowadzące do islamizacji świata. Jego rzekome zwalczanie ISIS sprowadza się do bezlitosnego mordowania Kurdów i robienia interesów na handlu ropą z terrorystami.

 

Trzeba przyznać, że Erdogan świetnie wykorzystał zidiocenie lewackich elit, które zawładnęły Unią Europejską. Ich plan rozwodnienia europejskiej dominacji chrześcijaństwa za pomocą wymiany ludności na islamistów musiał mu przypaść do gustu, bo skutecznie go wspiera, a nawet realizuje za unijnych szaleńców zyskując na tym.

Niemcy, którzy przecież realnie rządzą tą IV Rzeszą zwaną UE, stali się zakładnikami Turcji, a Angela Merkel musi robić to co każe jej Erdogan. Dlatego właśnie Turcja nie dość, że zalała Europę tak zwanymi "uchodźcami", to jeszcze jak klasyczny szantażysta, wzięła pieniądze za to, aby zamknąć bramy ośrodków w których przetrzymuje się te masy ludzi chętnych łatwego życia na cudzy koszt.

 

UE płaci zatem grube miliardy euro jako haracz za zatrzymanie w Turcji uchodźców i w związku z tym islamska nawałnica została nieco opanowana. Jednocześnie prezydent Erdogan zaczął wymuszać na unijnych decydentach daleko idące ustępstwa. Jedno z tureckich żądań to ruch bezwizowy dla obywateli Turcji. Pomysł ten trudno nazwać inaczej niż szaleństwem, a na dodatek informacje o tych planach stanowiły istotny bodziec dla głosowania za wyjściem z UE, które odbyło się niedawno w Wielkiej Brytanii.

 

Ciekawe czy decydenci z Brukseli zdawali sobie sprawę z tego, że skutkiem takiego stanu rzeczy może być zupełnie legalny najazd islamistów na nasz kontynent. Recep Erdogan już zapowiedział, że wszyscy tak zwani "uchodźcy" otrzymają tureckie obywatelstwo. Oznacza to, że gdy wejdzie w życie obiecany przez Angelę Merkel ruch bezwizowy, islamiści podający się za uchodźców po prostu do nas legalnie przyjadą, a mowa o nawet 3 milionach osób.

Erdogan pokazuje jak się prowadzi skuteczną politykę zagraniczną. Podstawą jest dobra ocena sytuacji i wykorzystanie innych w celu osiągnięcia swoich celów i to w sposób, aby druga strona myślała, że to ona coś zyskuje, podczas gdy jest wręcz odwrotnie.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Alien1974

Nie, po prostu na każdego u

Nie, po prostu na każdego u władzy niemal są jakieś kwity tak na wszelki wypadek żeby nie zerwali się ze smyczy. Opublikowane nagie zdjęcia kanclerz Niemiec chyba powinny dać do myślenia, że pani kanclerz popełniła błąd słuchając złych przyjaciół z Watykanu, by fala uchodźców a co za tym idzie ewentualnego terroryzmu spowodowała przynajmniej zanik pamięci na miliardowe przekręty między Banco Vaticano a Deutsche Bank czy innymi europejskimi gigantami i uświadomiła, że Pani kanclerz jest już niepotrzebna. Efekt tego wszystkiego będzie taki, że Europa pogrąży się w chaosie, a polska "dobra" zmiana doprowadzi razem z Episkopatem troli do jawnej już eksterminacji na narodzie polskim. Pełzająca eksterminacja na Polakach trwa odkąd zdrajca Wojtyła podarował zdefraudowane pieniądze mafii mediolańskiej Pseudosolidarności Wałęsy. Mafia włoska, która prała i nadal pierze pieniądze w Banco Vaticano zrozumiała, że skoro porwanie i zamordowanie dziecka, Emanueli Orlandi, nie przekonało Wojtyły do oddania zdefraudowanych pieniędzy, bo Wojtyła okazał się większym potworem od nich, to z Polakami nie ma co się liczyć i można ich rżnąć na kasę jak leci. Fakt, że to Wojtyła odpowiada za śmierć 15-letniej dziewczynki jest już dobrze znany na całym świecie niemal, a Polacy nadal go wielbią jak świętego, tak więc polski naród to tępy naród, a taki naród jest wymarzonym kąskiem dla oszustów. Oczywiście dobra zmiana chce rozliczeń, ale Kler może spać spokojnie. To Kler odpowiada za potworną korupcje w tym kraju, za seryjnego "samobójce" też, za makabryczną służbe zdrowia, za wciąż niekończące się afery. A teraz niech każdy spojrzy np. na kardynała Dziwisza, on wciąż zapewnia o świętości Wojtyły, a przecież doskonale wie przez kogo zginęła Emanuela Orlandi. Czy Dziwisz i reszta potworów z episkopatu, którzy twierdzą m.in ze to kobiety odpowiadają za gwałty a dzieci za pedofilię są tak cyniczni, a może są chorzy, może to schizofrenicy? To przede wszystkim ludzie potwornie chciwi, oni zrobią wszystko, żeby tylko ich Kościół (czyt: biznes) przetrwał, nie ważne ilu ludzi zginie, ważne są tylko dochody. Pozdrawiam. Do następnego poczytania.

Portret użytkownika ciemnogród

Jan Meslier (1664-1729) tak

Jan Meslier (1664-1729) tak to ujął:

"Gdyby ci, których obowiązkiem jest wychowywać ludzi i rządzić nimi, sami byli oświeceni i cnotliwi, to o wiele lepiej rządziliby kierując się rzeczywistością aniżeli czczymi urojeniami. Lecz zepsuci, żadni władzy i niegodziwi prawodawcy, miast uczyć narody prawdy i rozwijać w nich rozum, miast zachęcać je do życia cnotliwego pobudkami zmysłowymi i rzeczywistymi, miast rządzić nimi w sposób rozumny, woleli zawsze usypiać je bajkami (...) Potrzebowali dusz i majaków, ażeby zaludniać fantastyczne krainy, które odkryli na tamtym świecie (...) gdyby ludzie sądzili, że wszystko musi zginąć wraz z nimi, geografowie tamtego świata straciliby oczywiście wszelkie prawo do prowadzenia ludzkich dusz do tego nieznanego miejsca pobytu. Nie czerpaliby żadnych zysków ani z nadziei, które ich sycą, ani z bojaźni, którą ich starannie gnębią. Chociaż przyszłe życie nie ma żadnego realnego znaczenia dla ludzkiego rodzaju, to jest ono przynajmniej niezmiernie użyteczne dla tych, którzy postanowili rodzaj ludzki doń prowadzić."

 

 

Portret użytkownika XaX

Czyli już wiemy dlaczego chcą

Czyli już wiemy dlaczego chcą tak bardzo Turcję w UE i jak "rozwiąrzą" problem nielegalnej imigrajci, po prostu ją zalegalizują ... Wyobrażacie sobie co będzie jak Turcja wejdzie do UE i dostanie bezwizowy wjazd? Koniec Europy jaką znamy. 

Portret użytkownika ACHILES

A TAK SIĘ KOŃCZY " KUMANIE I

A TAK SIĘ KOŃCZY " KUMANIE I BRATANIE " niby Naszych Władz z potomkami odwiecznych Naszych wrogów z banderowskiego pomiotu. Po co analizować erdogana, skoro to daleko od nas. U Naszych granic czai się prawdziwe zagrożenie, DLA NAS, co zresztą bagatelizują niby Nasze obecne Władze, PLUJĄC NA MOGIŁY OFIAR POMORDOWANYCH, NA KRESACH i wspomagając czynnie tą Kijovską juntę i klikę ( która tam sięgnęła po władzę w krwawy sposób, po dokonanym zamachu stanu, w którym to i niby Nasze Władze mocno swe paluchy maczały ) :

"Zrobimy wam powstanie i będziemy was wycinać". Dramatyczna relacja Polaków pobitych na Ukrainie

Prawdziwy horror przeżyli Polacy, którzy w poniedziałek przekroczyli granicę polsko-ukraińską. Ich samochód został zaatakowany przez grupę ukraińskich protestujących. Sytuacja była na tyle poważna, że musiały interweniować najwyższe władze państwa. Dwie osoby zostały pobite i z obrażeniami trafiły do szpitala.

czytaj dalej na : http://wiadomosci.onet.pl/lublin/zrobimy-wam-powstanie-i-bedziemy-was-wycinac-dramatyczna-relacja-polakow-pobitych-na/gv8h26

i komentarze :

waldi1232 do ~atom: Jakby to się stało w Rosji to nasze niezależne media począwszy od Telexspresu a konczywszy na Wiadomosciach ujadalyby z zacietascia 
rotwailera a tak to cisza ...bo to nasi najlepsi przyjaciele a przyjaciół można tylko kochać .
Jak to przeczytalem to wlos jeży się na głowie , po takim incydencie ambasador ukrainski powinien być jutro na dywaniku a bezczynność 
ukrainskiej milicji która nie reaguje na chuliganow przeraża .
Nasza wladza sprzymierzla by się nawet z diabłem żeby dokopać Putinowi.
Niech w końcu przjrza na oczy skad jest realne zagrożenie kto nas tak naprawdę nienawidzi ...z pewnością nie są to Rosjanie .

 

hammond1 : nie nawołuję do katowania Ukraińców w Polsce , którzy zalewają nasze Zakłady Pracy/ dot to min Dolnego Śląska /gdzie coraz więcej pracodawców ich zatrudnia legalnie/ nie legalnie , ale żaden Ukrainiec niech nie oczekuje nawet odrobiny pomocy , współczucia czy też sympatii z mojej strony po prostu to naród krwiożerczy , bezlitosny , zapijaczony , nie cywilizowany i bezczelny . Mam wyrzuty sumienia i pretensje do siebie , wczoraj zawiozłem Ukrainkę z Wołynia 15 km od mojej miejscowości / miasto powiatowe/ do pracy sezonowej gdzie została legalnie skierowana ,pomogłem bo szkoda mi jej się zrobiło nie wiedziała jak dotrzeć na miejsce pracy , kompletnie była przestraszona , z dwoma tobołami nogi pokrwawione od zwykłych japonek , jestem tylko Polakiem który wie , że sam nie żyje na świecie , dzisiaj przeczytałem tą informację dot tych wydarzeń na granicy , gdzie naszych pobito i powiedziałem sobie , że nie użyję sierpow , młotów pił i wideł przeciwko Ukraińcom przebywających w Polsce / tak jak oni to czynili z naszymi kresowiakami / , ale na 500 % nie pomogę Ukraińcowi choćby o to prosił , bo to naród samych piranii i podstępnych kanalii . Ukrainiec będzie z tobą biesiadował , a jak się odwrócisz to wsadzi ci nóż , albo widły w plecy .Rządzący jak chcą pomagać Ukraińcom to niech to robią za pieniądze z własnej kieszenie , a nie moich i moich rodaków.

p.s Jak już wiele razy tu pisałem, tak i jeszcze raz powtarzam, że : NIGDY NIE ZAZNA PEŁNI SZCZĘŚCIA W RZĄDZENIU NASZYM KRAJEM KAŻDA EKIPA I POLITYCZNE UGRUPOWANIE, KTÓRE SIĘ SPRZENIEWIERZA PAMIĘCI O BESTIALSTWIE, NA POLSKICH KRESACH I PLUJE PRZEZ TO NA GROBY TAM WÓWCZAS BESTIALSKO POMORDOWABNYCH WSPÓŁBRACI !!!

Przekonali się o tym POprzedni POpabrańcy, przekonają się i ci obecnie.

TYLKO POLSKI ŻAL I POLAKÓW, BO CZAS LECI.

Zobaczcie wczorajszą kropkę nad I stokrotki zwanej Olejnikową, gdzie gosciła wczorak Pawła Kukiza, do którego po wczorajszym programie zaczynam odzyskiwać SZACUNEK, bo każdy kiedyś mógł się pomylić, ale podstawa, to nie tkwić w swych BŁĘDACH, jak poprzedni pajace, na Naszych Sejmowych " salonach ".

Bravo Panie Pawle, BRAWO. 

Portret użytkownika Surun

Nastroje w Przemyślu

Nastroje w Przemyślu gęstnieją, ukraińcy są coraz bardziej roszczeniowi, już oficjalnie i bez ogródek można usłyszeć "Przemyśl nie jest wasz..." Po mieście krążą plotki, że niejaki Pan B.   planuje wybudować w Przemyślu osiedle (blokowisko), żeby jeszcze więcej ukraińców mogło się tu osiedlić i oczywiście promować swoje "wartości". Tak więc nie zdziwcie się, że o Przemyślu będzie jeszcze głośno bo do niczego dobrego to nie prowadzi. I nie jest prawdą , jak ochoczo podają przeróżne gazety i portale, że to kibole i huligani prowokują i napadają na "biedną" mniejszość narodową...

 

NIE dla promocji banderyzmu

Z dr. Andrzejem Zapałowskim, historykiem, wykładowcą akademickim, ekspertem ds. bezpieczeństwa, prezesem rzeszowskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Geopolitycznego, rozmawia Mariusz Kamieniecki.

- Niedawno w Przemyślu odbył się marsz Ukraińców zakłócony przez młodych Polaków. W eter poszedł przekaz, że oto środowiska prawicowe i patriotyczne wywierają presję na Bogu ducha winnych przedstawicielach ukraińskiej mniejszości. A jakie są fakty?

– Był to kolejny tradycyjny marsz środowisk ukraińskich w formie procesji, gdzie dotychczas corocznie promowano treści nacjonalistyczne i banderowskie. Corocznie także wspomniane marsze rozpoczynały się od hymnu UPA. Co więcej, w tych marszach, w mundurach uczestniczą byli członkowie UPA. Kilka lat temu zdarzyło się nawet, iż nieśli flagi banderowskie.

- Kto stoi za tą coroczną uroczystością w Przemyślu pod przykryciem „religijnej procesji”?

– Za tym wszystkim stoją niektórzy działacze Związku Ukraińców w Polsce i rewizjonistyczne środowiska na zachodniej Ukrainie, m.in. Ukraińskie Towarzystwo ze Lwowa „Nadsanie” czy przedstawiciele nacjonalistycznej i nazistowskiej Swobody.

- Czy, Pana zdaniem, mamy do czynienia z jawną demonstracją wrogości do Polski i Polaków?

– Ja bym aż tak daleko nie szedł. Natomiast jest to pewien sposób budowania w opinii społecznej przeświadczenia, że znaczna część Podkarpacia to ukraińskie ziemie, o które przyjdzie czas się upomnieć.

- Czym jest konflikt w Przemyślu, który coraz bardziej przybiera na sile, i przeciw czemu protestują środowiska patriotyczne?

– Protest był przeciwko promowaniu w Polsce środowisk i ideologii odwołujących się do sprawców ludobójstwa na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej. Nie można w naszym kraju pozwolić na propagowanie treści, które stały się podłożem rozpoczęcia mordów na niewinnej ludności cywilnej. Jeżeli w Polsce jest zakazany faszyzm i komunizm, to także powinien być zakazany banderyzm jako ideologia totalitarna.

- Środowiska patriotyczne, m.in. Stowarzyszenie Obrońców Pamięci Orląt Przemyskich, wielokrotnie zwracały się do władz miasta o ukrócenie pochodu z udziałem ukraińskich nacjonalistów w Przemyślu, ale – jak widać – z mizernym skutkiem…

– W ostatnich dwóch dekadach przeżywaliśmy istny festiwal fałszywej poprawności politycznej. Wsparcie dla Ukrainy identyfikowano niemal ze wszystkim, nie wnikając w to, co dane treści za sobą niosą. Wszelkie formy protestu czy oburzenia środowisk patriotycznych przedstawiano jako antyukraińskie fobie. Właśnie taka polityka doprowadziła do narastania buntu w środowisku, które stało się zakładnikiem wspomnianej poprawności politycznej.

- Policja wszczyna postępowanie przeciwko środowiskom patriotycznym, ale jakoś dziwnym trafem nikt nie neguje popularyzacji banderyzmu przez środowiska ukraińskie…

– Policja wykonuje polecenia przełożonych. Ponad półtora roku trwa postępowanie w sprawie propagowania faszyzmu w Przemyślu przez ukraińskich studentów Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu, którzy w październiku 2014 r. fotografowali się w podziemnym garażu jednej z przemyskich galerii z czerwono-czarną flagą z tryzubem symbolizującymi Ukraińską Powstańczą Armię, tymczasem działania oburzonych mieszkańców miasta na pochodzie ukraińskim w postaci okrzyków skutkują natychmiastowymi wnioskami do sądu. Policja w regionie także umarza kolejne dochodzenia zgłaszane przez mieszkańców, które dotyczą wykorzystywania symboli nazistowskich i banderowskich w przestrzeni publicznej. Tak to niestety wygląda.

- Czy takie nad wyraz liberalne podejście nie rozzuchwala tylko środowiska nacjonalistów ukraińskich?

– Nacjonaliści ukraińscy są w swoistym szoku, kiedy zabrania się im promocji ich ideologii. Kiedy dekadę temu w Przemyślu organizowano Zjazd Ukraińców, ówczesnego premiera Włodzimierza Cimoszewicza przywitano pieśnią mówiącą, iż Polacy zabierają nam nasze ziemie. Wszyscy udawali, że nie rozumieją poszczególnych przesłań. Także kiedy w 2002 r. Związek Ukraińców w Polsce ogłosił akcję „Powroty” i założył, że Przemyśl ma się stać centrum ukraińskości rozumianej przez pryzmat banderyzmu, także nikt nie reagował.

- Jak to jest, że pobłaża się propagowaniu banderyzmu, a problemem jest uznanie stosowną uchwałą przez Sejm za ludobójstwo zbrodni dokonanej przez ukraińskich nacjonalistów na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej?

– To choroba polskich elit, które nie potrafią powiedzieć prawdy, a organizują w Polsce na wielką skalę uroczystości poświęcone tragicznym wydarzeniom innych narodów, gdzie w porównaniu z ludobójstwem na Wołyniu ofiary stanowiły zaledwie promile. To także uleganie obcym interesom, dla których ta prawda nie jest politycznie na rękę.

- Ukraińcy – wprawdzie pod naciskiem – zrezygnowali z Nocy Kupały, która miała się odbyć w sobotę w Przemyślu z udziałem probanderowskiego zespołu Ot Vinta, ale Piotr Tyma, szef Związku Ukraińców w Polsce, uważa, że decyzja prezydenta Przemyśla została podjęta pod naciskiem środowisk kibicowskich, których jest zakładnikiem. Tyma powiedział również, że Ukraińcy w Polsce będą dalej prowadzić swoje działania…

– To była pierwsza od lat rozsądna decyzja prezydenta Przemyśla podjęta w tych sprawach. Zaproszenie zespołu, który w swych reklamówkach promuje Stepana Banderę, UPA czy siekiery w kolorach banderowskich, to prowokacja wobec Polski i Polaków. Każda inna decyzja byłaby tragiczna w swych konsekwencjach.

- Tyma stwierdził ponadto, że polskie władze nie szanują mniejszości, a część „miejscowych liderów” – jak to ujął – „bezpośrednio lub pośrednio pracuje dla Moskwy”...

– Dla nacjonalistów ukraińskich najwygodniej nazwać kogoś agentem Putina, aby odciągnąć uwagę opinii publicznej od propagowania nazizmu i banderyzmu przez część środowisk ukraińskich.

- Działania Związku Ukraińców w Polsce skrytykowała ukraińska ambasada. Jak wobec tego powinny się zachować polskie władze?

– Polskie władze powinny w końcu powiedzieć Związkowi Ukraińców w Polsce wprost: dostajecie pieniądze na kulturę i oświatę oraz działalność mniejszości ukraińskiej w Polsce. Powinien pójść jasny sygnał, że jeśli te środowiska nadal będą promować treści godzące w polską rację stanu, to skończy się to delegalizacją związku

Artykuł opublikowany na stronie: http://naszdziennik.pl/polska-kraj/161363,nie-dla-promocji-banderyzmu.html

Skomentuj