Prezydent Chin zlecił przygotowania do wojny z USA

Kategorie: 

Źródło: Globalbalita.com

Konflikt o Morze Południowochińskie wchodzi najwyraźniej w nową fazę. Prezydent Xi Jinping, tuż po ogłoszeniu werdyktu przez Międzynarodowy Trybunał Arbitrażowy, wezwał swoją armię do przygotowania się do działań zbrojnych. Chodzi o obronę terytoriów do których Stany Zjednoczone wysyłają swoje okręty patrolowe w ramach "wolności nawigacji".

 

 

Przypomnijmy iż haski Międzynarodowy Trybunał Arbitrażowy oświadczył niedawno że Chiny nie mają historycznego prawa do Morza Południowochińskiego. Uznano więc że Filipiny, Brunei, Malezja i Wietnam mają prawa do terenów wyznaczonych przez Konwencję Narodów Zjednoczonych o prawie morza (UNCLOS).

Chiny nie tylko nie uznały werdyktu, ale także dały do zrozumienia że będą bronić spornego regionu przy pomocy siły militarnej. Oświadczenie prezydenta Xi Jinpinga o przygotowaniach do wojny dotyczyły głównie Stanów Zjednoczonych które regularnie wysyłają tam swoje siły morskie.

 

Pojawia się zatem realne ryzyko wybuchu wojny między dwoma potęgami - Chinami i USA. Xi Jinping uważa że Amerykanie mogą wkrótce zacząć przeprowadzać pierwsze działania prowokacyjne. Dotychczas na Morzu Południowochińskim pojawiały się już statki patrolowe, niszczyciele a także bombowiec B-52. Jeśli Stany Zjednoczone zaczną naciskać na Chiny, może dojść do bardzo niebezpiecznej sekwencji zdarzeń która oczywiście zakończy się wojną.

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 3.8 (4 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll
Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Amasz

Jakie brednie. Niby skad ta

Jakie brednie. Niby skad ta sensacyjna wiadomość? Oczywiście nikogo nie zacytowano,  bo nikt niczego takiego nie powiedział, jakiś głupi łeb wymyślił sobie opowiastkę a drugi łeb powiela. W tym pseudo źródle też nie ma żadnego info kto, co, i ewentualnie kiedy powiedział. Po prostu wymysł pod sensacyjkę. 

Portret użytkownika husarz

W tych całych Waszych

W tych całych Waszych dywagacjach na temat kto zaatakuje kogo, Chiny USA czy Chiny Rosję, albo na odwrót nikt nie bierze pod uwagę potężnej armii Indyjskiej. Armii Pakistanu, Iranu, Turcji, Japonii Czy Tajwanu. Każdy z tych trzech mocarzy (Rosja, Chiny, USa) posłużą się podmiotami, a nie swoimi żołnierzami w pierwszej kolejności tak jak Polska idealnie nadaje się do ataku i wojny z Rosją wystarczy ich wesprzeć sprzętem, danymi z satelit, pieniędzmy, uzbroić ludność. Otoczyć kalinigrad bazami Estonia, Litwa , Łotwa, Polska. Niedoceniane Wojsko Polskie przejechałoby przez Białoruś czy Ukraine jak husaria, co z tego że życie straci w PL ze 5 milionów ludzi Armia patriotów i nacjonalistów jest w Pl ogromna doszkól , daj broń i hurrra. itd. Jasnym jest, że Chiny budują potęgę na morzu i w kosmosie by zaatakować z zaskoczenia  kilkadziesiąt miejsc na raz. Rosja wie, że jest okrążana, Wie, że nie wygra konfrontacji z NATO i wie, że od południa ma Turków, wie że wojna Iranu z Izraelem zamyka Rosji opcje wykorzystania Iranu do ataku na amerykańskie bazy na bliskim wschodzie. Do tego osłabiona i targana wojnami Rosja zostanie zgwałcona przez Chiny brutalnie od tyłu i już Chińczyki zatrzymają się tak daleko jak będą chcieli. USA wtedy może skorzystać , gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta. Wszystko na świecie przypomina ustawianie pionków na szachownicy. Ktoś zrobi w końcu taki ruch, że już nie będzie odwrotu. Rosja to kraj skazany na destrukcje od dawna, najpierw sankcje, izolacja polityczna, Rosja broni się jak może, ale gdy Turcja rozpieprza im samolot co było testem nic nie zrobili, gdy są oskarżani o zestrzelenie samolotu nad Ukraina to samo. Syria, Ukraina teraz Czarnogóra i zaproszenie do NATO,  bazy w krajach bałtyckich to tylko przykrywka, tam nie będzie kilkuset żołnierzy, a masa sprzętu który może zostac aktywowany w  każdej chwili od cyber po pancerne jednostki. Rosja upadnie na kolana i Putin to wie co czeka Rosje. Tarcza antyrakietowa to baza , która tak naprawdę może rakietami dalekiego zasięgu sprawić deszcze ognia w Rosji. Na koniec spójrzcie na politkę Niemiec względem Rosji,kto był w Niemczech ten wie, ze niemiec przezorny i ostrożny, tam władza wie co się będzie działo, po to też sprowadzają do siebie tanią siłe roboczą na czarne godziny, a że przy okazji kilkaset bomb wybuchnie w Europie przez debili z ISIS to tam chuj. I tak zginą miliony.

AMOR PATRIAE NOSTRA LEX

Portret użytkownika UPAdlina

Daj spokój!!......Źle

Daj spokój!!......Źle oceniasz rzeczywistość !!......Chiny i Rosja w tej chwili trzymają sojusz, bo razem są nie do przeskoczenia przez hegemona i ten sojusz bedzie trwał przynajmniej do czasu osłabienia hegemona, które już widać!!......Popatrz na Syrię!!.......Kto tam rozdaje karty??.......Rosja!!........A usmany siedzą i wsciekaja się z bezsilności !!......Erdogan właśnie parę dni temu przyczołgał się i przeprosił Putina !!........Teraz premier turecki mówi o normalizacji stosunków z Syrią i Asadem!!........Gdyby usmany były tak silne, jak uwazasz, to nie dopuściłyby do tego, co teraz dzieje się w Syrii !!........Nie martw się o sankcje!!......Sankcje bardziej pomogły Rosji, niz jej zaszkodziły!!.......Popatrz z jakim spokojem Rosja rozgrywa hegemona, który miota się w bezsilnej złości i raz krzyczy, że Asad musi odejść, za chwilę, że nie musi, potem, że znowu musi, itd!!......Wymyśla sobie dobrych i złych terrorystów!!.......Tak zachowuje się szczur zapędzony w kąt, a nie ktoś kto kontroluje sytuację!!.......Z tym przejazdem polskiej armii przez Białoruś to już odjechałeś !!.......Białoruska armia to jedna z silniejszych armii w Europe, w odróżnieniu od polskiej, która celowo została rozpieprzona!!........Obecnie taka konfrontacja zakończyłaby się dla Polski tragicznie!!........A tak w ogóle to o jakiej ty wojnie mówisz i z kim, że polska armia miałaby przechodzić przez Białoruś czy upadlinę??.........Chyba nie chciałbyś, żeby Polacy walczyli w interesie bandyty światowego zza oceanu??

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika anonymous

Achilles? Dobrze sie czujesz?

Achilles? Dobrze sie czujesz? Biggrin
Rosja może unicestwić USA tylko bronią atomową, bo w starciu konwencjonalnym zostali by rozbici w miesiąc, może dwa jakby przyszła zima. Nie  byłoby zmiłuj  bo USA ma znacznie więcej ludności, sprzętu, kasy i technologii. Nie licz też, że Chiny pomogą Ruskim bo oni tylko czekają na okazję by wyszarpnąć im to co im zabrano, no może w porywach Syberię.

Portret użytkownika Angelus

Amerykańce tylko na

Amerykańce tylko na prpagandowych  filmach, niczym filmach radzieckich z budowy komunizmu tacy są "bohaterscy"

Rosjanie z łatwością by im dpoieprzyli 3-krotnie mniejszymi siłami.

Amerykanie nie maja strategów, to mało inteligentne dowództwo, zaćmione wpływami ciemności szybko zostałoby pokonane.  Przeważnie atakują przez pomyłkę swoich... buhahhaaa...

Żołnierze rosyjscy to Słowianie; potęga mentalna i organizacyjna, nie mówiąc już o wyszkoleniu.

 Amerykańskie żołnierzyki to cioty...

Strony

Skomentuj