Prezydent Chin nakazał armii przygotować się do wojny

Kategorie: 

Źródło: Flickr/Foreign and Commonwealth Office/CC BY 2.0

Chiny będą organizować więcej ćwiczeń wojskowych, aktywniej reagować na wydarzenia na świecie i mogą nawet wziąć udział w przyszłych konfliktach zbrojnych. Tak przynajmniej wynika z najnowszej wypowiedzi prezydenta Xi Jinpinga.

 

W piątek, na spotkaniu z wojskowymi w Pekinie, dożywotni prezydent ogłosił, że świat przechodzi przez okres wielkich przemian, których ludzkość nie widziała od 100 lat, a Chiny muszą wykorzystać tę okazję dla własnych korzyści. Oczywiście będzie to możliwe tylko dzięki silnej i gotowej na wszystko armii.

Xi Jinping powiedział, że wszystkie rodzaje chińskich sił zbrojnych, a także akademie i siły policyjne, muszą być przygotowane na nowe wyzwania i nastawione na wygrywanie bitew. Aby było to możliwe, w 2019 roku odbędzie się więcej manewrów wojskowych i ćwiczeń.

Jego wypowiedź pojawiła się w okresie zwiększonego napięcia na Morzu Południowochińskim i Tajwanie. Xi Jinping ogłosił wcześniej, że Tajwan zostanie ponownie przyłączony do Chin i nastąpi to dobrowolnie, albo z użyciem siły. Jeszcze w grudniu, chiński admirał Lou Yuan zaproponował zatopienie amerykańskiego lotniskowca, a w listopadzie, Ambasador Chin w Stanach Zjednoczonych, Cui Tianki stwierdził, że wojna handlowa może przeobrazić się w konflikt zbrojny.

 

Ewidentnie widać, że Chiny rywalizują ze Stanami Zjednoczonymi nie tylko w kwestii militarnej, ale też walczą o wpływy na świecie. Państwo Środka rozwija się w bardzo szybkim tempie, co wyraźnie niepokoi USA, które za wszelką cenę chcą utrzymać status światowego mocarstwa.

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.8 (4 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika inzynier magister

Szkoda że admin nic nie pisze

Szkoda że admin nic nie pisze o nowym ruchu albo koalicji anty kołchozowej i antyenwuowskiej, która właśnie się kształtuje ?! Bo wydaje się że może nawet dołączy do niego pan Jakubiak ! "Grzegorz Braun przedstawił hasło nowej koalicji, które brzmi „Żeby Polska była polska!”, a Janusz Korwin-Mikke podsumował, kto do niej należy. – Ruch Narodowy; partia Wolność; Grzegorz Braun; „Skuteczni” reprezentujący środowisko posła Liroy’a-Marca, którzy niedługo założą partię polityczną oraz być może dołączy Marek Jakubiak, który pracuje nad zarejestrowaniem swojego nowego ugrupowania – tłumaczył.– Zobaczymy, co da się zrobić. Głównym wrogiem Europy jest Unia Europejska. Jesteśmy za Europą a przeciwko bandzie biurokratów, złodziei i ludzi, którzy opanowali Europę i narzucają nam różne głupoty – oznajmił Janusz Korwin-Mikke. – Jesteśmy za tym, żebyście Państwo mieli własne państwo! – dodał Grzegorz Braun.– Czy Państwo chcecie, żeby po wsze czasy Rzeczpospolita była w eurokołchozowym parlamencie reprezentowana przez samych folksdojczów, sprzedawczyków, eks-sowieciarzy? Czy to jest Wasz wybór? Nie, jesteście przecież Polakami i chcecie, żeby reprezentowali Was polscy państwowcy, czyli ludzie, którzy nie żyją od koniunktury do koniunktury i nie zmieniają mądrości etapu z wtorku na środę – podkreślił Grzegorz Braun. – Chcemy pozbyć się Unii z Polski! (…) Mamy wpływ na to, co się dzieje w Warszawie i jak Polska jest reprezentowana w Brukseli czy Strasburgu i ten wpływ trzeba wyegzekwować – dodał."

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika SurvivorMan

Cel szczytny... Unia WON!

Cel szczytny... Unia WON! Polacy będą mieli własne państwo! No na prawdę fajna sprawa... Szczerze przyznam że mi się podoba...Tylko mam dwa pytania:

1. Jaką ów twór będzie prowadził politykę zagraniczną? Bo jeśli oczami ta polityka będzie skierowana na umierającego kolosa o roboczej nazwie USA, a dupa będzie odwrócona na rosnący w siłę Daleki Wschód, to powiem krótko: NIECH IDĄ SZUKAĆ FRAJERÓW GDZIE INDZIEJ!

2. Jaki plan mają czołowe nazwiska tej przyszłej partii, na pokonanie wroga którego po pierwsze nikt jeszcze nie pokonał, a po drugie wroga, który z pewnością będzie próbował tę zacną inicjatywę zniszczyć w zalążku???
O kim mówię???
Chyba wiadomo!

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika SurvivorMan

Jak na razie, to najwięcej

Jak na razie, to najwięcej ataków na Polskę padło ze strony krawaciarzy z Brukseli! Krawaciarzy, którzy w dodatku wykazują się niezłą hipokryzją! I pamiętaj... O tym czy państwo jest silne, decyduje jego umiejętnośc czytania atlasu geograficznego, a nie lizodupstwo i oddawanie niepodległości za pieniądze!

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika Satowiec

Co do Tuska to zgadzam się w

Co do Tuska to zgadzam się w 100% to zdrajca i każdy prawdziwy Polak o tym wie, chyba że ogląda TVN to może myśleć inaczej Biggrin

Edit: Ja czekam tylko jeszcze na jedno, bo przed wyborami zanim PiS wygrał, czytałem pewien artykuł, nie zapisałem go, więc nie podam linku. Ale brakuje tylko jeszcze jednej rzeczy, aby Tusk wrócił z Brukseli i wygrał wybory. Wtedy będzie wszystko jasne że to wszystko jest ustawione, a my jesteśmy tylko owieczkami w świecie wilków.

________________________________________

"Niektórzy "ludzie" nigdy nie będą mnie lubić, ponieważ mój duch irytuje ich demony…"

Portret użytkownika euklides

Co gorsza organizacje mafijne

Co gorsza organizacje mafijne zwane "partiami politycznymi" oplacają swoich sekciarskich troli za pieniądze ukradzione ofiarom, które zwą "podatnikami". Państwo potrafiło sp...ć nawet taką rzecz jak Internet. Ci debile nie wypowiadaliby się tutaj, gdyby nie sponsorowały ich państwa (kremlowskich troli też tu mamy, podobnie jak usraelskich).

Portret użytkownika U_P_Adlina

Trzeba sobie jasno powiedzieć

Trzeba sobie jasno powiedzieć, że trolle są wszelakiego rodzaju, ale dotowane przez Polskę są tylko trolle uSSmańskie, żydowskie i banderowskie. I są to trollownie absolutnie najbardziej niebezpieczne, bo totalnie anty-polskie i na dodatek ich działalność opłacana jest przez..........Polaków.....wbrew ich woli, na rozkaz uSSmańskiego bandyty.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Strony

Skomentuj