Prezydent Brazylii grozi wysłaniem wojska na ulice, aby znieść lockdown

Kategorie: 

Foto: André Gustavo Stumpf/CC BY 2.0

W Brazylii może wkrótce dojść do kuriozalnej sytuacji. Ten południowoamerykański kraj jest jednym z głównych ognisk epidemii na świecie. Jednak prezydent Jair Bolsonaro zaczął grozić władzom stanowym wojskiem w przypadku utrzymującego się lockdownu.

 

W środę brazylijskie ministerstwo zdrowia powiadomiło, że na przestrzeni ostatnich 24 godzin potwierdzono niemal 80 tys. nowych przypadków zakażenia. Jednocześnie stwierdzono ponad 3,1 tys. zgonów z powodu COVID-19. Pandemia koronawirusa zabiła w Brazylii prawie 400 tys. osób.

 

Jednak prezydent Jair Bolsonaro jest nadal przekonany, że utrzymujący się lockdown wyrządzi gospodarce większe szkody niż sam wirus. Dlatego w ostatnich tygodniach próbował na różne sposoby anulować obostrzenia, które zostały nałożone przez władze stanowe, a w ostatnim wywiadzie telewizyjnym zasugerował, że może znieść lockdown siłą.

Bolsonaro powiedział, że może wysłać wojsko na ulice Brazylii, aby "przywróciło porządek" i podobno jest już gotowy plan takiej interwencji, jeśli władze stanowe nie zniosą obostrzeń.

 

Prezydent Brazylii już wcześniej był krytykowany za jego metodę walki z pandemią. Dotychczas zapewniał, że lockdown byłby niebezpieczny dla gospodarki i ogólnie bagatelizował zagrożenie. Jego przeciwnicy mają teraz obawy, czy w przypadku jego przegranej w wyborach prezydenckich, które odbędą się w 2022 roku, Bolsonaro przekaże władzę następcy.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika StrasznaPrawda

Bolsonaro to człowiek Chabad

Bolsonaro to człowiek Chabad-Lubawicz to ci którzy stoją za Trumpem, kto normalny w chrześcijańskim państwie Brazylii zaczyna inagurację na prezydenta wizytą w synagodze razem z Netanjahu który osobiście przyleciał na tą inaugurację. Przełóżcie sobie to na Polskę taki Duda zostaje prezydentem i zamiast do kościoła to idzie do synagogi się modlić chociaż to by pasowało.

Może tak nie być ale jak się wszystko ułoży to najwidoczniej za fałszywą pandemią stoi żydostwo Lewackie czyli ci którzy kontrolują Bidena, Gatesa, Hollywood, Black Lives Matter, LGBT, czy też te gwiazdeczki typu Lady Gaga albo Madonna. Lewackie żydostwo wyparło prawe żydostwo czyli Chabad-Lubawicz które reprezentował Trump i teraz oni rozdają karty, wnioskuje to po ułożeniu kilku faktów ale nie wiem czy rzeczywiście tak jest.

https://www.cda.pl/video/2949948d9/vfilm

https://magazynpismo.pl/rzeczywistosc/portret/jair-bolsonaro-brazylia-amazonia-prezydent/

Portret użytkownika nauta

Załgany beznaplecie, Opolczyk

Załgany beznaplecie, Opolczyk nigdy się nie podpisał pod "wielką Lechią". Przeciwnie, dość ostro zwalcza te teorie. Nie, żebym z nim jakoś szczególnie sympatyzował, ale takich fałszywców jak ty, nie trawię jeszcze bardziej. I czym takim "pluje" ten Opolczyk na Kościół? Tym, że cytuje Biblię?

Strony

Skomentuj