Prezydent Białorusi, Aleksander Łukaszenko, trafił do szpitala z podejrzeniem udaru mózgu

Kategorie: 

Źródło: president.gov.by

Białoruskie media donoszą o przewiezieniu do szpitala prezydenta Białorusi Aleksandra Łukaszenki. Pojawiają się informacje o wylewie lub udarze, który mógł przejść. Oczywiście oficjalne źródła rządowe zaprzeczają, że takie zdarzenie miało miejsce.

Liczne media informują, że prezydent Białorusi, Aleksander Łukaszenko doznał czegoś w rodzaju zapaści lub zawału. Według rosyjskich mediów miało dojść do tego godzinę po rozmowie z premierem Rosji Michaiłem Miszustinem. Padają sugestie, że coś podczas tej rozmowy wywołało u Łukaszenki szok i w efekcie udar lub wylew. Miała to podobno wywołać wręczona mu lista jego zagranicznych aktywów. Oficjalnie wspomina się tylko o nadciśnieniu. Dopóki satrapa nie pojawi się publicznie, pogłoski o jego stanie zdrowia z pewnością będą się nasilać.

 

Nie da się ukryć, że Aleksander Łukaszenko to w tej chwili gwarant spokoju na Białorusi. Bez niego i rządów silnej ręki - kraj ten może się zmienić w kolejną Ukrainę z niekończącym się konfliktem w Donbasie. Jeśli obecny prezydent straci władzę na rzecz kogoś spoza obozu rosyjskiego, może tam nawet dojść do wojny domowej inspirowanej przez Rosję. Ostatnio zaczynały się pojawiać sugestie, że Moskwa może chcieć wymiany Łukaszenki na kogoś innego - prawdopodobnie Wiktora Babarykę, byłego szefa należącego do Gazpromu białoruskiego banku.

 

Kandydat Wiktor Babaryka nie został jednak zarejestrowany w wyborach prezydenckich. Babaryka, oraz inne osoby z najwyższego kierownictwa Belgazprombanku zostały niedawno zatrzymane. Babaryka trafił do więzienia a formalny powód uwięzienia to niedokładna deklaracja majątkowa. Zdaniem analityków faktyczny powód to obawy Łukaszenki ponieważ Babaryka nawet w więzieniu cieszy się dużą popularnością wśród Białorusinów.  

 

Wcześniej białoruskie służby aresztowały opozycyjnego blogera i autora popularnego kanału na platformie YouTube Siergieja Cichanouskiego, który ogłosił, że ma zamiar wystawić swoją kandydaturę. Zatrzymywano też demonstrantów zbierających się w różnych miastach Białorusi  w jego obronie. Ostatecznie kandydatką została jego żona, Swietlana Cichanouska, która została jedyną kontrkandydatką urzędującego prezydenta- inni są już aresztowani - tak jak jej mąż. Na jeden z jej wieców wyborczych przybyło 10 tys osób. Wykreowano ją też na symbol zjednoczonych sztabów wszystkich oponentów Łukaszenki

 

O ile potwierdzi się nagła choroba Aleksandra Łukaszenki można spodziewać się, że jej naturalne przyczyny są mało prawdopodobne. Rosja mogła zdecydować o "posprzątaniu" na Białorusi, zwłaszcza po tym gdy Łukaszenko dogadał się z USA na dostawy gazu za pomocą polskiego gazoportu i polskiej infrastruktury przesyłowej. Ale czy możłiwe jest wywołanie udaru? W zasadzie tak, bo wszystkie leki podnoszace cisnienie krwi moga go wywołać, a skoro oficjalnie mówi się o nadciśnieniu to taka teoria staje się jeszcze bardziej prawdopodobna.

 

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

Zawody w możliwości wywołania

Zawody w możliwości wywołania białoruskiego majdanu trwają nieustannie ! Zobaczymy Smile Najwyraźniej i ostro widać obecnie, jak ruskie i polskie jurrry idą łeb w łeb o laury zwycięstwa majdanu.Generalnie i jedni i drudzy na początek, chcą pozbyć się Prezydenta Łukaszenki.Rozmijają się nieco w pomysłach, kogo by tu po nim ustanowić ? No i jest jeszcze rola CIA ale to tylko formalność.KGB się tam nie udziela bo nie musi.Rosja Putina oficjalnie i otwarcie pogrywa z Łukasznką.

Portret użytkownika euklides

Wiedziałem, że coś

Wiedziałem, że coś nieprzyjemnego spotka Łukaszenkę i prezydenta Brazylii. Trumpa też zastraszyli i chodzi już upokorzony w maseczce.... Ten gnój z WHO trzeba będzie kiedyś sądzić jak narodowych socjalistów. W zasadzie wszystkich socjalistów powinno się skarżyć jako zbrodniarzy. Nie robi się tego tylko dlatego, że świat jest chory.

Portret użytkownika Kwazar

nel35 napisał: Niejeden się o

nel35 napisał: Niejeden się o tym przekonał.Czyli o niedobrych kontaktach z Rosją? Tak, szczególnie ty musiałeś się o tym przkonać Smile Ciekawe gdzie się przekonałeś ? Oglądając hollywoodzką prawdę czasu i ekranu może ? A może sam osobiście byłeś w tej jaskini kłamstwa i obłudy ? :)) 

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika admin3

Jeszcze jest jeden ciekawy

Jeszcze jest jeden ciekawy aspekt, któego nie poruszyłem w tekście -

"Międzynarodowy Fundusz Walutowy zapewnił Białoruś o swojej gotowości udzielenia jej pożyczki, ale kredyt ten uzależnił od wprowadzenia w tym kraju takich obostrzeń, jakie zastosowano we Włoszech. Wszystko w związku z pandemią koronawirusa. – Nie będziemy tańczyć, jak nam zagrają – odpowiedział Aleksandr Łukaszenko."

Portret użytkownika drako_tr

Adminie, toć Ty pominąłeś

Adminie, toć Ty pominąłeś najistotniejszy aspekt w tej sprawie, bo to, co opowiedział Łukaszenko, było przyczyną jego nagłej "choroby" ... teraz mamy czarno na białym, że to jest fałszywa pandemia....udzielimy kredytu, jak na Białorusi pojawią się tysiące "zakażonych"...

PILNE! Linkuj ciekawe artykuły znz u siebie na koncie społecznościowym. Zwiększaj zasięg. 

Strony

Skomentuj