Prezydent Białorusi, Aleksander Łukaszenka straszy wojną z Polską

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Prezydent Białorusi - Aleksander Łukaszenka - zagroził wojną z Polską i Litwą. Jednocześnie zapowiedział zamknięcie granicy Białorusi z tymi krajami.

Podczas publicznego przemówienia prezydent Łukaszenka zakomunikował, że zamknie granice z Polską, Litwą i Ukrainą. Stwierdził też, że został "zmuszony do postawienia połowy armii" na zachodnich granicach kraju.

Podczas wystąpienia w Mińsku Łukaszenka zaapelował do mieszkańców Polski, Litwy i Ukrainy o "powstrzymanie swoich szalonych polityków i zapobieżenie wybuchowi wojny".

"Nie chcę, aby mój kraj był w stanie wojny. Co więcej, nie chcę, aby Białoruś, Polska i Litwa zamieniły się w teatr działań wojennych, w którym nie zostaną rozwiązane nasze sprawy" – stwierdził Łukaszenka

Potem dodał

"Chcę zaapelować do narodów Litwy, Polski i Ukrainy: powstrzymajcie swoich szalonych polityków, nie pozwólcie, by wybuchła wojna "

Trudno powiedzieć czy to tylko wypowiedzi obliczone na to, aby zrobić wrażenie na buntującym się narodzie białoruskim czy tez są to echa niedawnego spotkania Łukaszenki z Putinem w Soczi. Miejmy nadzieje, że to tylko słowa, a nie realne groźby. Może o tym świadczyć fakt, że mimo zapowiedzi zamknięcia granic między innymi z naszym krajem, do niczego takiego nadal nie doszły.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.5 (4 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika ch do wszystkiego

"Chcę zaapelować do narodów

"Chcę zaapelować do narodów Litwy, Polski i Ukrainy: powstrzymajcie swoich szalonych polityków, nie pozwólcie, by wybuchła wojna"

Prawda jak nie wiem co - jak Polacy nic nie zrobią z tymi opętanymi rżydzącymi to obcy Polakom zrobią - proste !

Portret użytkownika cogito ergo sum

Wszystkie znaki na Ziemi i

Wszystkie znaki na Ziemi i Niebie wskazują na to, że komuś bardzo zależy na tej wojnie. Dzisiaj przypadkowo natknęłam się na artykuł na temat bitwy w Lesie Teutoburskim, która miał miejsce we wrześniu 9 r. n.e. pomiędzy plemionami germańskimi pod wodzą Arminiusza, wodza ze szczepu Cherusków, a wciągniętymi w zasadzkę trzema legionami rzymskimi (XVII, XVIII, XIX), dowodzonymi przez Publiusza Kwinktyliusza Warusa. Bitwa ta zapoczątkowała siedmioletnią wojnę, która ostatecznie ustanowiła granicę na Renie jako granicę Cesarstwa Rzymskiego na okres czterech stuleci, aż do upadku cesarstwa. Otoczona legendą historia bitwy miała istotny wpływ na kształtowanie XIX-wiecznego nacjonalizmu niemieckiego. /https://pl.wikipedia.org/wiki/Bitwa_w_Lesie_Teutoburskim; https://wiaraprzyrodzona.wordpress.com/2018/09/14/kilka-slow-o-tym-jak-lehici-wycieli-20000-rzymian-romajow/#more-15814 /
11.09.2001 r. doszło do "zamachu" na WTC.
Od września 9 r. n.e. do września 2001 r. minęło 1992 lata.
1992 lata : 0,24084 lat = 8271,05 okresów obiegu wokół Słońca planety Merkury
1992 lata : 0,61519 lat = 3238,02 okresów obiegu wokół Słońca planety Wenus
1992 lata : 1,88085 lat = 1059,09 okresów obiegu wokół Słońca planety Mars
1992 lata :11.8565 lat = 168,009 okresów obiegu wokół Słońca planety Jowisz /wg Wikipedii /
1992 lata : 164,89158 lat = 12,080 okresów obiegu wokół Słońca planety Neptun
1992 lata : 248,08508 lat = 8,02 okresów obiegu wokół Słońca planety karłowatej Pluton
11 września 2001 r. doszło także do zakrycia Jowisza przez Księżyc oraz oraz do zakrycia gwiazdy Dzeta Gem (3,2m) przez Księżyc. Ziemia w tym czasie znajdowała się między gwiazdą Fomalhaut a Słońcem.
Starożytny cykl astronomiczny Jowisz - Saturn trwa 7253,445 dni = 19,859... lat = ~20 lat
Od 11.09 2001 r. do 22.07. 2021 r. minie 7253,445 dni. Jowisz i Saturn znajdą się w podobnym położeniu w stosunku do siebie i Słońca, a Ziemia znajdzie się między Słońcem i Altairem.
Jeżeli dojdzie do wojny można się spodziewać klęski głodu, epidemii.
Urania nr 5/8 wrzesień-grudzień 1933 r.: "... Najwięcej jasnych komet obserwowano w III, IX i XV wieku... W XXI wieku można się spodziewać 40 jasnych komet widocznych gołym okiem...", a komety zwiastują wojny i epidemie. / https://www.tygodnikprzeglad.pl/komety-zwiastuja-epidemie/
Nie dopuśćmy do kolejnej wojny!

Portret użytkownika kolo21

Łukaszenko jest tak samo

Łukaszenko jest tak samo chrzczony scyzorykiem jak Putin i reszta zgrai. A że robia teatrzyk dla ciemnoty, to muszą mieć w tym nie zły interes. Putin ma duży nóż do tortów, odkroi Białoruś razem z kawałkiem Polski. Unia pokrzyczy świat po protestuję po negocjuję i koniec na tym. Ciekawe czy Ukraina też sobie kawałek ciachnie dla siebie.

kolo21

Portret użytkownika Kwazar

Znowu ta nieudolna ocena

Znowu ta nieudolna ocena sytuacji. Tu nikt nikogo nie straszy ! Wspomina się tylko o czekających KOSEKWENCJACH jakie spotkają wszystkich DYWERSANTÓW i SZKODNIKÓW odprawiających DZIKI TANIEC KĄSANIA Białorusi.Czyli to wspomnienie konsekwencji nie dotyczy Polski i Polaków ale jakichś polinowców, politykami zawanych, co w Polsce akurat się na stołkach przypadkiem rozsiedli.

Portret użytkownika SurvivorMan

Łukaszenka pręży muskuły,

Łukaszenka pręży muskuły, prawdopodobnie dlatego że wierzy iż pomoże mu Putin...
Ale czy na pewno?
Putin to człowiek, który w sprawie Białorusi zapewne zadziała z charakterystycznym dla siebie rozmachem... Pytanie tylko czy ten rozmach będzie na pewno po myśli Łukaszenki?
Łukaszence jakoś przestało się nagle podobać utworzenie ZBiR (pradwopodobnie dlatego że nie chce być podnóżkiem Putina)...
Pamiętamy też niedawny zgrzyt Łukaszenki z Rosją, po tym jak Rosjanie zakręcili mu kurek z ropą...
Putin to wybitny polityk... Pragmatyk... Szachista, myślący wiele ruchów w przód... Nie wydaje mi się, by zabijał się o kawałek ziemi, którego prawie połowa to pola uprawne... Tyle co on ma ziemi do uprawy, to nikt na tej planecie nie ma! Jedyne co może kusić Putina do pomocy Białorusi, to potrzeba posiadania "neutralnego" pasa ziemi między Rosją a Zachodem... Będzie to jednak oznaczać rozpad Białorusi na wzór ukraiński... Przyjdzie zły zachód, zrobi Majdan, po czym przyjdzie Putin i odkroi kawałek pod pretekstem chronienia swoich interesów, po czym będziemy świadkami komicznych scen w gównomediach, wzajemnego obrzucania się gównem propagandy, jakimiś pseudo sankcjami i za 3-4 lata wszyscy zapomną jak jeszcze w 2020 roku wyglądała Białoruś na mapie ROFL
 

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika Jan Darek III

Jak ci pierdolnom rakietę w

Jak ci pierdolnom rakietę w twój dom i wszystko sie zapali to inaczej tu będziesz pisał albo wcale , zajebiom z wukaemów po ścianach i wody nie będzie i prądu! zobaczymy pajacu co będziesz myslał Smile a tam tylko guzik się naciska i sprzęt dalej sam zrobi swoje Smile Jebał ich i srutin i pajac z za wody D.T marionetki to chyba te filantropy gejc i soros maja ich w kieszeni a może i więcej trzymają ich za gardło żeby nie powiedzieć że za jaja Smile dobrze nam malutkim ludziom że żadna szmata nami besposrednio nie kieruje. Zobaczymy jak zadbasz o swój nożyk pajacu:) Nożyk cie nie uratuje Smile

 

 

Strony

Skomentuj