Prezydent Austrii ogłosił, że w ramach walki z islamofobią wszystkie kobiety powinny nosić chusty

Kategorie: 

Źródło: © European Union 2017 - European Parliament

Zachodnia Europa z uporem maniaka wmawia nam, że zamachy terrorystyczne dokonywane przez radykalnych islamistów nie mają nic wspólnego z islamem. Co więcej władze utrzymują, że społeczeństwa "chorują" na islamofobię i należy je z tego wyleczyć, zaś nikogo nie interesuje nienawiść obcokrajowców względem Europejczyków. To tak jak w USA gdzie napaść na czarnoskórych jest rasizmem, ale ataki na białych są traktowane jak zwykłe przestępstwa, które rzekomo nie mają niczego wspólnego z uprzedzeniami rasowymi.

 

Wschodnia część Europy kategorycznie sprzeciwia się przyjmowaniu tzw. uchodźców z Afryki i Bliskiego Wschodu. Tymczasem Zachód postępuje dokładnie odwrotnie - tamtejsze rządy ignorują fakt, że wśród imigrantów znajdują się islamscy terroryści. Każdy kolejny zamach jest przecież dokonywany przez wyznawców "religii pokoju" i z jakiegoś powodu to tamtejsze społeczeństwa mają się dostosowywać. Europa dwóch prędkości stała się więc faktem.

Pomysł nowego prezydenta Autrii Alexandra Van der Bellena doskonale obrazuje całą sytuację. Zapytany o kwestię zakazu noszenia burki na terenie kraju postępowy polityk odpowiedział, że każda kobieta ma prawo nosić co zeche. Van der Bellen zwrócił jednak uwagę na postępującą islamofobię i zapowiedział, że rząd może zwrócić się do wszystkich kobiet, nie tylko muzułmanek, aby założyły chusty na znak solidarności.

Warto zadać pytanie dlaczego świat arabski nie solidaryzuje się z Europejczykami, którzy giną podczas zamachów? Dlaczego muzułmańscy mężczyźni na znak protestu nie zgolą brody a kobiety nie założą krótkich spódnic? Jak widać tolerancja i solidarność działa tu tylko w jedną stronę.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Bee

Jak łatwo jest narzucac

Jak łatwo jest narzucac kobietom co powinny robic szczegolnie takim chorym polityk. Jak ten powyzej. A ile takich kobiet jest zmuszonych do noszenia tego czegos na glowie to juz niewazne, bo przeciez z samej wygody tego nie nosza...

Strony

Skomentuj