Prezydenci Brazylii i Białorusi twierdzą, że epidemia koronawirusa to oszustwo, bo to "zwykła grypa"

Kategorie: 

Jair Bolsonaro - Źródło: youtube.com

Epidemia koronawirusa SARS-CoV-2 spowodowała na świecie szereg perturbacji na skutek wprowadzonych obostrzeń i blokad transportu oraz działalności gospodarczej. Skutkiem tego z pewnością będzie wielki kryzys gospodarczy i gigantyczne bezrobocie. Nieliczni światowi przywódcy uznają za szaleństwo zamykanie całej gospodarki. Należą do nich przede wszystkim prezydent Brazylii, Jair Bolsonaro i prezydent Białorusi, Aleksander Łukaszenko.

Do ludzi przestraszonych ryzykiem śmierci na skutek choroby Covid-19, nie zaczyna jeszcze docierać, że zamknięcie całej gospodarki pod pretekstem zwalczenia wirusa SARS-COV-2, który ją wywołuje to przepis na jeszcze większą katastrofę niż ta spowodowana epidemią. Nagle nie liczy się nic innego jak to ile osób jest zarażonych i ile umarło na skutek zarażenia. Atmosfera grozy jest stale potęgowana, ale czy to jest uzasadnione?

 

Codziennie dowiadujemy się o kolejnych ofiarach Covid-19 i każdy w tyle głowy ma kołatające pytanie - czy to mogłem być ja? Tylko dlaczego nikt nie zadaje sobie takiego samego pytania słysząc o ofiarach grypy sezonowej? Czy wiadomo ile było ofiar koronawirusów w 2019 i 2018 roku? A jeśli nie wiadomo to skąd wiadomo, że jest gorzej niż w latach poprzednich?

 

Dlaczego nie mamy codziennie komunikatów o ilości samobójstw? Zgonow na raka, na zawał serca, z powodu udarów? Gdyby porównać statystyki, zwłąszcza w Polsce, może się okazać, że osławiony koronavirus nie powoduje nawet pół promila zgonów. I z tego powodu dajemy się więzić, kontrolować oraz upokarzać?

 

Czy telewizje równie skrupulatnie będą donosić codziennie, tak jak o ofiarach wirusa, również o ofiarach samobójstw na skutek kryzysu po tej tzw. pandemi? Jest to bardzo wątpliwe. Taki pogląd nie jest obecnie szczególnie popularny, ale nie można udawać, że zniszczenie przedsiębiorczości to coś dobrego, co można położyć na szali, ze względu na rzekomo wyjątkowe okoliczności.

 

Właśnie w takim tonie wypowiadają się niektórzy światowi przywódcy. Prym wiedzie wśród nich Jair Bolsonaro, prezydent Brazylii. Bywa on nazywany brazylijskim Trumpem, ze względu na bezkompromisowość i przywiązanie do tradycyjnych wartości. Z tego powodu stał się obiektem nienawiści dla światowej lewicy. 

"Musimy pracować. Ludzie umierają, ale to zależy od Boga, nie możemy przestać. Jeżeli nie umrzemy z powodu choroby, to umrzemy z głodu" - powiedział Bolsonaro

"Mówiłem od początku, że należy jedynie zalecać, aby ludzie po 65 roku życia pozostali w domu" - powiedział Bolsonaro.

Brazylijski prezydent skrytykował władze ze stanów Sao Paulo i Rio de Janeiro, które zostały najbardziej dotknięte pandemią, za zamykanie firm i urzędów oraz wydawanie zakazów publicznych zgromadzeń, w tym w kościołach. Bolsonaro cały czas minimalizuje znaczenie pandemii COVID-19, którą określa jako "niegroźną grypę".

"Te ograniczenia, jeśli będą utrzymywane, spowodują, że trochę później ludzie będą bez pracy i będziemy mieli bardzo poważny problem, którego rozwiązanie zajmie nam całe lata" - powiedział Bolsonaro w wywiadzie telewizyjnym. Dodatkowo stwierdził - "Brazylia nie może się zatrzymać, jeżeli się zatrzyma to staniemy się drugą Wenezuelą"

Podobny sposób radzenia sobie z epidemią proponuje też białoruski przywódca. Prezydent Aleksander Łukaszenko pytany przez dziennikarkę czy martwi go koronawirus odpowiedział - "A pani widzi, żeby tu jakiś wirus latał, bo ja nie widzę".

Dodatkowo stwierdził, że epidemią nie ma co się przejmować, bo "lepiej umrzeć stojąc, niż żyć na kolanach".

"Jeśli natychmiast nie wrócimy do przedsiębiorstw i nie zaczniemy pracować, to na bezrobocie umrze znacznie więcej Amerykanów niż na koronawirusa. Teraz rozumiecie, dlaczego nie zamknąłem przedsiębiorstw. Chociaż wielu doradców mówiło: zamknąć granice, przedsiębiorstwa, poddać wszystkich kwarantannie. Potem podjąłem trudną decyzję: zostaniemy w domu tylko wtedy, gdy będzie to konieczne " - powiedział Łukaszenko

Najwyraźniej jego zdaniem nie jest to jeszcze wymagane działanie. Obecnie w Europie tylko białoruska liga piłkarska i hokejowa nie zawiesiła działania. Po transmisje tych spotkań zgłaszają się ponoć rozmaite telewizje ze świata.

 

Aleksander Łukaszenko nie tylko nie odwołał rozgrywek sportowych, zakazał również przeprowadzania dezynfekcji. Oświadczył przy tym, że kego zdaniem epidemia to spisek koncernów farmaceutycznych. Nikt nie wie, ile jest ofiar COVID-19 na Białorusi, bo lekarze mają wpisywać w kat zgonu „zapalenie płuc”.

 

Ocena: 

4
Średnio: 3.5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika r.abin

Niezupełnie - ale coś w tym

Niezupełnie - ale coś w tym jest. Od jesieni (zwykła grypa) bardzo się "uaktywniła". O ile w sezonie 2017/2018 - nie było ani jednej ofiary śmiertelnej, to w lutym 2020 - aż 24. A potem "na arenę" wkroczył koronawirus ... i o grypie słuch zaginął. A główny wirusolog Polski twierdzi że, koronawirus - to nic nowego.(ten jest tylko kolejną mutacją, za którą (przypuszczam) - przyjdą następne i ciekawsze. Już się dowiedziałem, że kotki też przenoszą pandemię)

Portret użytkownika Wiedźmin-Dermatolog

O to to. Niestety. Trudniej

O to to. Niestety. Trudniej przyznać się do głupoty własnej, kiedy już ją zakumasz. To wstyd nie pozwala na obiektywizm.

A no czasem trzeba się przyznać do błędu. Każdy wie, że to niełatwe. Ale konieczne, bo inaczej nie pójdziesz dalej.

Jak pokonamy wstyd za własną głupotę, dopiero pójdziemy dalej.

Portret użytkownika Dzik

    Najważniejsze jest

    Najważniejsze jest straszenie liczbami.
    WHO było tak pewne epidemii, że nawet zmieniło w 2009 roku definicję epidemii.
    Dawniej epidemią nazywano fakt wzrostu zachorowań w danym państwie, o co najmniej 30 % w stosunku do poprzedniego roku. Obecnie, po zmianie definicji, wszystko można nazwać epidemią Stara definicja mówiła, że pandemią możemy określić taką sytuację, jeżeli w co najmniej 6 sąsiednich krajach jest epidemia. Obecnie wystarczystwierdzić w 6 krajach owego wirusa.Dlaczego więc WHO interesuje się tylko kilkoma chorobami, które nie wymagają praktycznie leczenia? Odpowiedź jest wyjątkowo prosta.WHO jest finansowane przez koncerny farmakologiczne.
    Przykładowo: Bill Gates dał WHO przed kilku laty, ok. 10 milionów dolarów, za co ona kupuje szczepionki produkowane przez firmy, których on posiada akcje!
    Konkretny zysk: produkcja jednej szczepionki to kilka centów. Cena sprzedaży to kilkanaście, do kilkuset dolarów.

    https://www.kuprawdzie.pl/sezonowe-oglupianie-spoleczenstwa/

Dr Jerzy Jaśkowski o koronowirusie:

Świat jest inny odc. 124 - Gotowanie ŻABY
https://www.youtube.com/watch?v=8AyDS9HZoXI

    "W 2001 roku doszło do bardzo niepokojącego globalnego wydarzenia, system ostrzegania przed pandemią został sprywatyzowany i mamy tu poważny i jawny konflikt interesów, nasze zdrowie zostało powierzone w ręce globalnych koncernów farmaceutycznych. Ogłoszenie globalnej pandemii to gigantyczne zyski dla przemysłu farmaceutycznego, który uzyskał kontrole nad Światową Organizacją Zdrowia (WHO)."
    https://gloria.tv/post/XoGxvv49mYDs3YR4XRoPcfnJV

    "Dr. Wodarg mówi wprost – nie istnieje żadna pandemia Koronawirusa!
    Epidemia strachu. Dr. Wodarg mówi wprost – nie istnieje żadna pandemia Koronawirusa! Żąda on komisji śledczej w parlamencie Niemiec-
    Opracowano szybkie testy, potem wprowadzono ludzi w panikę poprzez media… Ludzie biegną w panice do lekarzy, a potem są na potęgę testowani, jak nigdy dotąd! ponieważ do tej pory nikogo to nie interesowało, ponieważ każdego roku pojawiają się nowe wirusy koronowe. To jest całkiem normalne. Ale teraz wszyscy, którzy doświadczają objawów grypy, są testowani i oczywiście wirus zostaje znaleziony…
    Statystyki rosną… ponieważ on jest … ponieważ nosimy go w sobie, prawie wszyscy … jak co roku … Chorzy idą więc do szpitala, chociaż w normalnych okolicznościach wyleczyliby grypę w domu … i tylko niektórzy poszliby do lekarza. W szpitalu dochodzą do tego niebezpieczne wirusy szpitalne … które jak zawsze – powodują większość zgonów … zawsze i na całym świecie …"
    https://gloria.tv/post/Hbd4Vs6FKjGw1pcXzWvgu8pLe

    w sezonie grypowym, gdy się wie … że te 5 do 15 % przypadków z potwierdzonym coronawirusem odchodzi … to można wyjść z założenia, że tak jest co roku …
    Red.: … tak jest każdego roku?
    Dr Wodarg: … tzn. także w tym roku możemy się spodziewać, że w przypadku ok. 10% pacjentów z nagłą infekcją dróg oddechowych, że znajdziemy tam  też koronawirusy….
    https://politykapolska.eu/2020/03/19/dr-wolfgang-wodarg-to-wszystko-jest-totalna-przesada-o-dzialaniach-podjetych-w-zwiazku-z-wirusem-korony-wideo/

Dr. Wodarg mówi wprost – nie istnieje żadna pandemia?!
https://www.youtube.com/watch?v=jeYhsmfZAo4

Fałszywa Pandemia!? Niemieccy lekarze przerywają zmowę milczenia! Agnieszka Wolska z Kolonii!
https://www.youtube.com/watch?v=xhKY-p0wjsM

Dr. JOHN BERGMAN | AMERYKAŃSKI LEKARZ MÓWI CO MYŚLI O PANDEMII | POLSKI KOMENTARZ
https://www.youtube.com/watch?v=2xnRwD70TZU

Trochę statystyki :

    130,330 Seasonal flu deaths this year (liczba zmarłych na grypę w tym roku)
    Quick facts:
        Every year an estimated 290,000 to 650,000 people die in the world due to complications from seasonal influenza (flu) viruses.
        This figure corresponds to 795 to 1,781 deaths per day due to the seasonal flu.
    81,232 Coronavirus deaths (liczba zmarłych na koronawirusa  w tym roku) Wszystkie zapalenia płuc automatycznie wliczają do statystyk jako koronawirus
    450,562 Deaths caused by HIV/AIDS ((liczba zmarłych na AIDS w tym roku)
    2,201,250 Deaths caused by cancer this year (liczba zmarłych na raka w tym roku)
    262,899 Deaths caused by malaria this year (liczba zmarłych na malarie w tym roku)
    1,339,855 Deaths caused by smoking this year(liczba zmarłych palących w tym roku)
    670,350 Deaths caused by alcohol this year (liczba zmarłych alkocholików w tym roku)
    2,037,290 Deaths of children under 5 this year
    11,392,883 Abortions this year
    82,844 Deaths of mothers during birth this year

    https://www.worldometers.info/

Włoscy lekarze przed PROKURATURĄ za mówienie prawdy!

https://detektywprawdy.pl/2020/04/10/wloscy-lekarze-przed-prokuratura-za-mowienie-prawdy/

Z mojej strony mogę powiedzieć, że chodzi o wirusa grypopodobnego, który nie jest jasne kiedy powstał i nie jest jasne gdzie powstał. Jedno jest pewne, wirus jest czymś nowym. Należy do grupy koronawirusów. Jest ich ogromna ilość – mnóstwo. Normalne przeziębienie bardzo często spowodowane jest właśnie koronawirusem. Nie są to zazwyczaj wirusy, które mogą wywołać śmierć, najczesciej są bardzo nieszkodliwe. Ten z kolei jest ekstremalnie zaraźliwy. Oznacza to, że jest w stanie wchodzić do organizmu innych osób z wielką łatwością. Ale pozostaje zupełnie nieszkodliwy, nie zostawia żadnego śladu/ symptomu, jakiejś nieprawidłowości czy choroby u większości osób. Jestem przekonany, że jakbyśmy zaczęli szukać wirusa u sześćdziesięciu milionów Włochów, to na pewno u trzydziestu milionów byśmy go znaleźli, a może nawet u większej ilości osób. On jest sobie tam nie robiąc żadnej krzywdy, tak jak ogromna liczba innych wirusów. Śmiertelność w przypadku tego wirusa jest znikoma, a może nawet nieistniejącą. Co innego poważna choroba razem z wirusem. Tym czy innym – każdym! Koronawirusem, rotawirusem, czy innym…. Jestem przekonany, że jeśli byśmy przeprowadzili kontrolę u wszystkich zmarłych Włochów, a mamy sześćset pięćdziesiąt tysięcy zgonów fizjologicznych we Włoszech rocznie, to prawdopodobnie połowa, a może nawet znacznie więcej z nich, ponieważ są to osoby starsze, będzie miała koronawirusa w organizmie. Dziś mamy przed sobą coś napompowanego, a może nawet znacznie, więcej… znacznie więcej https://detektywprawdy.pl/2020/04/10/wloscy-lekarze-przed-prokuratura-za-mowienie-prawdy/

 

In God we trust

Portret użytkownika inzynier magister

Chińska wirusowa broń

Chińska wirusowa broń koronawirusa zamordowała już setki tysięcy ludzi a możliwe że w chinach miliony ! Ci co twierdzą że to nieprawda sąw niebezpieczeństwie albo są zmanipulowani ! Powinniśmy się modlić do Boga Jezusa bo tylko Duch Święty razem z Maryją Dziewicą może nas ustrzec przed zarazą i przed innymi rzeczami oraz istotami demonicznymi, które nadzorują filantropów !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika axc

Taaak. Broń. Jakieś państwo

Taaak. Broń. Jakieś państwo wydało miliony dolarów na badania nad asem w rękawie dla swojej armii - groźnym wirusem, który wywołuje trzydniową gorączkę, kaszel i przyczynia się do zgonu silnych żołnierzy powyżej 65 roku życia z licznymi chorobami. No, masowa zagłada. Żeby chociaż sraczkę - bardziej by paraliżował działania wroga. 

Strony

Skomentuj