Prestiżowe medyczne czasopismo Lancet zostało oskarżone o współudział w pandemii

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Jedno z najbardziej znanych i renomowanych czasopism medycznych, The Lancet, zostało uznane za sprawcę pandemii i oskarżone o ukrywanie faktów o niebezpieczeństwie koronawirusa z Wuhan.

 

Brytyjski badacz medyczny i dyrektor Wellcome Trust Jeremy Farrar napisał w swojej książce, że wydawnictwo miało dostęp do badań potwierdzających transmisję z człowieka na człowieka od wczesnych dni koronawirusa w Wuhan. Redakcja w tych warunkach, według Farrara, działała nieprofesjonalnie: nie publikowała danych chińskich naukowców i nie zwracała się do sławnych lekarzy o opinię. Zdaniem krytyka, dziennikarze nie opublikowali tych artykułów, ponieważ byli pod presją władz chińskich.

 

Autor książki przypomniał, że już w grudniu 2019 r. chińscy naukowcy mówili o skrajnym niebezpieczeństwie COVID-19 ze względu na to, że mogą go przenosić osoby bez objawów. Farrar jest pewien, że szybkie działanie i odpowiedzialność redakcji mogły uratować świat przed pandemią.

 

Z badaczem zgadza się brytyjski polityk Bob Seeley. 

„W czasach, gdy liczyła się każda sekunda, The Lancet polegał wyłącznie na ekskluzywnych informacjach o nieznanym wirusie, zamiast upubliczniać je tak szybko, jak to możliwe” – dodał. „Musiał jak najszybciej poinformować światowych naukowców, lekarzy i pracowników służby zdrowia”.

Pod koniec marca Światowa Organizacja Zdrowia opublikowała raport na temat wyników podróży do chińskiego Wuhan w celu ustalenia pochodzenia koronawirusa. Raport mówi, że pandemia najprawdopodobniej nie jest wynikiem wycieku laboratoryjnego. Coraz więcej faktów wskazuje jednak na to, że to nie jest prawda, wirus wyciekł z laboratorium a WHO uczestniczyło od początku w ukrywaniu tych informacji.

Ocena: 

1
Średnio: 1 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Robaczkowa

ZNALAZŁAM W NECIE O

ZNALAZŁAM W NECIE O PROTESTACH ANTYSEGREGACYJNYCH I ANTYLOCKDAWNOWYCH :
,,7 sierpnia ulicami Katowic przejdzie duża manifestacja, tak przynajmniej zapowiadają organizatorzy. Do stolicy województwa śląskiego mają przyjechać środowiska patriotyczne z całej Polski.
Protestujący nie zgadzają się na segregację sanitarną i lockdown.
– Data nie jest przypadkowa. Jest to związane z tym, że minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosił, że w połowie sierpnia jest duże prawdopodobieństwo kolejnej fali wirusa. Wszystko wskazuje na to, że znowu będą zamykać Polaków – mówi Grzegorz Hercuń, jeden z organizatorów.
– Na tydzień przed tymi zapowiedziami chcemy pokazać, że nie pozwolimy się zamknąć. To jest też przewodnie hasło tego marszu. Pokażemy Niedzielskiemu, że nie damy się zamknąć i dlatego wspólnie z organizacjami z Górnego Śląska organizujemy manifestację – dodaje Hercuń, działacz „Strażników Wolności”.
Organizatorami wydarzenia jest kilka organizacji i stowarzyszeń m.in. „Polska To My Sosnowiec”, „Śląski Porządek”, „Nowa Polska”, „Strażnicy Wolności” i „Polska Siła Jaworzno”.

JEŻELI ZNAJDZIECIE INFORMACJE O PROTESTACH W INNYCH MIASTACH TO PISZCIE.

Portret użytkownika Wungiel

Chciałbym Wam Szanowni

Chciałbym Wam Szanowni zwrócić w ogóle uwagę na pewien schemat, jaki przejawia się w tego typu newsach. Otóż kolportuje nam się tezę, że jakiś tam szmatławiec, coś tam zrobił a czegoś nie zrobił - i właściwie kij z tym, tylko... Tylko ta pierwsza teza niejako maskuje nam drugą - najogólniej mówiąc taką, że pandemia jest faktem a nie teatrem - to znaczy nasz umysł, tę narrację w pewnym sensie sobie dopowiada jako niezbędny kontekst do przetworzenia pierwszej, otwarcie przekazanej nam informacji. Czy też mówiąc inaczej wyobraźnia nasza pragnie mieć całościowy obraz sytuacji i brakujące elementy syntezuje sobie z danych jej poszlak i impulsów. Ten sposób działania widzę już od samego początku tego, w czym obecnie tkwimy - nagminnie publikuje się informacje w duchu demaskowania takich czy innych nieścisłości związanych z plandemią, co dodatkowo podnosi kredyt wiarygodności, ale pobocznie odsuwa się naszą uwagę od kwestionowania samych najbardziej pryncypialnych z pryncypiów teatru, który obserwujemy. Ciekawe, czy też to widzicie?

Sentimus experimurque, nos aeternos esse.

Portret użytkownika Brain fire tire ;)

Z tą fake- pandemią jest jak

Z tą fake- pandemią jest jak z mlekiem. W 1 cm3 świeżego mleka od krowy jest średnio 200 tyś bakterii , więc mleko przetworzone UHT posada taką właśnie ilość trupów. Nikt nie analizuje przyczyn, ale skutki. Nikogo nie obchodzi sprawca, lecz efekt jego działań. Powiedzcie mi proszę - bo chyba umknęło to mojej uwadze - kto został ostatnio pociągnięty do odpowiedzialności za "nadmiarowe zgony"? Wink

Portret użytkownika Wungiel

Jak ktoś umie czytać, to i w

Jak ktoś umie czytać, to i w kłamstwie znajdzie prawdę choćby o tym, kto kłamał. Że tak zacytuję największego z polskich cieciów, Statnisława Anioła - "Mądremu jedno zdanie wystarczy a głupiemu to i referatu mało, jak mawiał poeta Sofronow". Ja otrzymałem dostateczną ilość dobrych i sprawdzonych informacji, z absolutnie uznanych i szanowanych źródeł, aby uważać, że pandemia to kit, namordniki i restrykcje to gusła a wiadome preparaty działają inaczej niż się mówi. Wszystko to zostało powiedziane, tylko trzeba sobie umieć te klocki powyciągać z różnych dziurek i poskładać we w miarę foremną kupkę. Nawet niegłupia jest taka myśl, że to jest właśnie modus operandii elit - otwarcie ogłaszać swoje zamiary, ale zakrzykiwać je samemu jednocześnie nachalną propagandą. No i oczywiście, jak ktoś liczy na wujka google, to się przeliczy, tym niemniej warto czytać co tam piszą po lancetach, natureach i innych science directach - wrdozona, czarnogłowa tępota, powoduje, że tam czy tam, zawsze któryś gamoń powie więcej niż miał powiedzieć.

Sentimus experimurque, nos aeternos esse.

Portret użytkownika DarkTech

Dawniej o prestiżu decydowała

Dawniej o prestiżu decydowała naukowa wartość informacji zawartch w tym piśmie. Obecnie o publikowanych tam treściach decydują sponsorzy. Nastąpił regres w środowiskach naukowych. Obecnie nasza cywilizacja coraz bardziej odwzorowuje wielokrotnie powtarzany (z tym samym efektem końcowym) eksperyment Calhouna. Może warto byłoby zamieścić tutaj jakiś artykuł dający do myślenia wszystkim "pięknisiom"? Wink

Portret użytkownika Kwazar

"Prestiżowe medyczne

"Prestiżowe medyczne czasopismo Lancet zostało oskarżone o współudział w pandemii" Żeby tylko na tym to polegało Lol Niestety tak nie jest. Możesz walczyć z wiatrakami do upadłego z (Lekarze opłacani,rządy państw,klaka opłacana i TiVi i prasa na usługach) Dzisiaj możesz polec jako bohater nieznany Lol Małe nim jednak zainteresowanie jest albo ODŁĄCZ SIĘ OD CYWILIZACJI ! Jeśli tylko masz taką możliwość. Jeśli przetrwasz będziesz tworzył przyszłość.

Portret użytkownika kris001

"Lekarze rodzinni dostaną

"Lekarze rodzinni dostaną premię za zwiększenie tempa szczepień i liczby zaszczepionych pacjentów w swojej populacji. We wtorek, 27 lipca, weszło w życie zarządzenie Prezesa NFZ, z którego wynika, że poradnie mogą otrzymać dwa rodzaje gratyfikacji finansowej: premię cząstkową i premię całościową.

Premia cząstkowa
Lekarze POZ otrzymają premię cząstkową za procentowy wzrost udziału zaszczepionych pacjentów w swojej populacji (według danych na 1 lipca), w dwóch grupach wiekowych:

12-55 lat
powyżej 55 lat.
Wysokość premii różni się od okresu, w którym poradnia szczepiła oraz od wieku pacjentów. Za szczepienie osób po 55 roku życia stawka jest wyższa. Podobnie, jak za szczepienie od połowy lipca, w sierpniu i wrześniu br.

Stawki wahają się od 15 do 30 groszy. Nalicza się je za każdy 1% zwiększonej liczby zaszczepionych pacjentów z listy lekarza POZ i mnoży przez liczbę wszystkich pacjentów (powyżej 12 roku życia) z listy. Premie cząstkowe będą wypłacane w dwóch transzach:

po 30 września
i po 31 grudnia.
Premia roczna
Oprócz premii cząstkowych poradnia POZ może otrzymać premię całościową (roczną). Ta przysługuje za osiągnięcie jednego z 5 progów zaszczepienia swoich pacjentów. Progi zaczynają się od 60%. Ostatni to ponad 80%.

Do każdego progu przypisana jest inna stawka, od 1,70 zł (dla progu 60%) do maksymalnie 5 zł (dla progu przekraczającego 80%). Wysokość premii oblicza się mnożąc stawkę przypisaną do danego progu przez liczbę wszystkich pacjentów (powyżej 12 lat), zapisanych do lekarza POZ (według danych na 1 lipca). Premia całościowa jest jednorazowa i zostanie wypłacona do 15 stycznia 2022 roku" - źródło: samorzad.infor.pl

Teraz lekarze i przychodnie wyruszą w teren i będą walczyć o pacjentów, jak handlowcy. Będą dzwonić i namawiać do szczepień tą niebezpieczną szczepionką kowidową.

Może niektóre przychodnie będą proponować upusty, bonusy, a może któraś z nich zrobi loterię fantową dla swoich pacjentów.

Nie wiem, czy lekarze nie zdają sobie sprawy, ale stali się agentami handlowymi koncernów farmaceutycznych. Wcześniej koncerny płaciły im pod stołem, proponowały wycieczki, szkolenia. Teraz lekarze i przychodnie dostały oficjalne wynagrodzenie za sprzedaż szczepionek. I co ciekawe, nie płaci im koncern farmaceutyczny, który wyprodukował szczepionkę, tylko budżet państwa, a więc my wszyscy.

Taki mamy sprzedajny rząd.

Ale doczekaliśmy czasów...

Strony

Skomentuj