Premier Wielkiej Brytanii podała nową datę głosowania ws. Brexitu

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Wielka Brytania wciąż nie jest gotowa na wyjście z Unii Europejskiej. Projekt umowy w sprawie Brexitu miał zostać poddany głosowaniu w parlamencie. Premier Theresa May ostatecznie przełożyła głosowanie na styczeń. Jak sama twierdzi, była pewna, że umowa w obecnej formie zostałaby odrzucona.

 

Brytyjska premier zdecydowała, że głosowanie odbędzie się jednak 14 stycznia przyszłego roku, a 7 stycznia odbędzie się debata. Lokalne media piszą, że gdyby głosowanie odbyło się zgodnie z planem, czyli w zeszłym tygodniu, projekt zostałby odrzucony przez opozycję i część polityków Partii Konserwatywnej.

 

Obecna sytuacja powoduje coraz większy niepokój. Wielka Brytania formalnie wystąpi ze struktur Unii Europejskiej 29 marca 2019 roku. Czasu coraz mniej, a brytyjscy politycy znów mówią o udzieleniu wotum nieufności dla rządu, który może doprowadzić do dymisji Theresy May.

 

Być może w styczniu dowiemy się wreszcie, czy parlament Wielkiej Brytanii zaakceptuje umowę wyjścia z Unii Europejskiej, czy też władza będzie musiała w pośpiechu pracować nad nowym projektem. Może się okazać, że Wielka Brytania opuści UE bez umowy, lub w przypadku dymisji i powołania nowego rządu, odbędzie się drugie referendum, a wtedy nie będzie żadnego Brexitu.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika euklides

Należy przeprowadzić

Należy przeprowadzić referendum o treści:

"Czy chcesz aby większość miała nad tobą władzę i decydowała o twoim życiu oraz o twoich sprawach?"

To podważy funkcjonowanie demokracji, ponieważ jestem przekonany, że demokraci są tak otumanieni, że odpowiedzieliby na powyższe pytanie "NIE" niszcząc w ten sposób fundamenty swojej wiary.

Skomentuj