Premier samozwańczej Republiki Donieckiej ranny podczas szturmu na Debalcewe

Kategorie: 

Źródło: twitter/ LifeNews

Premier Donieckiej Republiki Ludowej, Aleksander Zacharczenko został ranny podczas walk w centrum miasta Debalcewe, podają rosyjskie media. Podczas intensywnej strzelaniny, wbiegł na jedną z głównych ulic miasta, gdzie przeprowadzano operację wojskową. Zabłąkana kula trafiła go w nogę.

 

Postrzał nastąpił podobno w kostkę, rannego przeciągnięto z linii ognia i udzielono mu pierwszej pomocy, podaje portal LifeNews . Szef Donieckiej Republiki Ludowej został potem przewieziony do lokalnego szpitala. Podczas transportu Zacharczenko nie stracić przytomności. Jego życie nie jest zagrożone.

Gdy doszło do ostrzału Aleksander Zacharczenko osobiście nadzorował przejmowanie kontroli nad miastem. W kotle debalcewskim znalazło się kilka tysięcy ukraińskich wojskowych. Pierścień okrażenia był zaciskany od kilku tygodni. Dzisja miasto zostało poddane przez oddziały ukraińskie.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika achiles

Wywiad przeprowadzony przez

Wywiad przeprowadzony przez rządowy dziennik egipski Al-Ahram z Władimirem Putinem

PYTANIE: Jak może Pan skomentować dyskutowaną obecnie w Egipcie ideę wykluczenia dolara amerykańskiego i użycia walut narodowych takich jak rubel i funty egipskie w rozliczeniach w handlu dwustronnym?
WŁADIMIR PUTIN: Ta kwestia jest poddana bardzo aktywnej dyskusji, przede wszystkim dlatego, że wkrótce rozpoczyna się w Egipcie sezon turystyczny. Rozliczenia w walutach krajowych w oczywisty sposób przyczynią się do stworzenia korzystniejszych warunków dla milionów obywateli rosyjskich, którzy co roku spędzają wakacje w waszym kraju.
PEŁNY WYWIAD I WIELE ODPOWIEDZI PONIŻEJ: 
https://pracownia4.wordpress.com/2015/02/19/wywiad-przeprowadzony-przez-rzadowy-dziennik-egipski-al-ahram-z-wladimirem-putinem/

 

Portret użytkownika achiles

Separatyści tak walczą, że

Separatyści tak walczą, że zostawiają możliwość wycofania się. To jest strategia wojenna. jak zablokujesz wszystkie możliwości ucieczki to żołnierz będzie walczył do upadłego i oblężenie przedłuża się na wiele miesięcy. Separatyści nie chcą wybijać przeciwnika do nogi, bo to podniesie morale całej armii przeciwnika, chcą zająć jak najszybciej nowe terytorium, czyli dają przeciwnikowi bezpieczne wycofanie się. W ten sposób przeciwnik oddaje teren i w dodatku traci chęć do walki bo zawsze wiedzą, że mogą po prostu wycofać się nie musza umierać. Bardzo dobra taktyka, Powstańcom chodzi o jak najszybsze opanowanie terytorium które ich interesuje a nie o wybicie jak największej liczby przeciwników. Mądrzy ludzie to wiedzą, ale nasze pofajtane sprzedawczyki przy żłobie będą wciskać łgarstwa jak zawsze. Dni faszystów żydo-banderowskich są policzone, nie pomoże kasa i wsparcie górali bez skórki. Za jakiś czas zaczną znikać albo sami Ukraińcy ich pogonią. Niestety, lub stety naród wybrany utopił tam kasę i zysków nie będzie!

Strony

Skomentuj