Premier Norwegii przeprosiła za zamknięcie kraju na skutek koronawirusa -"Byłam oszołomiona propagandą"

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Premier Norwegii, Erna Solberg przeprosiła i przyznała w przemówieniu telewizyjnym, że spanikowała w sprawie epidemii, a przyjęte obostrzenia były zbyt drastyczne. 

 

Premier Norwegii przyznała, że słuszny był szwedzki model walki z ogłoszoną przez WHO pandemią. Norweska premier twierdzi teraz, że Norwegia nie powinna zamykać gospodarki, nie powinna zamykać szkół i przedszkoli. Nie powinna też zakazywać spotkań ludziom i  zmuszać ich do pracy w domu.

 

Złe decyzje swojego rządu w okresie marzec czerwiec 2020, norweska premier tłumaczy oszołomieniem w wyniku medialnej propagandy. Jako właściwy, premier Norwegii wskazała model szwedzki, bez obostrzeń i z izolacją chorych. Władze Norwegii zdecydowały już teraz, że nawet jeśli będzie druga fala zachorowań to, nie wprowadzą już lockdownu.

 

W Polsce niestety nikt nie przeprasza za zamknięcie Polaków w domach na 3 miesiące i za zrujnowanie dziesiątek tysięcy firm. Wręcz przeciwnie, konstruktorzy tego lockdownu są z siebie dumni, wypinają piersi do orderów i przekonują, że to były właściwe decyzje. 

 

Minister zdrowia Łukasz Szumowski mówiąc o ewentualnym powrocie do obostrzeń na skutek wzrostu zachorowań na koronawirusa w naszym kraju, stwierdził, że trzeba to rozważyć, ale blokada gospodarki to jego zdaniem również ryzyko, że zaczną umierać inni pacjenci, a nie tylko ci z koronawirusem.

 

Wzrost liczby przypadków zakażeń, minister Szumowski powiązał przy tym z ilością testów wykonywanych na Śląsku. Jego słowa należy zatem traktować jako zapowiedz, że przynajmniej do wyborów, władza nie wprowadzi żadnych dodatkowych obostrzeń, bez względu na statystyczny rozwój rządowej epidemii. 


 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika inzynier magister

Unijna komisarz do spraw

Unijna komisarz do spraw zdrowia Stella Kyriakides nazwała szczepionkę przeciwko COVID-19 „jedyną prawdziwą strategią wyjścia z kryzysu”. Komisja Europejska otrzymała od rządów państw UE polityczny mandat do negocjowania z koncernami farmaceutycznymi warunków zakupu preparatów.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika osa

Jasne... Wystarczy porównać

Jasne... Wystarczy porównać ilość ofiar śmiertelnych i zachorowań w stosunku do liczby ludności w obu krajach... 

Czyli premier przeprasza, że obniżyła standardy życia i dochody kraju w zamian za uratowania życia tysiącom ludzi... Dla mnie doskonały materiał dla opozycji pokazujący jak władza szanuje życie zwykłego najsłabszego obywatela...

O ile to prawda. Dziennikarze i 'dziennikarze' lubią tak 'interpretować' by zwiększać nakład lub oglądalność...Zobaczymy co przyniosą kolejne dni...

Generalnie tak czy siak jakim trzeba być idiotą, by obciążać ludzi za to, że chcieli zminimalizować ilość ofiar i w obliczu, kiedy nie było pewnych informacji, winić ich za to?

No ale z drugiej strony, ile ludzi obchodzi, ile umrze starszych? Ważna dla nich jest ich wygoda.

Co ciekawe ci sami ludzi krzyczą o planach pozbawienia ich jakiejś ich wolności...

O jakiej wolności może pisać ktoś kto jest skoncentrowany wyłącznie na tym, by mieć jak najwięcej, nie dba o innych, a tych którym lepiej się powodzi nienawidzi i chętnie obrzuca oszczerstwami?

Toż to materiał na idealnego niewolnika, trzeba toto tylko odpowiednio paść i tresować... I nie zawaha się zrobić wszystkiego dla każdego srebrnika więcej...

Portret użytkownika euklides

Wystarczy porównać ilość

Wystarczy porównać ilość ofiar śmiertelnych i zachorowań w stosunku do liczby ludności w obu krajach... 

Czekam aż idioci twojego pokroju zablokują kraj z powodu kataru siennego, a potem będą się podniecać, że katar sienny w Polsce przeżyło trzy razy tyle ludzi niż w Szwecji, to jest dwie osoby więcej...

Portret użytkownika nauta

A pamiętacie, że to ja

A pamiętacie, że to ja pierwszy miałem odwagę bezpośrednio napisać, że to ściema? Pamiętacie, jak zrypałem Angelusa Tumanusa Rex'a? Wtedy tylko Keri miała dość mózgu, żeby podjąć to wyzwanie i stanąć po mojej stronie. Mimo wszystko, wzbudzają moją sympatię osoby, które w końcu były zdolne przyznać się do swojej... naiwności. Drako ma rację. To, że teraz przejrzeliście na oczy, może spowodować, że następnym razem i tak zrobią nas w bambuko. Może mnie też, więc uważajcie na to, w co WIERZYCIE! Tak, chodzi o wiarę. Ciekawe kiedy zadacie sobie pytanie o nią? Kiedy zapytacie "co w niej takiego wzniosłego, co szlachetnego, co to za cnota, że od zarania dziejów, od urodzenia w tym nas próbują tresować?". Kiedy sobie uświadomicie, że jedynym sposobem, aby zostać oszukanym jest... UWIERZYĆ?

Strony

Skomentuj