Premier Mateusz Morawiecki będzie dążył, aby Polska uzyskała reparacje wojenne od Niemiec

Kategorie: 

Mateusz Morawiecki - Foto: P. Tracz/KPRM

Wielomiliardowe reparacje wojenne mogłyby rozwiązać wiele problemów naszego państwa. Dlatego tak ważne jest, aby Polska walczyła o odszkodowanie, jakie należy się za ogromne zniszczenia spowodowane niemiecką inwazją w 1939 roku. Warto wiedzieć, że polski rząd ma zamiar podjąć kroki, aby uzyskać te pieniądze a bez wsparcia z zagranicy może okazać się to niemożliwe.

 

Amerykańscy Żydzi domagają się, aby Polska spłaciła roszczenia za majątki utracone w czasie II wojny światowej. Chodzi o kwotę ponad 60 miliardów dolarów, czyli około 230 miliardów złotych. Teraz jest niepowtarzalna okazja, aby rozwiązać tę kwestię.

 

Nowy premier Polski, Mateusz Morawiecki, ma zamiar rozpocząć walkę z naszym zachodnim sąsiadem o odszkodowania. Powołany zostanie pełnomocnik ds. reparacji, który będzie koordynował działania wobec Niemiec. Polski rząd powoli przymierza się do konkretów. Wiele mówi się również o dobrych relacjach PiSu z Izraelem i pojawieniu się w Polsce banku JP Morgan. Wygląda na to, że jest to tylko część większej układanki.

 

Współpraca naszego państwa z jednym z największych banków świata i z Izraelem może pomóc odzyskać należne reparacje od Niemiec. W grę może wchodzić bilion dolarów lub nawet więcej. Konkretna kwota musi zostać jeszcze ustalona. Jest to ogromna suma pieniędzy, która pozwoliłaby natychmiast spłacić roszczenia amerykańskich Żydów. Mówimy zatem o wyjściu Polski z problemów finansowych i powstaniu nowej potęgi w Europie Środkowej, która stworzy poważnego konkurenta dla Unii Europejskiej - będzie nim Trójmorze.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika krm

Niemcy w ramach odszkodowań

Niemcy w ramach odszkodowań przyślą nam stare wiatraki i zużyte panele słoneczne żebyśmy sobie produkowali eko-energię.  Poza tym mogą nam obniżyć na 5 lat podatek za  emisję CO2 i w ten sposób  sprawa reparacji zostanie na zawsze rozwiązana.

A Morawiecki chcąc czy nie sam przyznał że liczy tylko na ochłapy i darowizny,bo reformować zniszczonej gospodarki czy obniżać  podatki PiS wcale nie zamierza. 

 

Portret użytkownika supermen

Goj nie dostanie z tego nawet

Goj nie dostanie z tego nawet połowy ziarnka żyta, ani pszenicy. Żyd żydowi da te pieniądze. Goj będzie musiał dopłacić do tych reparacji wojennych wyższymi podatkami, cięższym prawem itd.

tak jak dopłaca do polskiego węgla, który jest wywożony za darmo dzień i noc nie wiadomo gdzie, łącznie z polskim drewnem, trwa już to z 30 lat.

 

Goj nie może ściąć spróchniałej olchy, która leży gdzieś w rowie rzekomo na jego podwórku, za każdy 1cm płaci karę 1200zł, jeśli przekroczy w obwodzie 10, czy tam 15 cm. Musi iść do żyda i dostać pozwolenie na ścięcie polskiego rzekomo drzewa z polskiej ziemi. Drzewo musi zobaczyć z dziesięciu żydów zanim mu pozwolą na ścięcie.

 

Wy nazywacie jeszcze to coś polską ? Według was to jest kraj dla polaków ?

 

Konstytucje to spisywał Goj, ale zawartość tych praw zatwierdzał niestety jakiś wysokiej rangi Rabin żydowski.

 

Niemcy z ukraińcami mordowali polaków nawet w północno zachodniej części kraju. Palili wsie, palili żywcem ludzi z polskich wsi po 200 osób, 500 osób np na zamojszczyźnie. Zabili w samych wsiach około 200tys oficjalnie, nieoficjalnie może być to około 500 tys osób, polaków. W mediach mówi się cały czas o jakimś powstaniu w getcie warszawskim. O gojach ze zniszczonych wsi nawet wzmianki.

 

Nie wspominając już o żydokomunie ze wschodu, która zwalczała AK-wców,

by po wojnie przejąć władze nad gojami z polski i sporządzić im konstytucje. Później to samo żydostwo ze wschody zrobiło się prozachodnie po 90 roku i tak trwa do dziś. Niestety przed I i II wojną Goje nie rządzili tym krajem, ani wcześniej.

 

 

Goj jak pobuduje szopę, budę na polskiej ziemi, bo tak chce mieszkać, to wciągu tygodnia jest już nasyłana do niego policja, sądy, 1000 pism z urzędów, żeby tego goja zniszczyć, niby że buda nie nadaję się do zamieszkania itp.

 

Jeśli były dokonane w czasie II wojny światowej ( prawdopodobnie ona trwa cały czas ) takie mordy na polakach z tej ziemi, to żaden człowiek nie powinien mieć kłopotów z wycięciem drzewa na własnym rzekomo podwórku. Niestety Goj nawet szyszki nie może pozbierać, ani trochę patyków z lasu i na rozpałkę wziąć.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Bo Morawiecki ma umocnic

Bo Morawiecki ma umocnic żydoamerykanski kapitał w Polsce a to Gotom i Frankom no i Rosjanom, się nie podoba... Wiedzą, że silna Judeopolonia, to koniec ich domiancji w Europie... a obcność szpicy judaistycznej Ameryki zagraża suwerenności Rosji..

 Dlatego zbiża się szczególnie niebezpieczny okres dla nas, Polaków, w którym niezadowolonym,  Amerykanie zaproponują "coś w zamian"... Po kawałku obecnej Polski...

I zrobią swoje dając" polskie ochlapy" i Niemcom i Rosji - ROZBIORY NAS CZEKAJĄ!!

 

Portret użytkownika syriues

Jezeli ktos jest winny zydom

Jezeli ktos jest winny zydom pieniadze,to wlasnie Niemcy.Tyle,ze oni juz dostali od Niemcow.Polska nie dostala wiec musi sie postarac.za taka szkode,to tylko mozna powiedziec no przeciez to nie jest tylko wina Niemcow,Rosja maczala w tym rowniez palce.Rosja wlasciwie odbudowala przemysl itp,ale i tak ciagla zyski do siebie.

Podsumowujac to Polacy dostali kare od Boga,a wykonawcami byli wlasnie Niemcy-jak niektorzy przypuszaczaja.

Wysokosc kazdego zycia jest bezcenna i to jak sie juz stalo ,to nalezaloby kazdemu obywatelowi Niemiec,ktory byl sprawca placic do konca zycia zadoscuczynienie.Jest to jednak niemozliwe,poniewaz czlowiek wykonuje rozkazy.Ta cala Illuminacja jest wlasnie po to ,by z winnego zrobic niewinnego

Portret użytkownika znawca

Powrót do Ustawy Wilczka ...

Powrót do Ustawy Wilczka ...

... opuszczenie EU i wprowadzenie w Polsce z powrotem kapitalizmu do gospodarki, to zysk ekonomiczny wielokrotnie przebijający owe ... mityczne 845 mld $ odszkodowań, liczone wg. dzisiejszej siły nabywczej dolara amerykańskiego (wg. siły nabywczej dolara z czasów wojny to byłoby to jakieś ... 70-90 mld, pewnie - gdyby doszło do reparacji np. w 1948 r. etc.)- jakie RFN powinien Polsce wypłacić z tytułu reparacji wojennych !

PiS traktuje społeczeństwo jak swołocz ! Z jednej strony blokuje mu szanse na rozwój poprzez trwanie w socjaliźmie. Z drugiej strony PiS stara się kupić głosy wyborcze - poprzez ubieranie się w "patriotyczne szaty Rejtana". Więc kto jest swołoczą ? Wyborcy PiS ? Prawo i Sprawiedliwość to swołocz ? Czy może i Partia i Elektorat to swołocz ? 

No więc ja widzę, że Elektorat to też swołocz jest - skoro kupuje on takie rządowe g*wno w postaci udawanego patriotyzmu ze strony partii rządzącej ...

System wolnorynkowy NATO to nie jest gospodarka centralnie planowana ZSRR. W porównaniu do obydwu modeli, sozialstaat EU nigdy nie był i dalej nie jest zdolny do bycia geopolityczną potęgą.

Portret użytkownika znawca

A skąd RFN ma tyle szmalcu

A skąd RFN ma tyle szmalcu wyciągnąć ?

... co to tak głupi ludzie jesteście, że nie kumacie, że ta walka o te reparacje to "kiełbasa wyborcza" jest ! Jak sądzicie ? RFN posiada pola uprawne ''drzew dolarowych'', z których zbiera się same nominały 100 $ ... Smile ?

Więc ... pewnie i wywalczyliby jakieś ... powiedzmy symboliczne 50 mld dolarów.

Natomiast nie jest niemożliwy Międzynarodowy Arbitraż ! Roszczenia Żydowskiego lobby zza oceanu względem III RP - jako spadkobierczyni prawnej po PRL, który to majątek przejął - to podobno 60 mld $. Wystarczy, że Międzynarodowy Arbitraż zasądzi tak, że skoro III RP zrzeka się dożywotnio reparacji wojennych ze strony Niemiec, to znaczy, że Żydzi/czy Izrael mogą się ubiegać o zwrot należności ... ale od RFN. I coś takiego musiałoby być zasądzone poprzez Międzynarodowy Arbitraż ... dla mnie to może być nawet Trybunał w Hadze, ten od ścigania zbrodniarzy wojennych ... wojnę wywołała III Rzesza, a nie Polacy !

Więc arbitraż to nie jest political fiction, natomiast wiara w to, że udałoby się od Niemców wyciagnąć więcej ... powiedzmy 200-300 mld $, jest fanaberią ... ale jeśliby do takiej reparacji wojennej doszło w takiej skali - to oczywiście byłbym za takim obrotem spraw. 

Sęk w tym, że PiS to są czubki ! Oni też - tak jak postkomuna PO/SLD/PSL - nie reprezentuje racji stanu ... opowiada PiS w mediach aż o 845 mld $ odszkodowań... tylko na uwadze należy mieć to, że żaden rząd RFN nigdy by nie wypłacił więcej niż w/w część symboliczna, a kto uważa inaczej to też wariatem jest ...

Tak więc ... arbitraż prawny = TAK ... Byłaby to oczywiście sadystyczna niesprawiedliwość dziejowa ... ale z politycznego punktu widzenia, sprawy by na zawsze zamknięto z uwagi na to, że już jest to XXI w. ... i przecież "nowoczesny" elektorat PiS powinien coś takiego łyknąć, prawda ?

Alternatywą pozostają sądy, czyli polityczne/wyborcze kiełbasy ze strony polityków PiS, bo powtórzę - przecież nikt chyba nie jest tak ciemny, że uwierzy w to, że udałoby się wywalczyć 845 mld $ odszkodowań.

A więc ... PiS - jako "ciemna masa chodząca", to nawet i nie podjąłby walki na polu międzynarodowego arbitrażu ! Co to ? Nie należy się Polsce taki arbitraż za tak gigantyczne straty ludnościowe i materialne ... Smile ?

------ pajace ------  amerykańsko/niemiecko/NATOwsko/UnioEuropejskie, którym się Wam jeszcze zapewne marzyła dalsza dyskusja w temacie, he he ... Smile

System wolnorynkowy NATO to nie jest gospodarka centralnie planowana ZSRR. W porównaniu do obydwu modeli, sozialstaat EU nigdy nie był i dalej nie jest zdolny do bycia geopolityczną potęgą.

Portret użytkownika celina

Teraz już wiadomo dlaczego w

Teraz już wiadomo dlaczego w zachodnich mediach, były wypowiedzi i artykuły o "polskich obozach zagłady", żeby nasz kraj posądzić o wywołanie wojny i całą resztę niecnych zamiarów. Niemcy to "niwiniątka", dlatego nie chcą wypłacić nam reparacji.

Portret użytkownika WitWaclav

Gdyby zrobic tak jak chce

Gdyby zrobic tak jak chce autor artykulu, tj. powiazac reparacje dla Polski z roszczeniami syjonistow efekt bylby taki ze od Niemiec kasy nie zobaczylibysmy za to nastapilaby legitymizacja bezczelnych i bezpodstawnych żądań żydowskich. Agent wplywu czy tylko pozyteczny idiota?

Portret użytkownika Alvi

Bądźmy konsekwentni w takim

Bądźmy konsekwentni w takim razie. Rządajmy reparacji od Rosji. Jakoś mało mówi się o "przyjaznym" wyzwalaniu Polski zza wschodniej granicy. Kresy, ludobójstwo, gwałty, rozkradanie tego co zostało po Niemcach. Wiszą nam jeszcze 30 mil rubli w złocie (pierwotnie 85mln + inne dobra) (Traktat ryski) za rok 1920. Tylko kto miałby upomnieć się o to? Józef Beck?

Strony

Skomentuj