Premier Libii polecił siłom powietrznym walkę z przemytnikami migrantów

Kategorie: 

Źródło: Flickr/Rob Schleiffert/CC BY-NC 2.0

Libijskie siły zbrojne mogą podjąć bardziej drastyczne środki w walce z przemytnikami ludzi. Premier Fajiz as-Sarradż, który sprawuje funkcję przewodniczącego Rady Prezydenckiej i jest dowódcą libijskiej armii polecił, aby lotnictwo pomogło zwalczyć proceder polegający na nielegalnym przerzucie migrantów i użyło siły. Mówimy zatem o zastosowaniu metod, które od dawna proponowały środowiska prawicowe w Europie.

 

W liście uzyskanym przez włoską agencję ANSA, Fajiz as-Sarradż polecił dowódcy sił powietrznych, aby samoloty wojskowe natychmiast przystąpiły do walki z przemytnikami ludzi i paliwa. Premier Libii chce, aby lotnictwo rozpoczęło w tej kwestii współpracę z marynarką wojenną.

 

Rządy państw Europy Zachodniej traktują niechęć do tzw. uchodźców z Afryki i Bliskiego Wschodu na równi z rasizmem i nie mają zamiaru rozwiązywać problemu zmasowanej nielegalnej imigraci, choć przysporzyła ona wielu poważnych kłopotów - islamski terroryzm, strefy no-go i lokalnie zaprowadzane prawo szariatu to tylko niektóre z nich. Z kolei przeciwnicy przyjmowania nielegalnych migrantów od samego początku postulowali zamknięcie granicy i zawracanie statków wypełnionych obcokrajowcami i potencjalnymi terrorystami. Niektórzy sugerowali nawet strzelanie do statków i wygląda na to, że Libia może teraz użyć siły, aby zakończyć dochodowy biznes przemytników.

 

Nie wiemy co libijski premier miał na myśli mówiąc o używaniu siły. Prawdopodobnie nie chodzi tu jednak o bombardowanie statków z uchodźcami, lecz o pomoc w odnajdywaniu ich i zawracaniu z powrotem do Libii. Warto dodać, że mniej więcej w tym samym czasie włoski rząd rozpoczął walkę z organizacjami pozarządowymi współpracującymi z przemytnikami.

 

W najbliższych dniach władze przedstawią tym organizacjom szczegółowe reguły udzielania pomocy na morzu. Pojawi się między innymi zakaz używania telefonów komórkowych oraz stosowania flar, które mogą być formą komunikacji z przestępcami. Statki należące do organizacji pozarządowych będą musiały prowadzić operacje z udziałem policji, która będzie poszukiwać przemytników wśród uchodźców. Kolejny punkt nakazuje statkom dostarczanie ludzi bezpośrednio do portu i nie pozwala na ich wymianę pomiędzy statkami. W ten sposób organizacje będą zmuszone sprowadzać mniejsze ilości islamskich migrantów. 

 

Jeśli organizacje pozarządowe nie dostosują się do nowych przepisów to Włochy zamkną dla nich porty, zaś statki wypełnione ludźmi będą musiały skierować się do innego państwa. Miejmy nadzieję, że podjęcie zdecydowanych działań przez Libię i Włochy pozwoli zakończyć tę tragędię - śmierć wielu ludzi na Morzu Śródziemnym oraz islamizację Europy.

 

Źródła:

https://www.reuters.com/article/us-europe-migrants-ngos-idUSKBN19X2U1

https://www.alaraby.co.uk/english/news/2017/7/13/sarraj-wants-libyas-air-force-to-tackle-h...

Ocena: 

Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Zenek ;)

Podobno "demokracja" szykuje

Podobno "demokracja" szykuje Libijczykom "wolność" tuż za sąsiedzką egipską granicą., tali "libijski freISIS"... więc raczej o tych "instruktorów" chodzi niż o motłoch szturmujący jewrejorope...... bo ci OPUSZCZAJĄCY Libie są już przecież z głowy.

Portret użytkownika Zenek ;)

ZAGROŻENIEM dla kraju są

ZAGROŻENIEM dla kraju są TERRORYŚCI WEWNĄTRZ GRANIC lub SZYKOWANI DO ICH PRZEKROCZENIA..... czyli szkolone przez nazi w Egipcie libijskie ISIS

Terroryści jacy OPUŚCILI Libię NIE SĄ JUŻ DLA NIEJ ZAGROŻENIEM przynajmniej NIE TAKIM JAK CI WEWNĄTRZ JEJ GRANIC....

Wiem iż to TRUDNO POJĄC bez "BIBLII Z CZERSKIEJ" ale się da.......

naprawdę...

Portret użytkownika BigStan

Słuszna decyzja, ( co innego

Słuszna decyzja, ( co innego pomóc, co innego czerpać zyski z "wymuszonej" migracji która ma doprowadzić do zmian w Europie ) niech się wezmą za to ciaciarajstwo z pod znanej gwiazdy i ukręcą łeb tej hydrze.

Jeżeli dość dokładnie przeanalizuje się rozpętanie tego wymuszonego eksodusu, dojdziemy do sprawców ( podżegaczy ? ) mających swoje oparcie w USRAELU i ich wrednej polityce.

Portret użytkownika Dr Piotr

Ja mam pomysł dla bogatych

Ja mam pomysł dla bogatych znudzonych zwykłymi rozrywkami milionerów Smile

Safari nad Morzem Śródziemnym połączone ze strzelaniem do brudasów z łodzi motorowych i helikopterów.

Po krótkim przeszkoleniu z obsługi broni palnej, można postrzelać sobie do brudasów w łódkach ze snajperki, broni maszynowej lub w pakiecie premium z działa Gatling. Liczba trafionych podczas jednego wyjazdu nie jest limitowana, ograniczeniem jest tylko ilość amunicji jaką możemy zabrać na pokład łodzi lub helikoptera. W pakiecie Premium GOLD możliwość otrzymania trofeów odpowiednio wyprawionych i przygotowanych do wystawienia lub powieszenia na ścianie w salonie.

Wydaje mi się, że pomysł chwyci i będzie wielu chętnych ;)))

Skomentuj