Premier Izraela twierdzi, że wojna z Iranem byłaby dobra dla Arabów

Kategorie: 

Źródło: Israel Defense Forces

W jednym z wywiadów prasowych premier Izraela, Benjamin Netanjahu wyznał, że próbuje przekonać kraje arabskie, aby wsparły atak prewencyjny na irańskie instalacje atomowe. Według żydowskiego przywódcy, gdyby Izrael dokonał ataku to w całym regionie rozeszłoby się poczucie ulgi.

 

Netanjahu przekonuje, że atak trzeba przeprowadzić już teraz. Bardzo długo wywierał presję na prezydencie Baracku Obamie, co może brzmieć jak żart biorąc p[od uwagę fakt, ze to USA jest podobno najpotężniejszym mocarstwem na świecie. Wcale niewykluczone, że taki atak zostanie przeprowadzony do następnego wtorku.

 

Premier Izraela uważa, że atak na reżim z Teheranu nie spowoduje destabilizacji w regionie jak się powszechnie uważa. Jego zdaniem może nastąpić wręcz rozładowanie napięć. Żydzi dobrze odczytują sytuację polityczną i planują wpasować się w konflikt szyicko-sunnicki, jako współpracownicy sunnickich monarchii z okolicy nielubiących szyickich duchownych wzywających do rewolucji w ich królestwach. Trwająca w tej chwili wojna w Syrii dobrze pokazuje pole do współpracy między nawet tak egzotycznymi partnerami jak Al Kaida i USA, więc dlaczego nie mogłoby dojść do aliansu Izraela z kilkoma monarchiami sunnickimi?

 

Według Netanjahu Iran jest bardzo niepopularny wśród państw arabskich i możliwość posiadania przez Teheran broni jądrowej jest też kłopotem dla krajów regionu. Niektórzy eksperci twierdza jednak, że budowa broni jądrowej nie jest problemem, trudne w tym przedsięwzięciu jest pozyskanie odpowiedniej ilości materiału rozszczepialnego. Właśnie nad tym pracuje teraz Iran.

 

Jednak materiał rozszczepialny potrzebny jest również dla potrzeb rozwoju energetyki atomowej, a trzeba przyznać, że Iran robi postępy w tej dziedzinie. Oczywiście naiwnością jest przyjmowanie za dobrą monetę oświadczeń Teheranu o wyłącznie pokojowym charakterze projektu i można raczej założyć, że tamtejszy program budowy broni atomowej rozwija się wprost proporcjonalnie do pogróżek wyposażonego w kilkaset głowic nuklearnych Izraela.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika normalny

Mam wrażenie, że żydzi (a

Mam wrażenie, że żydzi (a może raczej chazarowie) przypominają swoimi zachowaniami trzecią rzeszę. Hitler też twierdził, że wojna jest dobra. Również chciał podbijać, palić, mordować i szukał pretekstu. Aż w końcu zmontowali prowokację w Gliwicach. A co ciekawe Hitler to żyd. I niech mi ktoś powie jak można ich kochać? A może antysemitą jestem niepokornym?

Portret użytkownika Orzel

http://www.facebook.com/pages

http://www.facebook.com/pages/Nasza-Wielka-Polska/367101253378717?ref=ts&fref=ts
 
Zapraszam do polubienia nowopowstałej strony na facebooku, zapraszam osoby zainteresowane do wspólnego jej prowadzenia, tych których interesuje Polska i chęć robienia czegoś w kierunku poprawy życia w naszym pięknym kraju. W związku z tym otwarty jest nabór na administratorów, o którym napiszę w niedalekiej przyszłosci.  Proszę o wysyłanie wszelkich sugestii zmian strony, najlepiej na tablicy, wtedy każdy będzie mógł wypowiedzieć swoje zdanie. Gdy projekt się rozwinie planuje stworzenie własnej strony www z forum. Jedyna nadzieja na poprawę życia w Polsce to zjednoczenie się i wspólne działanie w imię naszych idei.
 
Jeszcze Polska nie zginęła póki my żyjemy...

Portret użytkownika normalny

W samej tylko Rosji zginęło

W samej tylko Rosji zginęło paredziesiąt walizek z głowicami. Zgadnij gdzie są... ponadto Iran jest jednym z wiodących dostawców ropy dla Chin. A Chińczycy już zadbają o swoje zagrożone interesy i jestem o to dziwnie spokojny. To dlatego USA tak się waha i ma rację. Bo Chińczykom nadepnąć na odcisk to kiepski plan. Rosjanom zresztą też, a wiele ich łączy z Iranem.

Portret użytkownika Były Pio'76

Wojna z Iranem byłaby tak

Wojna z Iranem byłaby tak samo dobra dla Arabów, jak holocaust był dobry dla Żydów... Gupie? No właśnie panie Netanjahu!
Nie wiem skąd w głowach przywódców tego ciężko doświadczonego narodu biorą się tak skrajnie głupie poglądy :/
(wiem skąd się biorą. To pytanie retoryczne, wiec nie tłumaczcie mi tego ;P )
 
Nie sądzę, żeby Iran został zaatakowany przed wyborami w USA.

Portret użytkownika Ja

czyli co? To chyba jasne że

czyli co? To chyba jasne że ten pan nie jest żydem, fakt noszenia jarmułki nie sprawi że nim się stanie. Elity USA wykorzystują Izrael całą historię tego narodu począwszy od pierwszych zapisków biblijnych dla własnych celów militarnych, dyplomatycznych, ekonomicznych i wszelkich innych - sprytne prawda :]

Kochane pieniążki cóż by głupcy robili gdybyście nie istniały ;]

Strony

Skomentuj