Premier Izraela twierdzi, że Iran zaatakuje Europę pociskami nuklearnymi

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Europa wyłamała się z sojuszu i chce pomagać Iranowi w omijaniu amerykańskich sankcji przy jednoczesnym utrzymaniu w mocy umowy nuklearnej. Izraelski premier twierdzi, że kraje europejskie są zaślepione i obudzą się dopiero wtedy, gdy na nasz kontynent spadną irańskie pociski nuklearne.

 

Benjamin Netanjahu porównał obecne zachowanie Unii Europejskiej wobec Iranu i łamanie przez niego postanowień umowy nuklearnej do polityki stosowanej wobec nazistowskich Niemiec w latach 30. XX wieku. Jego zdaniem, Europa znów chowa głowę w piasek i nie widzi zbliżającego się zagrożenia, a tym razem jest nim Iran, który podobno chce uzbroić się w broń nuklearną.

 

Premier Izraela twierdzi, że Europejczycy obudzą się dopiero wtedy, gdy Iran odpali w naszym kierunku swoje pociski nuklearne. Islamska Republika Iranu zwykle wysyła groźby pod adresem Izraela i Stanów Zjednoczonych, jednak w 2017 roku, generał Hosejn Salami, ówczesny zastępca dowódcy Gwardii Rewolucyjnej, powiedział, że jeśli Europa będzie współpracować z Amerykanami to Iran zwiększy zasięg swoich rakiet balistycznych, aby pociski sięgały europejskich stolic.

W poniedziałek, Unia Europejska uznała, że wzbogacanie uranu powyżej granicy oraz przekroczenie limitu magazynowania nisko wzbogaconego uranu nie jest rażącym naruszeniem umowy nuklearnej. Jednak Iran domaga się, aby Europa pomogła w omijaniu amerykańskich sankcji. W przeciwnym wypadku, może zwiększyć wzbogacanie uranu do poziomu 20%.

 

Stany Zjednoczone nie tylko nakładają kolejne sankcje na Iran, ale też grożą wszystkim państwom, które nie dostosują się. Donald Trump robi wszystko, aby zmusić Islamską Republikę Iranu do przyjęcia nowej umowy nuklearnej, która nie tylko uniemożliwi prace nad programem jądrowym, ale też zabroni produkcji i posiadania rakiet balistycznych, co będzie równoznaczne z rozbrojeniem.

 

Ocena: 

2
Średnio: 1.5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego WschoduKomentarze

Portret użytkownika Felipesku

Strasza atomowkami od dekad

Strasza atomowkami od dekad ale kogo to obchodzi... Te scierwa podjudzaja caly swiat do nienawisci.... powinnismy juz dawno odebrac im wladze bo widac ze swiat zmierza do nikad kiedy oni sa u wladzy. Referendum zrobic i jak powie wiekszosc tak ma byc i kropka.... wladze odebrac zydom i nastanie pokoj.... gwarantuje wam.

Portret użytkownika Kwazar

To jest możliwe o ile Europa

To jest możliwe o ile Europa da się pojudzić do odpowiedniego poziomu wogiego i BEZMYŚLNEGO podujdzenia.Ale spoko !  W Europie zwykłych głupków rządzących i podjudzaczy nigdy nie zabraknie( o V kolumnie podjudzaczy nie wspomnę).Czyli co ? Irańskie atomówki to pewnik ? Tak ! Szczególnie te sa groźne, na latających balonach uwiązanych do cudów na kiju.

 

----> Przepraszam wszystkich za moje wypowiedzi jeśli tylko czują się nimi w jakikolwiek sposób urażeni .Cierpię bowiem na sztuczną inteligencję.

Portret użytkownika Lisek

Przypominam, że w wizji Pana

Przypominam, że w wizji Pana Jackowskiego Iran zostanie zaatakowany przez dwa państwa ( Izrael i USA ?) stanie się to w wrześniu i beda 3 naloty/ataki. Iran nie odpowie po 1-wszym, po 2-gim a nawet po 3 odpowie po czasie ale jak odpowie to sie zacznie !!!!

Ja obstawiam 19-09-2019 ..... 3x9 ...  Obym się mylił 

Portret użytkownika arek 54

Czy Iraelski premier wypił

Czy Iraelski premier wypił coś bo na trzeźwo na pewno by nic takiego nie powiedział. Po drugie głupie gadanie że rakiety wystrzelone przez armię irańską stanowią zagrożenie dla terytorium Stanów Zjednoczonych ? Takiej głupoty to bardzo dawno nie słyszałem. Przecież jakby choćby jena rakieta spadła np: na Nowy Jork Iran przestałby istnieć. To nie chodzi o USA, ale o Izrael i bazy wojsk USA na bliskim wschodzie a nie Stany Zjednoczone na kontynecie północno-amerykańskim .

Portret użytkownika Asyr

Gdzieś kiedyś czytałem wywiad

Gdzieś kiedyś czytałem wywiad z jakimś pejsatym [...] że jeśli Izrael zostanie pezyparty do muru to wystrzelą swoje pociski właśnie na Europę w ramach zemsty lub kary. Pociągnąć tyłu ile się da. To mistrzowie odwracania kota ogonem 

------------------------

Wszystkie konwenanse, savoir-vivre i nonszalancki bon ton służą do sterowania społeczeństwem, by biło się o pozycje generowane przez najwyższe warstwy. To tylko potyczki o ładną obrożę i łańcuch.

Portret użytkownika Teresa z Torunia

delikatnie przypominam, że to

delikatnie przypominam, że to nikt inny jak tylko Izrael przedstawił amerykanom fałszywe dane "wywiadowcze", które sugerowały, że Saddam produkuje chemię (którą amerykanie wcześniej mu dostarczyli na potrzebę wojny z Iranem a którą ochoczo zagazował Kurdów). Te dane głównie przyczyniły się do ataku na Irak i po latach przyznał to J.Keery - publicznie przyznał, że Izrael wprowadził Amerykę w błąd. Powtórka z historii?

Portret użytkownika Kwazar

Ja zaś chciałbym przypomnieć

Ja zaś chciałbym przypomnieć,że te fałszywe ośłizłe ze zgnilizny i kłamstwa dane wywiadowcze USArael połknął bez najmniejszego odruchu wymiotnego.Na dzień dzisiejszy to niestety ta sama zaprzańska kłamliwa kłamców komitywa.

Strony

Skomentuj