Premier Izraela odwiedził Polskę, zapowiedział walkę przeciwko kolejnemu Holocaustowi

Kategorie: 

Źródło: Israel Police/Facebook

Benjamin Netanjahu przyjechał z dwudniową wizytą do Polski. W środę spotkał się między innymi z premierem Donaldem Tuskiem, który przyjął go słowami "Witajcie w domu". Natomiast w czwartek pojechał do obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau, gdzie oskarżał Iran o próbę dokonania kolejnego Holocaustu.

 

Premier Netanjahu podczas konferencji prasowej z Donaldem Tuskiem podkreślił, że Iran nie może uzyskać dostępu do broni jądrowej, ponieważ zagrozi to jego krajowi a najskuteczniejszym rozwiązaniem jest nacisk militarny. Ponadto, oskarżył kraj o wspieranie terroryzmu i prezydenta Syrii, natomiast wybory prezydenckie które odbywają się w Iranie, zdaniem Netanjahu, niczego nie zmienią.

 

W trakcie spotkania doszło do pewnych kontrowersji. Izraelskie media podały, że premier Netanjahu nakazał wycofanie komunikatu prasowego, przygotowanego do publikacji podczas wizyty ze względu na "zbyt pojednawczy charakter pod adresem Palestyńczyków". Chodzi o następujące fragmenty: "jednostronne środki powzięte przez jedną czy drugą stronę stoją na przeszkodzie trwałemu pokojowi" i ”nigdy nie wolno podważać prawomocności istnienia Izraela oraz bezpieczeństwa jego obywateli, podobnie jak prawa Palestyńczyków do własnego państwa”.

 

Jak podaje izraelskie wojskowe radio, treść tego komunikatu nie była konsultowana z Netanjahu a jego wycofania zażądał w ostatniej chwili. Dla nadania kontrastu, w tym samym czasie w izraelskim parlamencie (Kneset) powoływana jest grupa o nazwie "Eretz Israel", która domaga się dalszej ekspansji państwa żydowskiego, tak aby znalazło się ono w granicach biblijnego Izraela. Działania te jednak wykluczają istnienie państwa palestyńskiego a premier Netanjahu powiedział na konferencji, że ma nadzieję na powstanie zdemilitaryzowanego państwa Palestyny, które uzna państwo Izrael, co miałoby być "fundamentem trwałego pokoju w regionie".

W czwartek premier Izraela odwiedził obóz koncentracyjny Auschwitz-Birkenau. Wspomniał tam o Holocauście i zapowiedział, że Żydzi będą walczyć ze wszystkich sił, aby w przyszłości nie doszło do kolejnego takiego wydarzenia. Demonizowany jest w tym momencie Iran, który, zdaniem premiera Netanjahu, chce zdobyć broń jądrową by zniszczyć jego kraj.
"Ja, Premier Izraela, państwa żydowskiego, mówię do wszystkich krajów na świecie: państwo żydowskie zrobi wszystko, by zapobiec kolejnemu Holocaustowi. Nawet dziś jest ktoś, kto deklaruje, że zniszczy miliony Żydów i zmiecie ich kraj z powierzchni Ziemi" - Premier Izraela Benjamin Netanjahu

Premier Netanjahu powiedział, że tym razem Żydzi mają niepodległy kraj i silną armię, która ochroni ich i nie dopuści do tego. Dodał również, że nienawiść do Żydów zmieniła postać ale wciąż istnieje - "jeśli nie dotyczy ona ich wyższości rasowej, to zapewne ich wyższości religijnej" a zobojętnienie wobec tej nienawiści jest takie same. Jedyne co się zmieniło, zdaniem premiera, to zdolność i determinacja Żydów do obrony, by zapobiec kolejnemu Holocaustowi.

 

 

 

Źródło: http://www.jpost.com/Jewish-World/Jewish-Features/PM-Israel-prepared-to-prevent-another-Holocaust-316439

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll
Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika RAMŚP

Żydzi sami podkręcaja

Żydzi sami podkręcaja kampanię nienawiści do siebie zupełnie analogicznie z "paradą Pokoju i Równości gejo-pedalskiej... ( która sami zresztą nakręcają)
Tak, że maja zapewniony nowy holokaust na własne życzenie.

Portret użytkownika Msngr

Zacznę chyba od tego,że Żydzi

Zacznę chyba od tego,że Żydzi to nie jest rasa, ich korzenie nie pochodzą na pewno z terenów Izraela lecz w dużej mierze z Hiszpanii. Druga sprawa to fakt, że Judaizm to najbardziej rasistowska religia na świecie, gdybym miał okzję, zapytałbym Netanjahu - "o ch.j Ci chodzi masonie?". Biorąc pod uwagę wnioski najznamienitszych badaczy, wszystkie religie pochodzą z jednego nurtu religii Egiptu/Babilonu i zostały napisane przez Lewitów, jako część Wielkiej Pracy. I to co propaguja rzady swiatowe to nic innego jak jeden wielki kant! Zapraszam wszystkie rządy oraz najwyzsze swiatowe kaplanstwo na Madagaskar Smile - NUKE THEM ALL

Portret użytkownika Kronikarz

Dziadek Tuska był żydem i

Dziadek Tuska był żydem i jego babka była żydówkją. dziadek zgłosił się do SS jak wszyscy cwani żydzi w tym okresie. W rosji zgłaszali się by ratować swoje zawszone ttyłki do NKWD. Tak, że tusek jest zydem Narodowego Socjalizmu, który wdraża w Polsce.

Portret użytkownika Dragon

Nasz "ukochany" premier

Nasz "ukochany" premier przywitał swojego gościa witaj w domu nic dziwnego że nasz kraj traktują jak swój poniżej przesyłam link do filmiku kto naprawdę nami rządzi.Nic dziwnego że Netanjahu czuje się jak u siebie.Świetej pamięci ksiądz Jankowski powiedział że władza w Polsce powinna się legitymować i udowodnić do trzeciego pokolenia wstecz swoje pochodzenie, ale nie ma co marzyć że coś się zmieni.
http://www.youtube.com/watch?v=0IF9y5d5fe8

Portret użytkownika sadbuttrue

W oryginalnym poście na

W oryginalnym poście na jerusalem post natanjahu powiedział:

nienawiść do żydów zmienia formę, ale pozostaje - jeśli nie (jest ta nienawiść) oparta na rasowej wyższości, to na religijnej wyższości...

- sami tworzycie kłamstwa i w nie wierzycie.

Portret użytkownika on2

"jeśli nie dotyczy ona ich

"jeśli nie dotyczy ona ich wyższości rasowej" podoba mi sę to zdanie , które świadczy , że p. Netanjahu uważa i już się z tym nie kryje że naród żydowski jes wyższy rasowo nad innymi narodami . Więć kto tu jest rasistą , wiadomo że "pod latarnię jest najciemniej" więc rasista wytyka rasizm innym żeby ukryć prawdę o sobie. Pozdrawiam

Portret użytkownika apophis

JOSEPH NITCHTHAUSER -

JOSEPH NITCHTHAUSER - BRAZYLIJSKI ŻYD BRONI POLAKÓW PRZED OSZCZERCZA KAMPANIA NIENAWIŚCI...
Polska, proszę Pana... Chodzi o to, ze myśmy im (nazistom) pomagali. Ja to powiedziałem dla telewizji brazylijskiej. Ja się nie boję nikogo. Szczególnie nie boję się Żydów. Jestem Żydem, umrę Żydem. Polska była jedynym z siedemnastu krajów, które naziści zajęli, republik, monarchii, który nie dostarczył ani jednego essesmana, ani dobrowolnie, choćby jednego żołnierza do Wehrmachtu. Wszystkie inne kraje dostarczyły. Ukraińcy, Litwini - byli gorsi jak essesmani niemieccy. SS holenderskie - było jeszcze gorsze. Dania - ten piękny kraj, który uratował prawie wszystkich swoich Żydów, dostarczał kontyngenty SS. Francja - była jedynym krajem z krajów okupowanych, w którym Żydów francuskich NIE wyaresztowali Niemcy. Zrobiła to policja francuska bez żadnego ponaglania i rozkazu niemieckiego. A nie mówi sie o tym jak myśmy, Żydzi pomogli nazistom nas zniszczyć.
W Oświęcimiu prawie wszyscy znajdujący się tam essesmani byli ranni i przysyłani z różnych frontów. Aby zagazować, a potem spalić, czasem 10 tysięcy, czasem 20 tysięcy ludzi dziennie, potrzeba było paręset osób aby przy tym strasznym procederze pracowali.
SS-mani prawie co dwa tygodnie wybierali spośród więźniów żydowskich mocnych, zdrowych mężczyzn, grupę trzystu do pięciuset ludzi, którzy byli przydzielani do pracy w krematoriach i komorach gazowych. Po trzech tygodniach taka grupa szła do komory gazowej, a esesmani wybierali nową.
Nigdy według mojej wiedzy i badań, ja do dnia dzisiejszego jeszcze badam problem Holokaustu, nie znalazłem żadnego przypadku, aby ktokolwiek, chociaż jeden Żyd powiedział - nie - ja nie będę pracował przy tym! Co ryzykował? - tylko tyle, że by go od razu zastrzelili. Ci wszyscy, co pracowali w tych komandach, wiedzieli że umrą, że nie będą do końca wojny pracować w krematorium, ładować trupy do pieców, czy wyrywać złote zęby z zagazowanych ludzkich zwłok i ładować je na wózki, aby dowieźć do krematorium.
Na polach pracowali Polacy, w fabrykach więcej pracowało Ukraińców, bo Polacy nie chcieli pracować solidnie i Niemcy nigdy nie wiedzieli, co oni wymyślą i zrobią im na złość. Żydów zmuszono oczywiście, aby pracowali w krematoriach i komorach gazowych! Ale można było nie chcieć! Chciało się uratować życie, tylko na jakieś dwa tygodnie?
Tak samo w gettach! Przecież Gettami administrowali Żydzi. Byli tam żydowskie władze, żydowska policja wykonująca polecenia niemieckie. To nie Polacy pomagali Niemcom wyznaczać Żydów do transportów - to robili Żydzi. To nie Polacy pilnowali niemieckiego porządku w gettach, ale Żydzi. Nie znam przypadku, aby Żydzi administrujący gettem, odmówili wykonania niemieckiego polecenia. Przecież za to groziło tylko zabicie i to tylko jednej osoby, a nie całej rodziny, jak groziło to Polakom za pomoc Żydowi, a Polacy to robili. Ja jak coś robię, to robię aż do końca i nic nie mówię, na co nie mam 100% dowodów. Ja mam tutaj dokument, który został opublikowany w prasie żydowskiej, tutaj, w Brazylii. W "Redzenia Judaika" - Żydzi amerykańscy nie zrobili prawie nic, aby ratować Żydów europejskich przed zagładą.
Ten, co to napisał, to nie był idiota - to był Żyd, który doskonale wiedział co i dlaczego pisze. Nazywał się Oskar Minc. On jeszcze żyje, jest na emeryturze. A co zrobiły inne rządy jeszcze przed 1939 rokiem? Anglicy zamknęli bramy. Delegacji żydowskiej, która udała się do Australii z prośbą o wpuszczenie tam Żydów europejskich, powiedziano, ze nie mają tam żadnych problemów rasowych i nie chcą ich też importować z Europy. Zamknęli drzwi dla Żydów.
A wie pan, który kraj otworzył swoje granice wtedy dla Żydów? Nie wie pan?
POLSKA, proszę pana.
Francja wpuściła nieliczną grupę uchodźców. Polska otworzyła zupełnie granice. Ja nie wiem, dlaczego dyplomacja Polska o tym zupełnie nie mówi. Jak nie wiedzą - to mogą mnie zawołać jako świadka.

Strony

Skomentuj