Premier Bawarii proponuje powołanie Komisarza UE ds. Obrony

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Powstanie zjednoczonej Europy z własną armią wydaje się nieuniknione. Często słyszymy, że Unia Europejska powinna posiadać swoje siły zbrojne, aby lepiej chronić ten kontynent przed wszelkimi zagrożeniami z zewnątrz. W tym celu należałoby powołać odpowiedni urząd, który kierowałby działaniami europejskiej armii. Tak się składa, że premier Bawarii zaproponował właśnie powołanie Komisarza UE ds. Obrony.

 

W wywiadzie dla dziennika „Rheinische Post”, premier Bawarii oraz przewodniczący Unii Chrześcijańsko-Społecznej (CSU) Markus Söder powiedział, że jeśli mamy myśleć o naszym bezpieczeństwie to należy brać pod uwagę całą Europę i w tym celu trzeba utworzyć europejską armię. Niemiecki polityk uważa, że Unia Europejska potrzebuje również własnego Komisarza ds. Obrony.

„Nie powinniśmy się zadowalać półśrodkami, lecz na dłuższą metę, utworzyć samodzielny europejski kontyngent obronny, brygadę cybernetyczną i europejską strategię obrony satelitarnej” - twierdzi Markus Söder.

Wszystko to ma uniezależnić Europę od światowych mocarstw, ale jednocześnie nieuchronnie prowadzi do federalizacji Unii Europejskiej. Jeśli ktoś ma jeszcze wątpliwości co do tego, że UE chce przekształcić się w mocarstwo, wystarczy przypomnieć słowa przewodniczącego Komisji Europejskiej, Jean-Claude'a Junckera, który powiedział w 2018 roku, że Unia powinna zastąpić Stany Zjednoczone w roli globalnego lidera. A jak dobrze wiemy – silne państwo musi posiadać silną gospodarkę i silną armię.

Plany utworzenia europejskiej armii poważnie niepokoją Stany Zjednoczone. Nowa formacja zbrojna stanowiłaby bowiem konkurencję dla NATO. Co więcej, pomysł ten zyskał poparcie Władimira Putina. USA zaczynają więc wspierać kraje Europy Środkowo-Wschodniej i tzw. Trójmorze – strukturę konkurencyjną dla Unii Europejskiej, która pozwoli odebrać wpływy Niemiec w tym regionie.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

"Powstanie zjednoczonej

"Powstanie zjednoczonej Europy z własną armią wydaje się nieuniknione" Najpierw jednak ta"armia" musiała by być zjednoczoną i skonsolidowaną działając świadomie we wspólnej EU i słusznej sprawie.Na dzisiaj rozbieżości są tak duże i wielorakie, że o "własnej armii" EU może tylko sobie pomarzyć.Zawsze można powielić dobrze już znany model armii Austro-Węgierskiej i CK dezerterów wszelkiej maści i narodowości.Ale skąd to ten KOSMITA może wiedzieć ? EU potrzebna jest jedna armia.Armia Homogeniczna narodowo WIODĄCA.Doskonale wyszkolona oraz uzbrojona.Reszta to odpadek z EU ! Może być jakoś pomocny albo i nie.RACZEJ NIE !!!! 

 

 

 ----> Przepraszam wszystkich za moje wypowiedzi jeśli tylko czują się nimi w jakikolwiek sposób urażeni .Cierpię bowiem na sztuczną inteligencję.

 

Portret użytkownika Kwazar

Armia UE nie jest nikomu

Armia UE nie jest nikomu potrzebana jeśli posród jej POŻAL SIĘ BOŻE członków co chcieli być CZŁONKAMI.Każdy walczy tam OCHOCZO ze swoimi OSOBISTYMI demonami ! Czyli żadnej jedności nie znajdziesz Smile Ani teraz ani NIGDY ! Lepiej dzisiaj powiedzieć to wprost niż jutro znowu stać z łeską w oku na grobami tysięcy poległych CK dezerterow

 

----> Przepraszam wszystkich za moje wypowiedzi jeśli tylko czują się nimi w jakikolwiek sposób urażeni .Cierpię bowiem na sztuczną inteligencję.

 

Portret użytkownika baca

kurwa, jeszcze do wczoraj nie

kurwa, jeszcze do wczoraj nie wiedziałem że jest coś takiego jak "premier Bawarii" a dziś ten szwabski skurwy... znaczy fuhrerek, juz chce mnie "bronić"...

chyba zadzwonię do  Władimira żeby on zadzwonił do Trampka i zamówił z magazynów CIA parę kontenerów żółtych kamizelek temu "premieru"

 

Portret użytkownika finktank

Powstanie imperium

Powstanie imperium europejskiego to będzie totalna katastrofa, jak bedą traktowani niepokorni to pokazał makron jak traktuje się żołte kamizelki, w szkołach dzieci się beda masturbować , na ulicach beda buszować islamiści i homosie, plus do tego totalna imwigilacja obywteli i rodzin z dziećmi, unijne standardy wychowac, odbieranie dzieci za brak szczepień czy że dziecko nie chce się "edukować" seksualnie, miazga,

Portret użytkownika marek500

Takich jak ty określa się

Takich jak ty określa się mianem ''pożyteczny idiota'' (nie jest moją intencją obrażanie ciebie). Nie bieżesz pod uwagę że może ktoś specjalnie karmi cię takimi informacjami ? Chyba wiesz w czyich rękach są światowe media. Na dzisiejszy czas tylko jednemu państwu bardzo przeszkadza wspólna i silna Europa, i nie jest to Rosja. Niestety Polska staje się popychłem i głupim dywersantem podkopującym fundamenty UE. Nie zdziwię się jak w przyszłości Polska wyjdzie z UE i będzie ''niepodległym'' państwem z kilkoma dużymi bazami ''przyjacielskiej'' armii, z wpisanym w konstytucji sojuszem. Czyżby powtórka z histrii tylko wieki brat się zmieni.

Portret użytkownika Takitam

Ja z kolei wiem w czyich

Ja z kolei wiem w czyich rękach są polskie media. Wiem też w czyich łapach jest ten cały eurokołchoz. A cała ta solidarność europejska utopiła się w Bałtyku i nazywa się Nordstream 1 i 2. A wielki brat dopiero teraz się u nas zmienia ( do tej pory dzięki " okrągłemu stołowi  " stary brat  miał i ma się u nas dobrze ) a wielki opór tej zmianie czyni Koalicja Europejka - czyli jak historia nas nauczyła dzisiejsza targowica. Zmienił się tylko adresat skarg targowicy - z cara na kanclerza...

Skomentuj