Prędkość Słońca jest szokująco niższa niż sądzono dotychczas

Kategorie: 

Nieaktualny już model heliosfery

Zespół badaczy z NASA odkrył nowe dane wskazujące, że Słońce porusza się po naszej galaktyce z mniejsza prędkością niż do tej pory sądzono. Odkrycie sugeruje również, że fala uderzeniowa, jaka powinna poprzedzać heliosferę może w istocie nie istnieć.

 

Ustalono to dzięki danym zebranym przez satelitę IBEX. Jest to urządzenie zaprojektowane do badania prędkości różnych elementów międzygwiezdnych w zewnętrznych częściach Układu Słonecznego.

 

Zespół naukowców pod przewodnictwem Davida McComasa z Southwest Research Institute (SwRI) ustalił, że prędkość, z jaką sunie Słońce wynosi 83 000 km/h, czyli jest o 11 000 km/h wolniej niż sądzono dotychczas. To oznacza, że ciśnienie wywierane przez materiał otaczający gwiazdę jest o jedną czwartą mniejsze niż sądzono. W konsekwencji nie będzie tam odpowiedniej prędkości, aby wytworzyć falę uderzeniową, która mogłaby otaczać heliosferę swego rodzaju "ochronnym bąblem".

 

Te odkrycia powodują, że nasza wiedza o heliosferze jest jak gdyby zresetowana, bo wszystkie modele do tej pory zakładały istnienie fali uderzeniowej. Oznacza to również, że całkiem inaczej będą teraz wyglądały symulacje propagacji promieniowania kosmicznego, co jest bardzo ważne podczas planowania podróży kosmicznych.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Rafal numer 2

ZEMIA JEST PŁASKA LUDZIE.

ZEMIA JEST PŁASKA LUDZIE. Przestańscie kombinować i wierzyć tym satanistom. NASA to zbiór lucyferianów, masonów którzy pod przykrywką nauki wciskają wam te pierdoły. Nie wierzcie im. Wierzcie własnym zmysłom, a jeśli macie jakiekolwiek wątpliwośći spędźcie chociaz jeden dzień w poszukiwaniu odpowiedzi i je znajdziecie.

Świat się budzi, społeczeństwo nie chce być dłużej okłamywane w tak fundamentalnych sprawach. Pomyślcie chociaż przez chwilę. Jeżeli komuś udało się wcisnąć taki zbiór bredni a każdy w nie wierzy, co stoi im na przeszkodzie aby kłamać w zaparte. Nikt przecież tego nie będzie kwestionował. Bo po co. Bo to nie moja sprawa. Takie jest myślenie ludzi którzy nie szukają prawdy. A wszystkim tym którzy jej szukaja powiadam. To jest wierzchołek góry lodowej. Jeżeli zrozumiecie że jest to największe kłamstwo jakiego dopuściła się masońska ideologia i grupa pseudowykształconych ludzi, w tym samym momencie zaczniecie kwestionować wszystko. I dobrze. Bo wszystko co widzicie dookoła cały świat, polityka, telewizja, massmedia - wszystko to jest kontrolowane, a jeżeli wszystko to jest kontrolowane jestes kontrolowany również i Ty! 

OBUDŹ SIĘ

Obudź innych

Szukaj prawdy. Nie ufaj nikomu. Kwestionuj wszystko w ten sposób dotrzech do prawdy. 

Pamiętajcie. Jezus Chrystus jest Prawdą. Był, Jest i będzie Na wieki wieków. Otwórzcie Oczy.

Portret użytkownika giza

odnośnie prędkości układu

odnośnie prędkości układu solarnego to porusza się on po orbicie wckm wspólnego

srodka krążenmia mas razem z Syriuszem i kilkubastoma gwiazdami Wszak prędkość bezwzgledna jest według orbity drogi mlecznej czyli prawie milion km/h,zatem bo inaczej być nie może bo układ solarny by odpadł z orbity drogi mlecznej która wiruje wokół jądra galaktycznego razem z naszym światem gwiezdnym kątowo.Względna prędkość słońca to orbita zodiakalna to te 250 km/sek i z taką prędkością porusza się cały układ solarny wokół wspólnego cetrum krążenia mas dla sąsiednich gwiazd.ale nie jest to prędkość wokół

j adra galaktycznego vo ta wynosi milion km/h Nie mylmy układów odniesienia!

 

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Współcześni naukowcy biją

Współcześni naukowcy biją debilizmem swoich poprzedników z poprzednich epok.Kiedyś Ziemia była płaska...i to świat rozumiał... Teraz mamy "ciemną materię i kulki na niebie... i nic z tego zrozumieć nie można... Bo zrozumieć bełkotu debila nie sposób... A Wszechświat i Materia są zupełnie zrozumiałe...Te biedne umysłowo istoty kopią dziurkę w Ziemii i kopią i kopią... aż przejdą na drugą jej stronę... gdzie jest tak samo...i są w matni...iii. czują się półgłówkami... Tylko nie mogą się do tego przyznać... Bo jest im głupio przed samym sobą... ...więc wymyślają niezrozumiałe historie licząc na swój "naukowy" autorytet... naukowca...bełkoczącego niezrozumiałymi pojęciami... dla nas rozumiejących prostotę Wszechświata...

Portret użytkownika popex i pastorex

racja, nauwkocy tez sie myla.

racja, nauwkocy tez sie myla. Teorie np ewolucji itp tez sa tylko teoriami opartymi na wierze, nie sa w 100% prawdą. Kiedys slyszalem, ze znalezli zab naszgeo potoma i juz smieszni naukowcy to opublikoali bo uznali ze to bedzie na ic korzysc a okazalo sie pozniej ze zab ten byl od swini he Smile wiec nie badzmy naiwni.. 

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

... Nie tylko prędkość...

... Nie tylko prędkość... Masa również i to 1 mld razy mniej niż podaj debilny świat "pseudonaukowców"... Bo jest puste w środku.... To nie jest "gazowa kula"... to jest ... gazowa powłoka plazmy grubości ok10 000 km....

Portret użytkownika dąb

A pogonić tych wszystkich

A pogonić tych wszystkich "naukowców" . Nie chcą badać istnienia Boga i świata astralnego bo to jest nienamacalne , ale sami tworzą jakieś bzdurne teorie .Okazuje się , że chyba nie ma ciemnej materii i energii ale jest ciemna masa , która daje pieniądze na pseudobadania zamiast rozwijać np. ekorolnictwo czy wytwarzać energię z naprawdę ekologicznych zasobów tj. z wodoru w obiegu zamkniętym z wody , geotermii itp , nie mówiąc o urządzeniach Tesli. 

Portret użytkownika Cosiek

Może tak nie do końca

Może tak nie do końca przegonić tych naukowców, a raczej tych, co nie dopuszczają do publicznego użytku różnych urządzeń, jak np. darmowa energia, silniki magnetyczne i wiele innych. A także tych co nie dopuszczają pewnych ważnych informacji. Naukowcy zwykle niewiele mają do powiedzenia, jeśli ktoś 'z góry' ingeruje.Wśród mylących się naukowców są i geniusze, którzy trafiają w dziesiątkę, jak Einstein. Podobnie z wynalazcami, jak właśnie Tesla. Takich to bym nie przegonił.

Strony

Skomentuj