Prawo w Arabii Saudyjskiej zezwala na ukamienowanie lub egzekucję dzieci powyżej 15 roku życia

Kategorie: 

Źródło: Flickr/Nicolas Raymond/CC BY 2.0

Choć w Arabii Saudyjskiej nawet dzieci po 15 roku życia mogą zostać ukamienowane lub skazane na egzekucję, to właśnie ten kraj, islamska monarchia absolutna, przewodzi w komitecie ONZ ds. praw człowieka - nieoficjalnie dzięki wsparciu Wielkiej Brytanii. Jednocześnie ta sama organizacja jest oburzona, że radykalne saudyjskie prawo wymierzone jest również w nastolatków.

 

Komitet ONZ ds. Praw Dzieci domagał się aby Arabia Saudyjska zmieniła prawo, które zezwala na ukamienowanie, amputowanie kończyn, wykonywanie chłosty oraz skazywanie na śmierć młodzież poniżej 18 roku życia. Stwierdzono, że młode dziewczyny są tam dyskryminowane i nie są traktowane na równi z płcią przeciwną a podczas masowych egzekucji zdarza się, że życie tracą również młodzi ludzie. Ponadto, w Królestwie Saudów ma również miejsce dyskryminacja mniejszości religijnych.

 

ONZ powołuje się również na przypadek muzułmańskiego kaznodziei Fayhana al-Ghamdiego, który w 2012 roku torturował, zgwałcił, pobił a następnie zabił swoją 5-cioletnią córkę. Miał zostać zamknięty w więzieniu na 8 lat, lecz wypuszczono go na wolność po kilku miesiącach. Sąd uznał, że morderca może jedynie wypłacić odszkodowanie dla swojej byłej żony i będzie to wystarczająca kara.

 

Okazuje się jednak, że nikt nie ma prawa pouczać Arabii Saudyjskiej. Tamtejsza Komisja ds. Praw Człowieka stwierdziła, że islamskie prawo szariatu jest ponad wszelkim prawem. Gdy weźmiemy pod uwagę islamizację między innymi naszego kontynentu oraz to, że Saudowie zmusili ONZ do rezygnacji z walki o prawa LGBT można uznać, że kraj chciałby ustanowić prawo szariatu na całym świecie.

 

Ocena: 

Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Medium

Islam widać bardziej bazuje w

Islam widać bardziej bazuje w rozwoju społecznym na cyklach orbitalnych Saturna (pełny obieg ok. 30 lat), zaś cywilizacja zachodnia - Jowisza (pełny obieg 12 lat). W tych cyklach ważne są połówki i ćwiartki jako momenty przełomowe. Jeśli ktoś ma wyobraźnię, niech namaluje sobie sinusoidę o okresie długości cyklu tych planet, zwanych planetami społecznymi, coś na wzór biorytmów. Pożytecznie dla tego ćwiczenia byłoby nałożyć na siebie obie sinusoidy i zaobserwować, na jaki wiek wypadają momenty przełomowe, czyli punkt zerowy i ekstrema sinusoidy.

Wyszukałam w miarę prosty artykulik o cyklach Saturna z odniesieniem do trybu szkolenia: http://astroportal.pl/index.php?id=666
Może jeszcze ten warto przejrzeć: http://www.kobieca.linia.pl/astro12.html

 

Portret użytkownika Eva11

jakich absurdow ? 

jakich absurdow ? 

przeciez beda ich kamieniowac za huliganke i zle uczynki ! 

tu na blogu chetnych jest wielu aby do nas takie prawo wrowadzic ! chyba juz wprowadzaja...

co to Polakow tylko mozna zabijac ? a pewnie niech tych zlych i reszte  wybija ! wszystkie dzieci rozwydrzone !

wielkie mi rzeczy ,sam czy sama ,chyba jestes za tym wiec gdzie tu absurd ?

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Portret użytkownika echo

Saudyjczycy są tak bogaci, że

Saudyjczycy są tak bogaci, że każde prawo mogą kupić. To że genderowców nie dopuszczają do głosu to dobrze ale to, że są pedofilami i cały świat zachodni jest u nich na kolanach to jakaś paranoja. Jak można tak wynaturzyć prawo a jednocześnie tym prawem ścigać te same przestępstwa w świecie zachodnim to już nie rozumiem.

Świat się pogubił, pomieszanie kolorów spowodowało brak odróżniania białego i czarnego. Jeśli świat dalej będzie stosował inne kryteria wobec ludzi biednych i bogatych to kiedyś mocno się to zemści na całej ludzkości.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika fix

Dokladnie. Gdy czytam, ze ci

Dokladnie. Gdy czytam, ze ci ludzie maja takie chore prawo to wiem, ze nawet gdyby trafila mi sie za friko wycieczka, aby ich kraj podziwiac olanie totalne by nastapilo z mojej strony. Jestem zawsze w szoku jak czytam, gdy jakies gwiazdki chwala sie, ze byly tam na wycieczce. Szczegolnie, gdy sa to kobity, bo chopy to wiadomo im zwisa i powiewa. 

Jednak ropa sie kiedys skonczy, i sprawiedliwosc nadejdzie ( chocby za te biedne dzieci). 

Ale nasi czy z p czy z l tez ich goscili, wiec szkoda slow.

Skomentuj