Prawie wszystkie lwy w Afryce giną z rąk ludzi

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Łowcy trofeów tłumaczą, że ich hobby pomaga ochronie niektórych gatunków, ale dwa nowe badania przedstawiają oczywistą prawdę, że ludzie zabijający lwy w Afryce są w większości odpowiedzialni za ich stopniowo malejącą populację.

Pierwsze z badań przedstawia, że w latach 1999-2012 aż 88 % samców lwów ginęło z rąk ludzi, z których prawie wszystkie były zabijane dla trofeum. Dwie trzecie śmierci samic lwa to także dzieło rąk człowieka, chociaż niektóre z polowania były tak zwanymi odwetowymi, gdy lwy zabijały zwierzęta gospodarskie.

 

Według autorów badania, lwy w parku narodowym w Zimbabwe nauczyły się unikać obszarów gospodarstw ludzi, ponieważ wkraczanie na te tereny jest dla nich wyjątkowo niebezpieczne. To jednak pozostawia im niewiele opcji, aby trzymać się jednocześnie obszarów łowieckich.Celem drugiego badania było przyjrzenie się wpływom trofeów łowieckich na populacje lwów w okresach o różnej intensywności działań myśliwskich. Dane pokazują, że wprowadzenie ograniczenia liczby polowań pozwoliło populacji zwierząt na odrodzenie się aż o 62 %. Jednak okresy wysokiej intensywności polowań doprowadzają do ogromnych spadków w liczbie samców, która ma efekt domina dla całego stada.

Chociaż prawdą jest, że przychody generowane przez łowiectwo są przeznaczane na ochronę dzikiej przyrody w niektórych miejscach Afryki, to staje się coraz bardziej klarowne, że praktyka ta jest również prowadzona w niezwykle nieodpowiedzialny dla przyrody sposób.

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Portret użytkownika hahahaha

Ci wszyscy lowcy trofeow to

Ci wszyscy lowcy trofeow to robia w gacie jak widza lwa i nie maja strzelby ze soba, niech poluja na nich z ta sama bronia co maja lwy!

niech zamkna takiego w klatce z lwem no i jazda moze sobie polowac........

co to xza trofeum jezeli sie strzelka do lwa ktory jest w klatce i nie ma opcji ucieczki.....

tacy lowcy to nie lowcy!

popatrzcie tu:

http://www.lionwhisperer.co.za/

jade mu pomoc w te wakacje! zycze wszystki lowcow trofeow zeby byli zjedzeni przez lwy!

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika ACHILES

KAŻDY KTO ZABIJA ZWIERZĘTA,

KAŻDY KTO ZABIJA ZWIERZĘTA, DLA SPORTU, LUB DLA ROZRYWKI, ALBO JAKO HOBBY, jest tylko NIECO lepszym zwierzem gatunku ludzkiego, od tego, który zabija INNYCH LUDZI !!! 

i nie dotyczy to tych którzy zabijają zwierzęta, ABY SAMEMU PRZEŻYĆ . 

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Portret użytkownika Eva11

ku... no chorzy sa ci ludzie

ku... no chorzy sa ci ludzie ...prowadza badania na temat ,jak czesto zabijaja zwierzeta i co te zwierzeta czuja ...

porypancy ,doslownie ...

kazda kura chyba,krowa ,swinia ...wiele lisow obecnie ,prawie  wszystkie wilki, miski ,nosorozce ,slonie ...itd...gina z rak ludzi ....

nawet sami ludzie ,gina kazdego dnia z rak ludzi ...

nie no ,czy do tego potrzeba badan ? czy tylko aby sprawdzic jak czuje sie osaczona zwierzyna ?

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Strony

Skomentuj