Prawie jak ludzie

Kategorie: 

http://politoff.ru/pochti-kak-lyudi/

To zdjęcie dokumentuje straszną scenę - Kijów, wrzesień 1941. Babi Jar. Matka na sekundy przed śmiercią tuli do siebie dziecko. Człowiek w mundurze SS, który za chwilę zacznie mordować, nie mówi po niemiecku. To Ukrainiec, pochodzący z zachodniej Ukrainy, a dokładnie z Żytomierza. Służył w dywizji „Galicja", a w 1943 roku uczestniczył w Einsatzgruppen.

 


Od kogo pochodzi ta szczegółowa wiedza? A od niego samego. Tę fotografię przejęli partyzanci wraz z dokumentami i nieśmiertelnikiem. Skonfiskowano to, gdy przeszukiwano jego ciało. Ten potworny obraz będzie jednym z najbardziej wymownych świadków ofiar nazizmu w procesie norymberskim. Mocno uderzające jest jednak to, że to zdjęcie znaleziono także w rzeczach osobistych przy zabitym Banderze. Spoczywało sobie pośród kartek i listów, pisanych do rodziny. Przywódca ukraiński pielęgnował tą pamiątkę. Z dumą pokazywał ją dzieciom i wnukom, chwaląc się, jak „dzielnie walczył” o niepodległość Ukrainy…


Niemcy zabijali Żydów, Rosjan, Polaków, Białorusinów i Ukraińców. Tylko robili to z obojętnością, a czasem nawet pewnie z obrzydzeniem (ale nie z litości dla ofiar, ale dlatego, że „brudni ludzie” nie są godni aryjskiej rasy). Ukraińcy zaś mordowali z przyjemnością i dla zabawy z błyskiem w oku. Ani jeden, ani drugi taki „niuans” nie ma uzasadnienia, ale różnica wiele mówi o Ukraińcach. W Polsce pojawiło się trochę dobrych publikacji o masakrze na Wołyniu i o Ruchu Bandery, ale nie trafiają one do szerszego grona czytelników w imię i ze względu na idiotyczną „przyjaźń narodów”.


Wiadomo, że Bandera pisał listy do krewnych, przyjaciół, kolegów żołnierzy. Potwierdzają to ludzie, jego towarzysze, marzący o pięknej przyszłości Ukrainy (bez Żydów i Moskali). Banderowcy potrafili pięknie rozprawiać o swych domach rodzinnych, aby potem zabijać i gwałcić, a zachowaniom tym towarzyszyły te same, prawie szczere emocje. Jeden z banderowców wspomina, jak podpalał stosy leżących trupów, marząc o wolnej Ukrainie, o spokoju, o rodzinnej chacie i o swojej mamie.


Niemcy, choć nie wszyscy zrozumieli co zrobili źle, ale nawet najzagorzalsi naziści podświadomie szukali wymówek. Dla Ukraińców „zło", jako koncepcja, nie istnieje. Zabicie Żyda, Polaka i Rosjanina będzie zawsze odbierane dobrze. „Złem” będzie zabicie Ukraińca, choć nie zawsze. W brutalnej wojnie banderowcy dobijali swoich współbraci, którzy opóźniali marsze lub nie byli już w stanie walczyć z różnych przyczyn. Stepan Bandera w 1941 roku, zbliżając się do jednego z miast i przygotowując swoich „chłopców do pracy” mówił:

„Tylko Ukraina, jej wola i obraz będą miały największe znaczenia dla nas. Jeśli pytasz mnie, jak wielu Ukraińców trzeba zabić dla dobra Ukrainy, odpowiadam: tyle, ile się da i trzeba zostawić".

Wszystko to jest bezpośrednio związane z dniem dzisiejszym. Do dziś nie wyjaśniono, kto spalił ludzi w Odessie. Ucichła sprawa katastrofy samolotu pasażerskiego, zestrzelonego na Ługańskiem. Zachodnie media wskazują na Moskwę, ale kto tak naprawdę za to wszystko odpowiada? Rosjanie twierdzą, że bezpośrednio i ideologicznie potomkowie Bandery, Szuchewyczowicza, Konowalca ... i innych im podobnych.


Żołnierze niemieccy, którzy widzieli obozy koncentracyjne, a nawet oficerowie SS, pisali o „nieludzkiej nienawiści" w oczach Ukraińców. Dziś znowu, zdaniem Rosjan, widać te oczy, ale u innych młodszych właścicieli. Nienawiść grzeje znacznie lepiej niż rosyjski gaz. I nie jest ciepła, więc można wyjść i rozpocząć atak na sąsiada, a potem ogrzać się w swojej chacie.


Poczyniono wielki błąd i kiedyś możemy zapłacić za to najwyższą cenę. Żydzi w obliczu nazizmu pielęgnują i rozwijają pamięć o złu. Wożą swoje dzieci do muzeów i pokazują im wszystkie obozy koncentracyjne, nie oszczędzając psychiki dziecka, aby do łez i bólu wszystko odcisnęło się w pamięci. We wspieranej przez naszych polityków Ukrainie odradza się zło równie bardzo przerażające – uparci, okrutni i nieludzcy banderowcy!


Ale my wolimy o tym nie mówić, a najlepiej wymazać z pamięci, aby "nie psuć dobrych stosunków", nie otwierać muzeów i nie stawiać pomników. Nawet jeden film, poświęcony tym wydarzeniom, powstaje w bólach. Po co wierzyć w pamięć starszych, jeszcze żyjących, ludzi…?


Wczoraj minęła kolejna rocznica zbrodni UPA w Wiśniowcu (21 luty 1944).

 


Źródło: Alexander Petrakov, politoff.ru

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn
Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika JB

Fotografia umundoruwanego

Fotografia umundoruwanego mężczyzny stojącego na ciałach leżących w dole pochodzi z obozu Bergen-Belsen, to dr Fritz Klein, skazany w 1 procesie Bergen-Belsen. Wykonano je po wyzwoleniu obozu, podczas masowych pochówków osób zamordowanych w obozie oraz tych, którzy zmarli podczas epidemii tyfusu. Jaki to ma związek z tematem artykułu? Żaden (a na pewno nie bezpośredni).

Portret użytkownika hadadr

Coś tu smierdzi i to bardzo!

Coś tu smierdzi i to bardzo! W ss mogli służyć aryjczycy  a ukraińcy do nich  nie należeli. Że mordowali to fakt ,że się znęcali rownież. Że o Wołyniu należy pamiętać jak o własnych urodzinach to również fakt, ale nie przypisujmy wszystkich zbrodni  na wschodzie przedwojennej Rzeczpopolitej tylko ukraińcom.Można rzec, wymordowali 200 000 ludzi fakt ,ale nie tylko to byli nasi rodacy. Komu zależy na jątrzeniu powiem tak nie wiem , ale pytam się rosjan co się stało z 2 000 000 naszych obywateli mieszkajacymi w granicach przedwojennej Rzeczpospolitej i to nie tylko byli śmy  my , POLACY!!!!

Portret użytkownika Terra Cotta

Wslawiona licznymi

Wslawiona licznymi okrucienstwami i przestepstwami wojennymi Dywizja SS Galizien zostala zorganizowana przez Ukrainca Dmytre Pajliwa w kwietniu 1943 r. Zglosilo sie do niej 82 000 ochotnikow, glownie Ukraincow, ktorych Himmler uwazal za 'podobnych do Aryjczykow". Skladali przysiege Hitlerowi. Te dywizje SS rozbila Armia Czerwona w bitwie pod Brodami w lipcu 1944. Hitlerowcy dokonali uzupelnien i wyslali SS Galizien na Slowacje do tlumienia slowackiego powstania narodowego. Tam Ukraincy dokonali licznych masakr, mordow i gwaltow. Narod slowacki pamieta ukrainskie przestepstwa wojenne do dzis. Nie masz pojecia o historii tamtych czasow.

en.wikipedia.org/wiki/14th_Waffen_Grenadier_Division_of_the_SS_(1st_Galician)

upload.wikimedia.org/wikipedia/en/thumb/b/b0/Lemberg280443-2.jpg/473px-Lemberg280443-2.jpg

Portret użytkownika claudestin

Widze ze pokolenia kolejne

Widze ze pokolenia kolejne Polakow nie zna tej prawdziwej historii ,niemcy na Ukrainie sprzedawali Ukraincom bron ,niestety poniesli za to kare bo uzbrojona przez niemcow UPA potem walczyla po wymordowaniu Polakow przeciw niemcom ,ale celem byl mord na polakach i nawet byli w niemieckich mundurach ,jednak do dzis wiele sie o tym nie mowi i nie pisze bo to byla tajemnica .

Portret użytkownika pamietamy

I my mamy  o tym zapomniec?

I my mamy  o tym zapomniec? My mamy o tym qrwa nie mowic? Nigdy!!! Niech se Ruskie przejmuja ukraine nic mnie ona nie obchodzi! A bandera to zbrodniarz i bydlak! Niema słow na tym swiecie ktorymi mozna byloby go opisac!

Portret użytkownika t4grfed

Przecież ruSSkie i ukry to to

Przecież ruSSkie i ukry to to samo. To samo co szwaby. Te trzy nacje to odwieczni wrogowie Polaków. Te wasze kłotnie, że ruSSkie takie dobre, a ukry złe, tylko demaskują ruSSką agenturę. RUSKI, UKR I SZWAB TO WROGOWIE. TAK ZAWSZE BYŁO, JEST I BĘDZIE.

Portret użytkownika Jarosław

Oto i jest rosyjska

Oto i jest propaganda!

Oto i jest rosyjska propaganda! Kto napisał ten tekst? - Alexander Petrakov, politoff.ru.

Niechaj uczy geografię. Żytomierz - to miasto koło Kijowa, a nie na Zachodniej Ukrainie. https://www.google.pl/maps/place/%C5%BBytomierz,+Obw%C3%B3d+%C5%BCytomierski,+Ukraina/@50.5194005,28.3785353,8.75z/data=!4m5!3m4!1s0x472c64a32bfa355d:0xf14ad2a3d9b9e229!8m2!3d50.25465!4d28.658667.

A czego on nie napisze co robili Rosjanie z ludźmi pod czas wojny?

Co robili bolszewicy z ludźmi na Syberii? A to co rosjanie robią teraz w Syrii i w Ukrainie - oto i jest prawda, i ona jest teraz.

Ukraińcy nikomu nie czyniły źle poza Ukrainą. A walczyły za niepodległość u siebie w domu. I czyniły to ponieważ uważały za potrzebny na ten moment

I niechaj ten propagandysta który napisał ten tekst, napisze jeszcze ile Ukraińców pomagało Żydom wyżyć. Również nie zapomnijcie o Tatarach z Krymu. Że z nimi czyniły wtedy, i co z nimi czynią teraz... To i jest twarz rosji.

To wszystko dzieje się dla tego żeby pokłócić Ukraińców i Polaków. Moskalom to korzystnie. Mamy nadzieję, co u was nie będzie tego, co jest teraz u nas. To że wam pokazują po telewizji, to 5 % od prawdy.

Portret użytkownika Terra Cotta

Ukrainiec Jaroslaw nie zna

Ukrainiec Jaroslaw nie zna prawdy. Mamy wielu swiadkow i zdjec potwornych mordow, ktorych dokonali Ukraincy i UPA na polskiej ludnosci rolniczej. Rosjanie nie musza nas o tym uczyc. My to wiemy od naszych rodzicow i dziadkow. Edward Prus "szacował" ilość polskich ofiar Ukraincow na pół miliona. Wiktor Poliszczuk: "Gorzka Prawda", strona 279: "Jeśli uwzględnić, że ogólne straty zadane Polakom przez OUN-UPA na kresach wschodnich sięgają 300-400 tyś. zamordowanych, to na Wołyniu były one największe". Za minimalną liczbę polskich ofiar będąc wynikiem działań OUN-UPA Poliszczuk przyjmuje 120 tys. osób, któr relacje zostały udokumentowane. Nie zgadza się to z szacunkami niektór polskich historyków, m.in. A. Kormana i E. Prusa, którzy mówią nawet o 500 tys. zamordowan Polaków, uważając, iż nie znajdują one pokrycia w faktach, a przynajmniej nie zostały wystarczająco udokumentowane."

http://wolna-polska.pl/wiadomosci/poliszczuka-gorzka-prawda-cien-bandery-zbrodnia-ludobojstwa-2014-03. Wbrew uporczywemu zaniżaniu liczby ofiar polskich do 200 000 i mniej, ilość polskich ofiar przekroczyła 500 000 a nawet była blisko miliona, gdy uwzględni się mordy Polaków popełnione przez Ukraińcow od 22 czerwca 1941 r. '...  Jakże polscy „znawcy” tematu mogą napisać o 200 000 ofiar, skoro tylko od 1 do 16 września 1939 roku ukraińscy nacjonaliści [oraz pospolite ruszenie Ukraińców; mój przypisek] zamordowali około 550 000 polskich uciekinierów na Kresy i polskich żołnierzy, będąc w mniejsz zgrupowaniach, powracając do swoich rodzin na Kresach. [Ukraińcy] rozbrajali ich zabierając ubrania i buty, goł wiązali kolczastym drutem i żywcem zakopywali w ziemi...' ( http://www.cracovia-leopolis.pl/index.php?pokaz=art&id=2392  za    'Kresy Wschodnie we krwi polskiej tonące', praca zbiorowa pod red. Jana Sokoła i Józefa Sado, Chicago, Poznań, ISBN 83-9008523-1-4 ).

Nalezy zauwazyc, ze rzezie ludnosci polskiej w Malopolsce Wschodniej w latach 40-t 20-go wieku byly dokonywane tylko czesciowo przez nacjonalistow ukrainskich. Glownie bylo to pospolite ruszenie ukrainskiej ludnosci przeciwko polskiej ludnosci rolniczej. Masowe bestialstwo Ukraincow jest dobrze udokumentowane przez licznych swiadkow i fotografie. Dzieli nas od ukraincow morze przelanej przez nich polskiej krwi.

www.youtube.com/watch?v=cxtxB3wJhmw

Portret użytkownika Darek Leśnik

Może i Rosjanin pisał ten

Może i Rosjanin pisał ten tekst,nie wiem.Najważniejsze jest jedno,nawet ty,Ukrainiec nie możesz napisać że to nieprawda. Polacy pamietaja jacy zwyrodnialcy byli w SS Galizen.Dławili Powstanie Warszawskie w sposób szczególnie okrutny - Ukraińcy ,twoi bracia.Piszesz że Ukraińcy nie czynili żle poza Ukraina ! Tak was uczyli w szkole i powtarzacie te kłamstwa w nadziei że stana sie prawda.Wiec przypomne ci bo wiesz to dobrze tylko próbujesz udawać ciemnego że zbrodni na Polakach dokonywaliście na ziemiach Polskich,znajdz w internecie mapy przedwojennej europy zamiast tracić czas na pisanie bzdur na forum.Ukraina to sztuczny twór który z racji braku innych na bohaterów wybrał bandytów z UPA i jej podobnych band. Co robi dziś w Polsce ponad milionowa armia Ukraińców , przecież u was wojna ! Czemu nie bronicie swojej umiłowanej ojczyzny i dekujecie sie w Polsce ? Gdzie wasz patriotyzm - czy wiecie w ogóle co to takiego ? Nie dajcie sie zwieść tym co pisza nasze gazety i co słyszycie w telewizji. Polacy was nienawidza bo pamietaja .Wierze że nadejdzie dzień gdy Polacy was pogonia z naszego kraju.Oby jak najszybciej !!!

Portret użytkownika UKRY won

Nie do końca jestem pewien

Nie do końca jestem pewien czemu zmieniasz temat na Rosjan ? Idąc twoim tropem można tak samo napisać o niemcach czy prusakach . Pojmij ukropi trollu jedno - my was tu doskonale rozpoznajemy . To nie Rosja jaest naszym wrogiem a wy bandersyny . Nie chce mi się dla ciebie ukrze klepać ; ale samemu sobie napisz w graficznej szukajce "ukraina 1654" . Tam bedziesz miał mapę tego co wasze i tego co wam dali wasi dobrodzieje - Rosjanie i ZSRR .  W Polsce nie lubimy faszystów ani sadystow - materiałów o tym co robicie sąsiadom pełno , robaczku .  

Strony

Skomentuj