Prawie każdy żółw morski na Florydzie rodzi się teraz jako samica

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

W ostatnich latach naukowcy praktycznie nie widzieli ani jednego wyklutego samca żółwia morskiego na całej Florydzie. I ich zdaniem winne są zmiany klimatu.

 

Wzrost temperatury może prowadzić nie tylko do braku różnorodności płciowej u żółwi, ale także do śmierci młodych. Prawie wszystkie żółwie morskie, które wykluły się na plażach Florydy w ciągu ostatnich czterech lat, urodziły się jako samice. Wszystko z powodu rekordowych temperatur spowodowanych zmianami klimatycznymi. Jak zmiany klimatyczne wpływają na płeć żółwi?

 

Według National Oceanic and Atmospheric Administration (NOAA), młode żółwie są płciowane po zapłodnieniu, kiedy samice zakopują jaja w piasku w celu inkubacji przed wykluciem. Jeśli jaja żółwia są inkubowane w temperaturze poniżej 27°C, wykluły się żółwie będą samcami. Jeśli jaja będą inkubowane w temperaturze powyżej 31°C, pisklęta będą płci żeńskiej. 

 

Jednocześnie częste wahania temperatury mogą prowadzić do mieszania płci młodych. Jednak temperatura na Florydzie nie podlega wahaniom – stale rośnie. Zdaniem naukowców, jeśli ten trend się utrzyma, populacje żółwi na całym świecie będą bardziej niż kiedykolwiek zagrożone. Populacje żółwi mogą cierpieć nie tylko na brak różnorodności – według NOAA zbyt wysoka temperatura piasku może zabijać żółwie, co oznacza, że ​​wkrótce mogą nie pojawić się w ogóle nowe pisklęta.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

Tym właśnie sposobem, pośród

Tym właśnie sposobem, pośród żółwi populacji w calipsorni, matriarchat zapanuje i to będzie OK !!! Bo, co jeszcze ZAPANUJE  u zółwi ??? A pośród małp bananów,niedługo zabraknie pożywienia z mielonego i GMO no i co wtedy będzie ? MACZUGA ?!!! a kij ostrzony ? 

Portret użytkownika Endymion

Zdaniem Świat zmierza do tego

Zdaniem Świat zmierza do tego z czego śmialiśmy się w komedii "Seksmisja", a to było prorocze.. Niby mamy równouprawnienie, ale to tylko niby. Ile kobiet żołnierzy zginęło na misjach? Rzadna! Księgowe, kucharki, rzeczniczki itp. nie idą na front, a mundur noszą. Podobniew kopalni na przodku nie fedrują, a siedzą w klimatyzowanych biurach. Sądy podczas rozwodów stoją murem za kobietą itd. itp. Teraz doszło do tego, że niezbyt atrakcyjna gruba koleżanka przebiera w kandydatach na Tinderze. Matriarchat już panuje, a to, że to facet wynalazł pralkę, aby kobietom było lżej, to nie liczy się. Ma być po równo kobiet z mężczyznami w knesejmie, parytety, równouprawnienie, ale jak samochód zepsuje się, to kobieta dzwoni do męża, albo do serwisu, gdzie też przyjedzie facet..

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Psalm 18.29  „Ty zaiste zapalasz pochodnię moją; Pan, Bóg mój, oświeca ciemności moje

Portret użytkownika Endymion

Są starsze religie niż

Są starsze religie niż jahwistyczne.. W Islamie były trzy boginie i Mahomet wprowadzając mężczyznę Allaha na piedestał oddawał też cześć bogini miasta w którym przebywał, aby przypodobać się wiernym. W słowiańskich wierzeniach jest Perun i Weles, ale mają matkę; Gaję. Kobieta zawsze była najważniejszym bóstwem, ale ktoś zmienił wajhę i jest inaczej. Czy Smok i Żmij byli płci męskiej? śmiem wątpić, ale historię piszą zwycięzcy..

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika Pao1

Świetluszku, Ty chyba to

Świetluszku, Ty chyba to swoje światło do oświecenia brałeś z pochodni statuy wolności Język

 

Masz jak byk w Księdze Rodzaju:

"Wtedy Pan Bóg rzekł do węża: "Ponieważ to uczyniłeś, bądź przeklęty wśród wszystkich zwierząt domowych i polnych; na brzuchu będziesz się czołgał i proch będziesz jadł po wszystkie dni twego istnienia. Wprowadzam nieprzyjaźń między ciebie a niewiastę, pomiędzy potomstwo twoje a potomstwo jej: ono zmiażdży ci głowę, a ty zmiażdżysz mu piętę". (Rdz 3, 14-15)

 

Maryja nie jest boginią, tylko Królową Nieba i Ziemi, czyli wszystko co stworzone, Aniołowie i wszelkie stworzenie, zgina przed Nią kolano.

Jest ponadto Matką Kościoła i Mamą każdego z nas.

 

 

Poza tym, Arka Przymierza, która była skarbem żydów. Była archetypem Maryi, z której narodził się Bóg na ziemii. Ja wiem, że żydów od zawsze ciągnęło do błyskotek i bałwanów i mimo to, że Arka Przymierza była była złocona, to z pewnością musiała coś symbolizować, bo Bóg nie kazałby jej uczynić i kazał im chodzić jak osłom ze skrzynką na plecach, tylko to miało właśnie głębszy wymiar.

 

Łap promyk prawdziwego światła. Pozdrawiam.

Portret użytkownika spokoluz

W tytule artykułu żółw RODZI

W tytule artykułu żółw RODZI SIĘ a w treści , żę się wykluwa co jest prawdą. Brawo chociaż za PRAWIE prawidłową treść a w tytule aby nie powtarzać się można ładnie użyć słów - przychodzi na świat - i wszystko byłoby cacy.

Tylko poziom curwiściekmendiów jest niższy w  przekazie informacji. Czy to jest tak aż ogromny problem aby coś przeczytać i przeanalizować po tłumaczeniu artykułu w internetowym tłumaczu przy 15 linijkach tekstu jak powyżej ?

I jeszcze jedno - pisklę to wyklute młode ptaków a nie gadów - ROFL

słowian dobrej woli jest więcej -słowiański wiec , słowiański zew , słowiański duch , słowiańska krew !

Strony

Skomentuj