Prawie 50 000-letni wirus z wiecznej zmarzliny okazał się niebezpieczny dla ludzi

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Naukowcy pobrali 48 500-letniego wirusa z wiecznej zmarzliny, który wciąż może infekować komórki. W związku z globalnym ociepleniem w przyszłości, takie patogeny mogą przedostać się do środowiska i stać się niebezpieczne dla ludzi.

 

 

Około jedna czwarta północnej półkuli Ziemi jest zamarznięta. Kiedy wieczna zmarzlina ustępuje, istoty organiczne w niej uwięzione zostają odsłonięte. Mogą to być bakterie glebowe, archeony, grzyby i inne mikroorganizmy. Badania wykazały, że niektóre z tych drobnoustrojów można obudzić przez rozmrożenie.

 

Jednak w glebie są też wirusy, które wciąż są zaraźliwe. W 2014 i 2015 roku eksperci wyizolowali z gleby około 30 000-letnie wirusy zdolne do infekowania komórek eukariotycznych. Jednak nowe prace naukowe wykazały, że Pandoravius ​​yedoma, który urodził się ponad 48,5 tys. lat temu i znajdował się w wiecznej zmarzlinie, również nie stracił swojej zjadliwości. W warunkach laboratoryjnych z powodzeniem wprowadził się w jednokomórkowe stworzenie - amebę.

 

Takie wirusy mogą stanowić zagrożenie dla ludzi, ponieważ nie ma na nie odporności i nie ma leków do leczenia takich infekcji wirusowych. Jednak eksperci nie wiedzą jeszcze, jak długo mogą pozostawać zakaźne pod wpływem powietrza i czy wirusy z przeszłości mogą zarażać ludzi. Z tego powodu naukowcy będą potrzebować więcej badań, aby ocenić to potencjalne zagrożenie. 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

"Poznajcie prawdę, a prawda was wyzwoli" (z domu niewoli, o której sami tak dbacie, by się nie nawrócić) Jezus Chrystus

Portret użytkownika Kwazar

Jeszcze tylko małe słówko o

Jeszcze tylko małe słówko o tych moich "ciekawostkach" Okazuje się bowiem, że sprawa stała się nieco grubsza. Ale obojętnie jaka by nie była, to tego IDIOTĘ "DYPLOMATĘ" należy natychmiast zdjąć ze stanowiska a potem już tylko ....Łopata czy miotła ?

Portret użytkownika Feliks

Ja też myślę że to jest bujda

Ja też myślę że to jest bujda. Kolejny ASUMPT DO STRASZENIA LUDZI. Ilość lat to sobie wybrali dowolnie. Równie dobrze mogli by napisać: wirus ze 100 -tysięczno letniej zmarźliny jest niebezpieczny... Zreszto to już samo brzmi jak jakiś absurd i "pachnie" mi scenariuszem hoolywodzkiego filmu. Naukowce wykopali wirusa , wirus ożył i zaczął zarażać całą ludzkość-bujta się!...Nonsen..

Portret użytkownika Tjoma Kaczeński

Kolejne bzdury od naukowców

Kolejne bzdury od naukowców opłacanych przez globalistycznych szubrawców. Nawet tego zasranego kowida nie wyizolowali i nie wiadomo czy on istnieje, aczkolwiek jakieś patogeny mogły zostać wypuszczone celowo z tych biolabów.

Poloku poloczku a ty usiądz sobie wygodnie z pilotem w dłoni gdyż to jest twoja codzienna porcja edukacji.

Portret użytkownika Medium

Pozwolę sobie zauważyć, że

Pozwolę sobie zauważyć, że epidemie dawniej były skutkiem wojen, także globalnych.

Wiemy, że broń jądrową stosowano i w przeszłości, a to jest związane nie tylko z masową śmiercią, ale i chorobą popromienną u tych, co przeżyli. Jej objawy bodaj dżumę przypominają...

A te 50 tysięcy lat, to można już całkiem między bajki włożyć.

Portret użytkownika chazarska logika

przeciez to chazar udajacy

przeciez to chazar udajacy kobiete oplacony ... trzeba miec nasrane i nie miec honoru by z nim gadac po tym jak obrazil Polakow saperow z LWP i obecnych ze maja barwy banderowskie.

Widac kto z tym mendium rozmawia dalej ... albo choragiewki albo sprzedajne mendy takie jak on.

niezorientowani niestety wpadaja rowniez w sidla tego chazara ..

Portret użytkownika Sandra

napisałam dosyć obszerny

napisałam dosyć obszerny komentarz z linkami które dają szersze spojrzenie na panujące sytuacje wirusowe ALE administracja oczywiście go nie zaakceptowała !!!

Nawet nie kwapi się by aktywować moje konto a raczej dokończyć pełną rejestracje !!!

Będe pisała prawdę gdyż widzę że ten portal udostępnia tylko wygodne komentarze ale prawdę chowa najgłębiej jak się tylko da. Wpędzjąc ludzi w coraz to gorszy strach kt,óry BARDZO zle wplywa na ciało człowieka !

Polecam portal strefa44 tam są rzetelniejsze informacje

I aktywujcie admini moje konto

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika Kwazar

Tymczasem i oczywiście tylko

Tymczasem i oczywiście tylko jako ciekawostkę, to podaję że Polska armia będzie zmuszona wejść w konflikt z Rosją, jeśli Ukraina zostanie w nim pokonana - powiedział ambasador RP we Francji niejaki Rościszewski na antenie telewizji LCI. Dyplomata wyraził opinię, że w ukraińskim kryzysie zagrożone są zachodnie wartości i kultura, dlatego „tak ważne jest, aby wygrać”. Potem się okazuje że najlepiej tym mieszaczom podżegaczom, wygrywa się bedąc "bohaterskimi wojakami"  ...tylko że, akurat na uchodźctwie a to walcząc dzielnie w Paryżu,Londynie albo np. z drinkiem w ręku na gorących plażach San Eskobar :)))  Z drugiej strony, to ciekaw jestem kto Polaków będzie zmuszał do zostania mięsem armatnim ?

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Strony

Skomentuj