Prawdziwy "Iron Man" pobił rekord Guinnessa w prędkości lotu w odrzutowym kombinezonie

Kategorie: 

Źródło: Guinness World Records Day

Richard Browning, założyciel i główny pilot brytyjskiej firmy Gravity Industries, ustanowił nowy Rekord Guinessa osiągając największą prędkość w kombinezonie z silnikiem odrzutowym.

 

Próba miała miejsce 9 listopada w Lagoona Park w Reading w Wielkiej Brytanii z okazji Światowego Dnia Rekordów Guinnessa 2017. Sędzia Pravin Patel był pod ręką, aby zweryfikować osiągnięcie i upewnić się, że prędkość została zmierzona bardzo dokładnie.

Richard osiągnął imponującą prędkość 51,53 km/h w swojej trzeciej i ostatniej próbie czasowej zanim wpadł do jeziora. W tym momencie jednak nie miało to znaczenia, ponieważ Richard przeszedł do historii dzięki wynalazkowi Gravity Industries.

 

Kombinezon rodem z Iron Mana składa się z sześciu mikroturbin gazowych, z których każda ma 22 kg ciągu. Kontrolowanie toru lotu zależy tylko od ruchu ludzkiego ciała – nie ma tam żadnego urządzenia, które zdalnie sterowałoby kombinezonem. Richard musiał jednak wyćwiczyć mięśnie grzbietu, aby móc utrzymać pozycję w czasie lotu.

"Cieszę się, że się udało. Jestem naprawdę dumny z tego, że jestem częścią Światowego Dnia Rekordów Guinnessa, dzięki temu nasz wynalazek ma okazję dać poznać się szerszej publiczności.”

Tegoroczną relację ze Światowego Dnia Rekordów Guinessa 2017 obejrzy ponad 600 000 osób na całym świecie. Światowy Dzień Rekordów Guinessa po raz pierwszy odbył się w 2004 roku, kiedy to Księga Rekordów Guinessa stała się najlepiej sprzedającą się książką na świecie.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Komentarze

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Skomentuj