Prąd Zatokowy, Golfsztrom zatrzymuje się z powodu globalnego ocieplenia

Kategorie: 

Źródło: oceancurrents.rsmas.miami.edu

Według najnowszych ustaleń, gigantyczny prąd oceaniczny występujący na Atlantyku, a zwany Prądem Zatokowym lub Golfsztromem, może przestać płynąć w takiej formie jak obecnie i to już w ciągu najbliższych 300 lat. Zdaniem ekspertów, ten apokaliptyczny scenariusz ma się wypełnić jeśli stężenie CO₂ wprowadzonego do atmosfery podwoi się.

Gdyby ustał przepływ Golfsztromu bez wątpienia doprowadziłoby to do przerażających konsekwencji. W ostatnich analizach klimatycznych opublikowanych w renomowanym czasopiśmie Science, naukowcy sugerują, że nie wolno lekceważyć możliwości zupełnej zmiany klimatu dla dużej części świata. Badacze ze Scripps Institute twierdza, że z ich wynika, iż Golfsztrom może przestać istnieć, jeśli klimat stanie się cieplejszy, a to oznacza, że ​​ciepłe wody oceanu nie będą już płynąć do chłodniejszych regionów.

 

Konsekwencją będzie postępujące zlodowacenie dużej części Europy i Ameryki Północnej. Brak ciepła w oceanie oznacza nieuchronne ochłodzenie Północnego Atlantyku i przyległych terenów. Sytuacja zmieni się diametralnie dla krajów takich jak Norwegia, Finlandia czy Wielka Brytania. Można się spodziewać, że na skutek deficytu ciepła zimy będą dużo mroźniejsze, a z niektórych miejsc śnieg i lód nie będzie znikał przez większość roku.

Nowe badanie różni się tym od poprzednich badań Prądu Zatokowego, że inaczej ocenia się zawartość soli w oceanie. Dotychczas uważano, że Golfsztrom pozostają dość stabilny, mimo globalnego ocieplenia, a jego umiarkowane osłabienie, może wystąpić dopiero w następnym stuleciu. Wielu naukowców uważa, że ​​te przewidywania nie były prawidłowe, a nowe obliczenia pokazują, że obecnie Ocean Atlantycki jest znacznie bardziej wrażliwy na zmiany temperatury i zawartości soli, niż wcześniej sądzono.

 

Gdy do prawdopodobnych zaburzeń Golfsztromu dodamy niemal zupełny spadek aktywności słonecznej, może się okazać, że to ostatnie złote lata dla zwolenników opodatkowania ludzkości ze względu na emisje CO₂ i wkrótce problemem, z którym będziemy bohatersko walczyli nie będzie globalne ocieplenie, a problemem stanie się raczej uporczywe oziębienie.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.8 (5 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika sponiewierany

Z moich obserwacji wynika że

Z moich obserwacji wynika że to nie globalne ocieplenie (któreko z resztą nie ma) jest bezpośrednim sprawcą anomalii z golfsztromem, lecz katastrofa jaką wywołała korporacja BP podczas wycieku ropy z odwiertów które prowadzili w zatoce meksykańskiej.

W owym czasie wiele się o tym mówiło i stawiało się jasno koncern BP pod ścianą w pozycji oskarżonego, ... ba otrzymali nawet "Karę" foinansową za spowodowanie tej katastrofy (oczywiście nieadekwatną do skali zniszczeń oraz do obrotów finansowych spółki).

Teraz oczywiście sprawę przedstawia się jako efekt globalnego ocieplenia, aby chronić możnych tego świata przez ewentualnymi dalej idącymi konsekwencjami tak finansowymi jak i prawnymi.

Wiadomo, ... kto ma kasę temu wszystko wolno!

Portret użytkownika MitterMann

fakty klejone w umysly w

fakty klejone w umysly w okresie 5 lat w ktorym wiekszosc zmienia istote dzialania na sposoby przezycia i nie ingerencje w takiego typu newsy "bo sa wazniejsze sprawy"  to jest FAKE.... schemat  tego tematu a w nim zatrzymanie golfsztromu pitu pitu trele gowna bajera.... Toczy sie od lat, od lat odswierzenie-blad !! mieszanie gowna by smierdzialo.!..!. 4 lata temu taka sama bajka 8 lat temu nie bylo inaczej i wiecie co bylo 12 lat temu ? a wiecie co jest teraz ?  i w tym tkwi problem ludzkosci a w nim sam schemat dzialania mozgu poprzez dezinformacje... dlugi temat..... a w nim gowno i wiecej gowna... prawda was przerazi ale bez np, hashcata  nie spodziewajcie sie prawdy...  widze co sie dzieje.... elektrownie sa atakowane w celu obadania wytrzymallosci firewalla .... 0-daye lataja po sieci z zapalnikiem daty mianowania Trumpeta na prezesa piekla...o reszcie strach piisac bo to grozi stanem wojennym ktory jest w plannach...nie bede prorokowal ale warto zapelnic zasoby pierwszej potrzeby.. motywacja wprowadzenia nowego ladu ma sie opierac na wojnie.... rzeczywisty reset... reset po ktorym kazdy zywy akceptuje co co ma....

Portret użytkownika zdzichu

Patrzcie jakie bzdury

Patrzcie jakie bzdury wymyślają żeby chronić tzw mit globalnego ocieplenia...będzie zimno-wina globalnego ocieplenia,będzie ciepło-wina globalnego ocieplenia.Chodzi o kaskę,doją ile wlezie i chcą doić głupią Europę.To asukeracja pokoleniowa :).Debile w imię walki globalnym ściemnianiem zmieniają czynnik chłodzący klimatyzacji na łatwopalną kupę,która może spalić człowieka w samochodzie.

Portret użytkownika kolo

Mitem jest też chyba to że

Mitem jest też chyba to że wszystkie homo sapiens posiadają MÓZG. Bo ty jestes dowodem ze go nie masz. Zero pojecia o tym jak działa Golfstorm i ogólnie prądy oceaniczne i jaki maja wpływ na klimat i co powoduje że prądy sie zmieniają. Półgłówki twojego pokroju mają całkiem zabawne życie udowadniając sobie ze koło jest kwadratem. 

Portret użytkownika Taki

Co ci Idioci sie martwia Co

Co ci Idioci sie martwia Co bedzie za 300 lat ...jak teraz zbiera sie na wojne?!?!

wystarczy zobaczyc Co robia WSZYSTKIE Kraje.

Wszyscy sie zbroja na potege a w telewizji leca Durne Kawalki zeby odwrocic Uwage od Istotnych 

Rzeczy ktore sie dzieja na naszych Oczach!!!!!

Izrael robi Holokaust Palestynczykom a Swiat TEGO nie Widzi ...CIEKAWE..CIEKAWE 

Portret użytkownika nn

Nie wiem czemu się

Nie wiem czemu się ekscetujemy tym. Przeciez zlodowacenia wielokrotnie nastepowały w historii, jak by przesledzić w czasie to systematycznie. Powodem jest wedrówka układu słonecznego w różnych obszarach kosmosu. Teraz wkroczylismy w obszar b.gęsty, stąd będzie wieksza ilość metorytów, zwiększonych oddziaływań Słońca i innych zjawisk pogodowych.

Nie to jest istotne. istotny jest poziom naszego zniewolenia.

 

nn

Portret użytkownika samiec_alfa

Kto oglądał film Faraon ten

Kto oglądał film Faraon ten wie jak to sie robi.

Być może naukowcy wiedzą że temperatura się podniesie w ciągu najbliższych lat i ojej, trzeba wiecej chemitrali posyłać.

Ludzie powiedzą, że to nic nie daje a jedynie nas truje. A politycy i naukowcy powiedzą

"no tak ale jeśli tego byśmy nie robili to byście się już wogóle ugotowali".

Ze szczepieniami jest ta sama śpiewka.

Portret użytkownika komentator

Spowolnienie golfsztromu nie

Spowolnienie golfsztromu nie jest spowodowane globalnym ocipieniem.

Jest spowodowane zwiększeniem ilości ciepła wytwarzanego przez Ziemię. Skutkiem tego, woda podgrzana przy dnie oceanów podnosi się do góry. Najbardziej jest to odczuwalne w obszarach podbiegunowych, gdzie ulegająca ochłodzeniu woda powinna się opadać w kierunku dna. A skutek jest taki, że Golfsztrom zamiera.

Strony

Skomentuj