Prąd w Polsce może jednak drastycznie podrożeć. Obniżka podwyżki mogła być niezgodna z prawem UE

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Nasi kolonizatorzy z Unii Europejskiej nie odpuszczają Polakom, którym w oczy zajrzała gigantyczna podwyżka cen prądu na skutek milczącej zgody polityków PO i PiS na wdrożenie w naszym uzależnionym od węgla kraju, absurdalnej antywęglowej polityki klimatycznej. Rząd PiS, w roku wyborczym wykonał wymyk na drążku bez trzymanki i zamaskował wzrost cen za pomocą podatków, ale to może im się nie udać, bo Komisja Europejska jest bliska uznania tego za niedozwoloną pomoc.

 

 

Polska opozycja zdała sobie sprawę, że kwestia cen energii elektrycznej może być kluczowa w wygraniu tegorocznych wyborów. Wie o tym również partia rządząca, która robi co może, żeby winę na monstrualne podwyżki, zrzucić na poprzedników. Z kolei poprzednicy twierdzą, że winni są aktualnie rządzący. Pokazywaniu się palcem przez polityków przyglądają się Polacy, nie bardzo rozumiejąc o co w tym wszystkim chodzi.

Fakty są takie, że za przystąpienie Polski do absurdalnej polityki klimatycznej opartej na dyskryminacji dwutlenku węgla, odpowiada zarówno PO jak i PiS. PO a konkretnie Donald Tusk i Ewa Kopacz, są winni przyjęcia Paktu Klimatycznego, ale również rządzący obecnie PiS, przez kilka lat nie zrobił nic aby z niego wystąpić, jak zrobiły Stany Zjednoczone. A nie zrobiono tak dlatego, że oni sami wierzą w teorię o antropogenicznym globalnym ociepleniu.

 

Jedyne co chcieli osiągnąć to ukryć to do czasu wyborów stosując sztuczki księgowe, żeby tak zwany "ciemny lud" nie zorientował się czym grozi dla grubości jego portfeli brnięcie w klimatyczny absurd. Po wyborach z pewnością wszyscy odczujemy bardzo boleśnie podwyżki na skalę jeszcze większą niż zapowiadana na rok 2019.

Może jednak nie dojść do tej kompensaty, bo pojawiają się sugestie, że trwają zabiegi obecnej opozycji o uznanie przez KE, że uchwalone w ostatnich dniach 2018 roku zmiany w polskich przepisach mające na kilka miesięcy powstrzymać podwyżki cen energii narzuconych przez UE, są niezgodne z prawem unijnym. Mogą zostać zaklasyfikowane jako niedozwolona pomoc. 

 

Chodzi zwłaszcza o fundusz rekompensacyjny dla zakładów energetycznych, wyceniany na minimum 5 mld złotych. Skoro KE zwalcza obecną polski rząd PiS, o proweniencji amerykańsko-izraelskiej, to prawie na pewno Bruksela zrobi wszystko, aby pomóc powrócić do władzy partii o proweniencji niemieckiej, czyli PO. 

Być może w politycznych kalkulacjach wyszło im, że anulowanie obniżek podwyżek cen energii, pozwoli wygrać wybory ich protegowanym, a jeśli tak jest, oznacza to, że zakładają oni, że wyborcy w Polsce mają pamięć niczym rybka akwariowa i nie pamiętają już kto zgotował im ten ekoterroryzm fiskalny. 

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (4 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Henryk Świca

Europejska Towarowa Giełda

Europejska Towarowa Giełda Energii (EU ETS European Union Emission Trading System).Powstała na początku lat 2000 i kontroluje 11.000 elektrowni i fabryk we wszystkich 28 państwach członkowskich UE.  Ma ona wpływ na 45% ogólnej produkcji gazów cieplarnianych. Jej celem jest ograniczenie produkcji CO2o 43% do roku 2030 (od poziomu z roku 2005). W tym celu UE ustanowiła rynek  “jednostek węglowych”  i przyznała je poszczególnym zakładom i państwom. Każda “jednostka węglowa” to równowartość 1 tony emisji CO2. Jednostki mogą być trzymane na zapas, sprzedawane lub wymieniane pomiędzy zakładami. W przypadku emisji CO2większej niż określonej przez UE zakład musi płacić ciężkie kary za “dodatkową” produkcję. Od początku lat 2000. ETS przyznawał znaczne ilości jednostek po niskiej cenie.  Kryzys ekonomiczny w późniejszych latach utrzymywał niską cenę i spowodował nadmiar jednostek na rynku. W 2017 Komisja Europejska wpromadziła poprawkę w postaci Rezerwy Stabilizacyjnej Rynku (MSR).  MSR ma usunąć z rynku około 390 milionów czyli 24% jednostek emisyjnych aby zmusić zakłady i państwa do ograniczenia produkcji CO2. Dodatkowo co roku ilość nowych jednostek bedzie zmniejszana o kilka procent. Sama zapowiedź tych zmian spowodowała wykupywanie “waluty węglowej” i nagłą zwyżkę cen z kilku dolarów na początku 2018 do 20 dolarów pod koniec roku. W nadchodzących latach cena ma wzrosnąć do 30 i następnie 50 dolarów. Tak więc produkcja prądu staje się coraz droższa. Na tym może skorzystać np. Francja, która produkuje tanią energię w elektrowniach atomowych. Dla Polski będzie to oznaczać duże trudności ekonomiczne. Już obecnie rząd stara się zniwelować zwyżkę hurtowych cen energii elektrycznej poprzez zmniejszenie podatku pobieranego od elektrowni. W ten sposób państwo przenosi wyższe ceny prądu z odbiorców na siebie. Zmniejszenie podatku dla firm jest potrzebne aby obejść ograniczenia w bezpośrednim dotowaniu elektrowni w UE. Państwo polskie będzie się starało ograniczyć emisję CO2. W przyszłości jest planowane powolne przenoszenie się z węgla na gaz ziemny, który spala się bardzo wydajnie produkując o 50% mniej CO2niż węgiel oraz zakładanie Leśnych Gospodarstw Węglowych. Będą to obszary zalesiane szybko rosnącymi drzewami pochłaniającymi CO2z atmosfery jednak podstawowy problem dla Polski pozostanie bez zmian.

 Od lat śledzę "Globalne Ocieplenie" i nie lubię być okłamywany.

Portret użytkownika mirmił

A co nas obchodzi BEŁKOT

A co nas obchodzi BEŁKOT jakichś tam kretynów brukselkowych ?? Tu jest Polska i MY tu ustalamy swoje zasady na swój użytek ! Żaden tłumok jewropejski nie będzie nam dyktował co i ile ma kosztować ! A nasi politycy nie powinni wogóle się zajmować jakimiś bzdurami zza odry .. niech sobie oni tam dalej robią burdel , ale u siebie !

Portret użytkownika Wolność (obecnie Korwin)

Przecież wszystkim niemcy

Przecież wszystkim niemcy (pasożyty) SSterują: Vat iKain, city london corpo. uSA, isra hell i UPAdlina..

Niemcy-pasożyty robią nas od 666 roku, a wam się wydaje, że walczą miedzy sobą.. ech..

"Amerykanie-finansowali-hitlera-nazistow-niemiecki-cud-gospodarczy-i-ii-wojne-swiatowa" To był holkaust Polaków, których wybito 12,6 mln(35% populacji)", a w Jałcie nas swojemu Gruzinowi stalinowi sprzedali

ps Niestety tylko milion od Korwina myśli, bo potrafi się zorganizować, 95% was ! UPAśledzili toksycznym fluorem, SSponsorujecie własną zagładę, jeszcze nas ostatnich myślących w to wciągacie !

Portret użytkownika inzynier magister

"Amerykańska polityk Partii

"Amerykańska polityk Partii Demokratycznej, Alexandria Ocasio-Cortez wyszła z propozycją wprowadzenia rewolucyjnego „Green New Deal” (ang. Nowego Zielonego Ładu) będącego projektem całkowitej transformacji amerykańskiej gospodarki na gospodarkę zero-emisyjną. Okazuje się, że oprócz kwestii ekologicznych, nowy projekt zakłada „wyrównanie szans społecznych”, osiągnięcie całkowitej „równości płci”, czy pozbycie się „raz na zawsze” biedy."

zawsze jest na odwrót ! musimy pamiętać że plan masonów działa zawsze odwrotnie, skoro mówią że pozbędą się biedy to zapanuje jeszcze większa bieda ! Musimy się tez modlić do Króla Królów Jezusa Miłosiernego o listość dla Polaków byśmy przetrwali atak masonów z kołchozu !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Marcin_Malbork

mam rzeczywiste rozliczenie w

mam rzeczywiste rozliczenie w mieszkaniu które wynajmuje oraz w domu pod Malborkiem, wczoraj podałem stan licznika i w mieszkaniu jak i w domu równo 30zł podwyżki... Energa ceny prądu zostawiła ale podwyzka była za opłaty stałe przesył itp. także wydymali nas... 

Strony

Skomentuj