Pracy będzie coraz mniej, a bezrobocie stanie się nierozwiązywalnym problemem XXI wieku

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Z wszystkich stron atakują nas informacje na temat kolejny osób, które stają się bezrobotne. To nie tylko problem Polski, bo również innych krajów europejskich a nawet USA. Dowodzi to, że wchodzimy w dramatyczny okres zmian społecznych, które mogą nawet doprowadzić do wojny.

 

Wojną w upadającej Europie swego czasu straszył minister Rostowski podczas jednego ze spotkań w Brukseli. Nie jest to aż tak bardzo wykluczone, a podstawą może stać się masowe bezrobocie. Tak jak ruchy faszystowskie były w zasadzie ruchami oburzonych weteranów z I wojny światowej tak trwale bezrobotni mogą z czasem zaczynać odgrywać realną i radykalną siłę.

 

Skąd bierze się nowożytne bezrobocie? Po pierwsze jesteśmy wciąż w trakcie transformacji z systemu gdzie praca ludzka miała wartość do systemu opartego na automatykę i robotykę. Doskonałym przykładem wypierania ludzi przez roboty jest pojawianie się coraz większej liczby kas automatycznych w supermarketach. W Polsce jest przecież sieć automatycznych stacji paliw, która wymaga minimalnej obsługi. Ten proces następuje bardzo szybko i wraz z jego nasileniem maleje liczba etatów. Jest to proces nie do uniknięcia i tylko wielki rozbłysk słoneczny resetując całą elektronikę na Ziemi mógłby przywrócić wartość pracy rąk ludzkich.

 

Najbardziej tragiczna sytuacja na rynku pracy powstaje wtedy, gdy praca człowieka zostaje opodatkowana do tego stopnie, że zatrudnianie kogokolwiek w jakiejkolwiek firmie jest takim kosztem, że lepiej go nie zatrudniać. Socjalistyczne rządy mają też inny pomysł na to, co zrobić z ludźmi, których nikt przez ich pazerność nie chce zatrudniać. Stosują tak zwaną redystrybucję, czyli tworzą biedę a potem dzielnie ją zwalczają zwiększając obciążenia podatkowe dla tych, którym chce się jeszcze pracować. Karają ludzi za pracę pobierając haracz zwany podatkiem dochodowym i jeszcze im mało, więc muszą pobierać podatek od wszystkiego, co się sprzedaje a czasami podatek od podatku. Granica inwencji w zorganizowanym złodziejstwie nie istnieje.

 

Stworzeni przez system biedni dostają może połowę ukradzionych pieniędzy, bo reszta jest przejadana przez kastę urzędniczą. Jeszcze kilka lat temu można było żartować, że rząd opowiadając o tworzeniu miejsc pracy ma na myśli mnożenie biurokracji. Teraz okazuje się, że taki dokładnie miał plan. Obecnie ponad 2 miliony ludzi w Polsce żyje z pracy urzędników. To ogromna masa wyborców. Samych urzędników jest już dobrze ponad 700 tysięcy a ich liczba zależy od tego, kogo uznajemy za urzędnika.

 

Biurokracja jest bardzo ważną przyczyną bezrobocia. Gdyby zatrudnienie człowieka było proste przedsiębiorcy woleliby rozwijać swoje firmy w oparciu o zatrudnianie, ale skoro sam stosunek pracy wiąże się z atakami instytucji państwowych na prowadzącego działalność gospodarczą to może lepiej zamiast kogoś zatrudnić obarczyć dodatkową praca tych, którzy jeszcze zostali w firmie. Ostatecznie za fantasmagorie polityków i głupotę urzędników zapłaci i tak ten, kto w ogóle coś produkuje, czyli dociśnięty do ściany przedsiębiorca.

 

Zasiłki wypłacane bezrobotnym też nie powodują rozwiązania problemu a wręcz wzmagają go powodując demotywację u osób pozbawionych pracy. Zresztą trudno im się dziwić skoro horrendalne obciążenia fiskalne powodują, że przedsiębiorca chcąc godziwie wynagrodzić pracownika musi wydać prawie 50% więcej ponad to, co mu oferuje za pracę. Fiskalna pazerność rządu i urzędników żyjących jak pasożyty na zdrowym organizmie gospodarczym jest główną przyczyną rosnącego bezrobocia. Inną sprawą jest lenistwo i roszczeniowość pracowników. To wszystko błędy wychowania i zgoda na szkodliwą działalność organizacji takich jak związki zawodowe, które teraz aktywnie walczą z umowami o dzieło i zlecenia, czym jeszcze powiększą bezrobocie w tym kraju.

 

Wnioski są niestety smutne, bo stopień ogłupienia narodów niewyobrażających sobie życia w sposób inny niż na garnuszku państwa, które niczym rak wyżera tkankę gospodarczą licząc, że wystarczy tylko ściskać gąbkę a pieniądze same się pojawią. Niestety poziom społecznego zidiocenia jest tak wielki, że to musi prowadzić do poważnych rozruchów i krwawych konfliktów.

 

Postępy robotyki powszechna automatyzacja rozrastająca się biurokracja i coraz bardziej gnębieni ostatni, którzy jeszcze pracują... to niezbyt dobra wizja i prędzej czy później wszyscy wyjadą albo się poddadzą. Innymi słowy to krocząca zapowiedź zmian na dużą skalę. Pozostaje mieć nadzieje, że cały ten księżycowy ustrój zbankrutuje jak najszybciej, bo wtedy przynajmniej będzie go można ponownie odbudować i następne po nas pokolenia może nie będą stracone.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika ariel

Według różnych badań nawet

Według różnych badań nawet keynsonowskich ekonomistów, za jeden z głównych powodów rosnącego bezrobocia w cywilizacji coraz bardziej opartej na wiedzy jest  przestarzałe prawo patentowe oraz prokorporacyjne prawo autorskie.

Portret użytkownika sznu

Autor nie wziął tutaj pod

Autor nie wziął tutaj pod uwagę jednej, dla mnie oczywistej kwestii. Opodatkowując wszystkie umowy o pracę można przecież zmniejszyć ten podatek. Z prostek równania matematycznego wynika, że nie robi różnicy czy opodatkuje się 10 osób na 100 zł, czy 100 osób na 10zł. Wyjdzie na to samo, a nawet lepiej, bo jak przestanie się zatrudniać na czarno i inne śmieciowe umowy to wpływy z tytułu podatków wzrosną. Polecam zapoznać się z krzywą Laffera. W Polsce już dawno przekroczono próg kiedy można wycisnąć najwięcej z systemu i teraz, co widzimy na własne oczy, każdorazowa podwyżka podatków skutkuje niższymi wpływami do skarbu państwa.

Portret użytkownika ojciec

Dobry tekst. Otworzył mi oczy

Dobry tekst. Otworzył mi oczy na prosty fakt, że opodatkowanie i ozusowanie pracowników na absurdalnym poziomie w Polsce to nie tylko chęć ratowania piramidy ubezpieczeniowej i dziury w budżecie. To działanie, być może, celowe mające na celu generowanie bezrobocia i pogarszanie statusu materialnego kolejnych rodzin, aby zmniejszyć prokreację, upodlić bądź nawet wykończyć, wygonić z kraju kolejną grupę Polaków, itd.
Ludzie. Czy jest drugi kraj na świecie, w którym za 1400zł pensji trzeba odprowadzić drugie tyle opłat za pracownika? Kto przy zdrowych zmysłach zatrudni ochoczo sztab ludzi? To jest celowe blokowanie rozwoju gospodarki państwa i niszczenie obywateli. Świetnie żyją tylko instytucje finansowe, rozmaici pośredni ubezpieczeniowi, agenci nieruchomości, doradcy kredytowi i inne barachło.
Jest w tym logika, co?

Portret użytkownika Wychłostany Pieseczek

Doskonale opisał ten proces

Doskonale opisał ten proces Jeremy Rifkin w swojej książce "Koniec pracy", której lekturę gorąco polecam wszystkim tym, którzy mają jeszcze jakiekolwiek złudzenia odnośnie przyszłości swojej i swoich bliskich.

Portret użytkownika MCRemek

Polska dostała dotacje czyli

Polska dostała dotacje czyli łapówki za co ? z poddanie się i utratę niepodległości w tak enigmatycny i podstępny sposób, że ty poprostu tego nie zrozumiałeś.
Koszt tego co stracimy w imię tego co dostaliśmy być tak ogromny, że być może będziesz w szoku do końca życia bo ono może być też przez to krótsze.

Portret użytkownika gregor ju

wiesz po jaki gwint kiedys

wiesz po jaki gwint kiedys bedac nastolatkiem przykladalem sie do tego by polska byla wolna  po to bys ty i inni mogli zwiedzic sobie swiat by byc wolnym by moc robic sobie co kto chce i jak chce  by uciec tam gdzei jest lepiej by zyc godnie  by byc soba . nie zapominajac o kraju w ktorym sie urodziles i godnie umiec go reprezentowac.a ja to robie w przeciwienstwie do ok 60 % bydla ktore z polski przyjezdza i bruzdzi za granicami . przyklad  prosze . ostatnio naet kolo mnie jakas grupka polakow przyjechala z anglii i polacy co tutaj mieszkaja  nijatyka  bez jaj co to jest . polki puszczajace sie na boki wyrabiajace innym polkom  zdanie o sobie ze sa wszystkie k... z polski . wiekszosc to z brudasami tutaj sie spotyka .a oni nie maja w naturze byc z taka tylko ja przeleciec i tyle ale nei znaja ich kultury i nie wiedza ze sa oddani sobie jako dzieci turasy i inni .jedyne szczescie ze niektore co pozakladaly z polakami rodziny maja coiisze i spokoj i ich traktuja normalnie nie wlocza sie po imprezach dbaja o swoje i zyja super.jesli chcesz pokazac sie kim jestes pokaz sie z dobrej strony . przed 20 ponad laty w moim miescie odcieto polce glowe zrobili to turasy bo chciala odejsc .inne - prosze polak z krakowa zabil polke bo malo mu zaplacila.a nie nalezy zapominac ze niemcy to kraj w ktorym agresja jest tepiona  przez wszystkich  jak bedziesz dojdz do policjanta sam sie przekonasz nawet jesli cie zatrzyma na trasie  sa naprawde uczeni dyscypliny i z usmiechem na twarzy robia wszystko - czy spotkales sie w polsce z takim przypadkiem chyba nie moze usmiech policjanta zobaczysz jak mu dasz gotowke w lape . i koniec tematu. pierw nalezy zmian dokonac na swoim podworku by osadzac innych.

ateista   prosze nie wciskac tematow religijnych bo to sa glupoty ok !!!
"Wer mit den großen Hunden pissen will , muß auch das Bein so hoch kriegen"!!!
ɟdoʞ
ɯǝp
ɟnɐ
ʇɥǝʇs
ʇlǝʍ
ǝuıǝɯ

Portret użytkownika gregor ju

nowy masz wogole pojecie o

nowy masz wogole pojecie o czym mowie o kasie ktora polsy urzednicy wzioeli i ktora musieli oddac  ktora byla przeznaczona na rozwooj kraju . ale niestety zakup samochodow i samolotow jak i odnawianie za ta kase grobow zydowskich kur.. gdzie widzisz tutaj postep nic nie sledzisz a zryty dekiel moze ma ktos inny nie ublizaj nikomu pierw spojrz sie na siebie  zerknij w lustro a odpowie ci ze polska jak na razie bierze kase ale nie doklada sie jak francja  do tego by pomagac krajom potrzebujacym w unii  . o tym kolego mowie  po prostu w skrocie . polska nie dosc ze  ciagnie z obywateli to i z unii i zarazem obwinia ja nie siebie za bledy jakie popelnia  . tak samo jak ty tym razem   na mnie  podobny podales wizerunek polski jak dla mnie wiecej takich obywateli a jestescie  jak grecja.mi to nie grozi ale wyjezdzajac z polski mam wiecej w sercu dla niej jak ci co tam pozostali bo nieraz lza w oku sie kreci jak mozna tak wyzyskiwac ludzi i tak okradac by zeszli calkiem na dno . a do tego w pollsce pojechani urzednicy maja nie tylko prawo ktore je broni ale i zarazem wolnosc w czynach .i na koniec pomysl skoro ja mam zryty dekiel to jaki jest twoj Wink . najbardziej zryte dekle uznajdziesz w paprykarzu szczecinskim z taniej miekkiej blachy gdzei pociagajac za zawleczke by go otworzyc po prostu sie zrywa . ;)a puszka pozostaje dalej zamknieta . to tak wlasnie jest z polska chcesz by bylo lepiej ciagna z ciebie kase a pozostaje jak bylo Wink

ateista   prosze nie wciskac tematow religijnych bo to sa glupoty ok !!!
"Wer mit den großen Hunden pissen will , muß auch das Bein so hoch kriegen"!!!
ɟdoʞ
ɯǝp
ɟnɐ
ʇɥǝʇs
ʇlǝʍ
ǝuıǝɯ

Portret użytkownika sts700

po co na tym blogu na wzajem

po co na tym blogu na wzajem się atakujecie i ponizacie. Jeden pisze że wie lepiej, a drugi że religia to bzdury. Co do jakości wypowiedzi o ekonomii nie widać tu jakości i wiedzy jak u prof Rybińskiego, a co do religi to aby się wypowiedzieć co do tego o czym mówi trzeba dużo poczytać. To tak jak w tym starym kawale o żydach. Przychodzi młody żyd do rabina i mówi:
rabi ja nie będę uczęszczał do synagogi na nauki bo ja ateist. Na to rabin: synu czytałeś talmud? żyd: rabi po co to strata czasu ja ateist. Rabin: synu, a czytałeś proroków? Żyd: Rabi po co to strata czasu ja ateist. Na to stary rabin: synu ty nie żaden ateist ty zwykły nieuk.
Dlatego proponuję w wypowiedziach więcej pokory. Od autora tekstu również. W dzisiejszych czasach mamy powtórkę z historii jaka była w XIX w. Maszyny zabieraja człowiekowi pracę i tego procesu nikt nie zatrzyma. Po prostu trzeba znaleść nowe miejsca gdzie można zatrudnić ludzi. Ja stawiam że tym miejscem będzie kosmos i nauka. W kosmosie odległości i komplikacja zadań uniemożliwia wyeleminowanie człowieka, A w nauce, po prostu maszyna nic nowego nie wymyśli.

Portret użytkownika gregor ju

nie lubie sie powtarzac ze w

nie lubie sie powtarzac ze w polsce sa az 4 rozne nowe testamenty a jesli ktos uwaznie zacznie je czytac dojdzie do takiego samego wniosku gdyz kiedys byla uzywana inna forma w przekazie informacji - w postaci opowiesci ale chodzilo zawsze o polityke ukryta pod jej zawartoscia .tak samo jak i spowiedz ktora nie byla spowiedzia przed bogiem lecz gosciem ktory sypal wladzom o tym co ludzie robia a czego nie robia.byla zakazana a pozniej w ktoryms tam chyba 14 wieku czy 15 ponownie dopuszczona przez jakiegos papsa grzegorza  he he Wink

ateista   prosze nie wciskac tematow religijnych bo to sa glupoty ok !!!
"Wer mit den großen Hunden pissen will , muß auch das Bein so hoch kriegen"!!!
ɟdoʞ
ɯǝp
ɟnɐ
ʇɥǝʇs
ʇlǝʍ
ǝuıǝɯ

Portret użytkownika xinirek

  Do tego to

 
Do tego to zmierza.
 
Poprzyj Dochód Podstawowy jako jedno z podstawowych Praw Człowieka

14 stycznia 2013 Komisja Europejska zaakceptowała naszą Inicjatywę Obywatelską Bezwarunkowy Dochód Podstawowy (ECI UBI), dając w ten sposób początek jednorocznej kampanii obejmującej wszystkie kraje Unii Europejskiej.
Przed 14 stycznia 2014 musimy dotrzeć do 500 milionów obywateli Unii Europejskiej i uzyskać co najmniej 1 milion deklaracji poparcia naszej Inicjatywy z co najmniej 7 krajów. Już 15 krajów członkowskich uczestniczy w tej inicjatywie.
Jeśli uzyskamy 1 milion deklaracji poparcia dla Inicjatywy Obywatelskiej dla Podstawowego Dochodu spośród 500 milionów mieszkańców Unii Europejskiej, Komisja Europejska będzie zobowiązana do dokładnego rozpatrzenia tej Inicjatywy i do zorganizowania publicznego posiedzenia w Parlamencie Europejskim.
Więcej:
 
http://wolnaplaneta.pl/terra/2013/04/22/europejska-inicjatywa-obywatelska-dla-bdp-juz-zbieramy-podpisy-pod-petycja/
 

Portret użytkownika gregor ju

nigdy nie podpisze takich

nigdy nie podpisze takich glupot : dlaczego odpowiadam nie bede placic na bezrobotnych i tych ktorzy sa leserami migaja sie od pracy to beznadzieja i ponizenie dla tych co pracuja to moze wszycy przestana pracowac i kto da wtedy kase .bezsensowny pomysl

ateista   prosze nie wciskac tematow religijnych bo to sa glupoty ok !!!
"Wer mit den großen Hunden pissen will , muß auch das Bein so hoch kriegen"!!!
ɟdoʞ
ɯǝp
ɟnɐ
ʇɥǝʇs
ʇlǝʍ
ǝuıǝɯ

Strony

Skomentuj