Pracownikom szwedzkiej firmy wszczepiono mikroczipy RFID

Kategorie: 

Źródło: Internet

W szwedzkiej firmie Epicenter, zaczipowano wszystkich pracowników. Potrzebę takiego działania motywowano ułatwieniami w korzystaniu z biura. Chipy RFID otrzymało w sumie ponad 150 osób. 

 

Właściciel firmy, Patrik Mesterton mówi, że jest to bardzo wygodne, ponieważ mikroczip wielkości ziarna ryżu zastępuje pracownikom biurowym karty magnetyczne. Za jego pomocą, można otworzyć zamki elektroniczne w drzwiach, płacić za jedzenie w restauracji, logować się do komputerów i wiele więcej. 

 

Procedura implantacji jest podobna do tradycyjnego zastrzyku. Chip zostaje wprowadzony w dłoń za pomocą specjalnej strzykawki. Konkretnie, wszczepiony zostaje pomiędzy kciukiem a palcem wskazującym. Zabieg trwa tylko kilka minut.

Na implantację mikroczipa chętnie zgodziło się 150 osób pracujących w firmie Epicenter i podobno są bardzo zadowoleni! Nie muszą już nosić identyfikatorów, kluczy, kart kredytowych, ani pieniędzy do automatów z kawą i przekąskami. Wszystko to jest już na zawsze w ręku - a raczej w dłoni. Zawsze. 

 

I to właśnie rodzi poważne pytania o zachowanie prywatności, ponieważ chipa RFID nie można się po prostu pozbyć. Pokaże on pracodawcy, kiedy pracownik przychodzi do biura i kiedy idzie do domu. Z łatwością pokaże kto i jakie pomieszczenia odwiedza i jak często, a nawet, co kupuje w kawiarni i automatach sprzedających.

 

Oczywiście, takie same dane są zbierane przez karty z możliwością płatności zbliżeniowych i smartfony, ale w razie potrzeby można je przecież pozostawić w biurze lub w domu. Z chipem jest to niemożliwe. Ale okazuje się, że ludzie bardziej cenią sobie wygodę niż prywatność i podoba im się to, że mogą otworzyć drzwi za pomocą ruchu ręki.

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (4 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika 22,11,13,23,32,44,33,6,9,7,3

To tylko na zmyłkę ponieważ

To tylko na zmyłkę ponieważ każdy je ma tylko nie wiecie o tym!  

To było by zbyt proste bo oczywiste jest że kto by chciał być zbawiony to by sobie go nie wszczepiał na tym to polega! By sie nikt nie zorientował, a jak tak sie stanie to cie sledza mecza na smierc.

 

Portret użytkownika tubylec

Jak to nie można go usunąć? A

Jak to nie można go usunąć? A jak ktoś się rozmyśli (o ile jeszcze myśli) i sobie spróbuje chip wyciąć? Myślę że dałoby radę .. to już lepiej mieć bliznę niż stracić wolność. Przyszedł mi też do głowy stary, chiński przepis na wyciąganie z ciała odłamków granatów, kul i innych elementów metalowych .. ciekawe czy chip posiada elementy metalowe, zakładam że tak. A oto przepis: "Korę z brzozy ususzyć i spalić na popiół. Cebulkę (bez korzeni) i część naziemną żółtego, nierozwiniętego tulipana utrzeć na miazgę. Połączyć z popiołem w proporcji 1:1, przełożyć do słoika i zakonserwować wódką. Lek powinien mieć konsystencję pasty. Może być przechowywany przez kilkanaście lat." .. smaruje się tym ranę i po dobie czy dwóch metal powinien wyjść sam, ponoć dobre to też na różne guzy rakowe.

Strony

Skomentuj