Pracownik firmy pakującej karty do głosowania zaraził się koronawirusem

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Jak informuje redakcja portalu onet.pl, potwierdziły się doniesienia TVN24 o tym, że pracownik firmy, która na zlecenie Poczty Polskiej pakuje pakiety wyborcze, zaraził się koronawirusem. Chodzi o pracownika firmy EDC Expert Direct Communication z Piotrkowa Trybunalskiego, która jest podwykonawcą Poczty Polskiej. Informacja o zarażeniu koronawirusem pracownika tej firmy została potwierdzona przez Sanepid w odpowiedzi na zapytanie senatora PO Krzysztofa Brejzy.


Drukowaniem pakietów wyborczych zajmuje się państwowa Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych, która współpracuje z Pocztą Polską. Projekt ustawy o korespondencyjnych wyborach nadal jest procedowany w Senacie, jednak mimo to rząd uruchomił już drukarnie do przygotowania kart do głosowania. Kilka dni temu Rzeczpospolita informowała też, że w związku z głosowaniem już 22 kwietnia Poczta Polska otrzymała za zgodą ministra cyfryzacji dane z rejestru PESEL.


Jak wyjaśniła gazeta, przekazanie danych z państwowego rejestru przez Departament Zarządzania Systemami Ministerstwa Cyfryzacji było możliwe dzięki art. 99 tzw. ustawy Covid, która weszła w życie 18 kwietnia 2020 r. W artykule jest mowa o tym, że w ciągu dwóch dni od złożenia wniosku przez operatora pocztowego minister cyfryzacji ma wydać objęte wnioskiem dane. Po wykorzystaniu przez operatora danych do przeprowadzenia wyborów prezydenckich mają one być usunięte.


Przekazanie Poczcie Polskiej danych z państwowego rejestru PESEL przez Departament Zarządzania Systemami Ministerstwa Cyfryzacji dla wielu ekspertów zostało przeprowadzone nielegalnie. Sprawą ma się zająć Parlament Europejski i Europejska Rada Ochrony Danych (EROD). Jak informuje „WP”, kwestią przekazania danych PESEL Poczcie Polskiej zajął się już Europejski Inspektor Ochrony Danych Wojciech Wiewiórowski, który domaga się wyjaśnień. Inspektor skierował też sprawę przekazania danych do Europejskiej Rady Ochrony Danych, którą poprosił o interwencję.
 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki [email protected], możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika Mikelis

Taki pan poseł Brejza uczony

Taki pan poseł Brejza uczony a nie wie, jak poprawnie pisać polszczyzną. 

Mówimy i piszemy, że "coś jest DLA kogoś", nie zaś "DO kogoś".

O dalszej istocie przytoczonego cytatu nie wypowiem się, ponieważ jest to pozbawione sensu, skoro już pierwsze zdanie wydaje się być napisane przez osobę przynajmniej bez matury.

Oczywiście pan Krzysztof Brejza może i ma wyższe wykształcenie, ale takie szkolne błędy nie przystoją poważnym politykom, w ogóle obywatelom, i to tak w ważnej sprawie!

Strony

Skomentuj