Pracownicy BMW i IKEA używają potężnych egzoszkieletów

Kategorie: 

Źródło: German Bionic

Egzoszkielety ułatwiają życie pracownikom, umożliwiając im podnoszenie znacznie większych ciężarów bez wysiłku. Z zaawansowanych egzoszkieletów firmy German Bionic korzystają już pracownicy BMW, IKEA oraz firmy kurierskiej DPD. W styczniu wynalazek został wprowadzony na międzynarodowy rynek.

 

Egzoszkielety piątej generacji Cray X pozwalają podnosić ciężary o masie do 30 kg, zmniejszają ryzyko kontuzji pleców i innych urazów. Firma German Bionic twierdzi, że ich urządzenie wspierane przez sztuczną inteligencję zwiększa produktywność i zmniejsza liczbę wypadków, a także skutkuje zmniejszeniem liczby zwolnień chorobowych wśród pracowników o 25%.

 

Użytkownik może pracować z egzoszkieletem nawet przez 8 godzin, a naładowanie baterii zajmuje 30-40 minut. Oczywiście możliwa jest również wymiana rozładowanej baterii na nową, naładowaną. Wynalazek przypomina plecak i waży 7 kg. Jest wodoodporny i pyłoszczelny, a jego założenie zajmuje zaledwie 20 sekund. Dzięki sztucznej inteligencji, urządzenie automatycznie dostosowuje się do użytkownika, wspomaga podnoszenie ciężarów i wykonywanie ruchów podczas pracy.

Źródło: German Bionic

Firma German Bionic jest przekonana, że pełna automatyzacja zawodów nie jest potrzebna. W wielu miejscach pracy, nawet w tych bardziej wymagających, ludzie mogą pracować korzystając z pomocy, w tym właśnie z egzoszkieletów. Nowoczesne technologie mogą zapewnić, że ludzcy pracownicy nie będą zwalniani na rzecz robotów.

 

Egzoszkielety mogą służyć nie tylko w pracy przy podnoszeniu ciężarów. Podobne urządzenia od lat testują m.in. siły zbrojne Stanów Zjednoczonych. Egzoszkielety mogą także służyć w medycynie, aby osoby sparaliżowane znów mogły chodzić.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Q

To , że opracowano dość

To , że opracowano dość poręczne i praktyczne układy wspomagające pracowników fizycznych to bardzo dobrze. Ale mam dla was jeszcze lepszą wiadomość , otóż inżynierowie z Indii opracowali nowy rodzaj baterii (zwykłych takich jak paluszki) nie zawierających ŻADNEJ toksycznej chemii , których produkcja jest o 10% tańsza niż obecnych a pojemność o 50% większa . W czym tkwi sekret ? W tym , że substancją czynną są przetworzone soki roślinne. Czyli są one CAŁKOWICIE nie szkodliwe.

https://dobrewiadomosci.net.pl/?s=baterie+z+aloesu

Portret użytkownika Jarek

Czyli zakładam 7 kilo na

Czyli zakładam 7 kilo na plecki i dylam 8 godzin dziennie podnosząc 30 kilowe ciężary?... naprawdę? rozumiecie co wmawia nam autor artyykułu? pomylił nas chyba z mrówkami albo niewolnikami w kolorze  który stał się tematem tabu.

Portret użytkownika sol

Oczywiscie obcowanie calymi

Oczywiscie obcowanie calymi dniami ze sprzetem o takim poteznym polu elektromagnetycznym nie bedzie mialo wplywu na organy wew. Czy caly organizm. Ale przeciez niewolnik nie winien zyc za dlugo a w tym krotkim czasie zazyje tony lekow na wszelkie objawy. Idealne rozwiazanie dla systemu.

Portret użytkownika Pogodi

Narazie są bardzo pomocne,

Narazie są bardzo pomocne, zaraz je udoskonala i nie odejdziesz ze stanowiska pracy jak cię taki szkielet nie wypuści. Ludzie będą po 12 godzin w takich szkieletach robić bo już się nie męczą to mogą dłużej. I to bite 12 z idealnie wyznaczona przerwa i ani fajki ani nic ,może i nocniki jakieś zamantuja. Czyli szkielet na plecy i w imię normy ku chwale prezesa Smile

Portret użytkownika Dominik

Szanowni Państwo, na kilka

Szanowni Państwo, na kilka tysięcy pracowników pracujących ciężko fizycznie, zaledwie kilkunastu ich używa. Ale jak to brzmi: "pracownicy tej a tej firmy używają w katorżniczej pracy egzoszkieletów. To tak samo, jak w kabarecie T jak Tey, gdzie auto złapało gumę. I mówi wtedy Laskowik: "a nie mogłeś powiedzieć, że trzy pozostałe są sprawne? No i jak to brzmi, zamiast: jedne koło zepsute, to trzy dobre" ;)  - a wiem to stąd, bo pracuję w takiej firmie.

Portret użytkownika demodemo

Sprzęt wspomaga pracę

Sprzęt wspomaga pracę kręgosłupa i mięśni pleców co uważam za dobry kierunek. Artykuł nie wyjaśnia czy sztuczna inteligencja analizuje obciążenie kręgosłupa podczas podnoszenienia na tyle aby nie nadwyrężać rąk i nóg , które nie posiadają wspomagania. Nogi i ręce można bardziej obciążyć niż kręgosłup i kontuzje i urazy najczęściej dotyczą kręgosłupa z powodu przeciążenia. Kręgosłup można obciążyć dość znacznie ale pod warunkiem prawidłowej techniki a niewielu to zna. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla ludzi , którzy już mają problemu związane z przeciążeniem kręgosłupa czyli układu szkieletowo-mięśniowego pleców.

Skomentuj