Praca nocna może być bardzo niebezpieczna dla mężczyzn

Kategorie: 

Źródło: ZmianynaZiemi

Praca nocna to codzienność dla wielu osób na całym świecie. Wśród pracowników zmianowych często zauważalne są problemy ze snem, wysoki poziom stresu, a także zaburzenia zdrowia psychicznego. Jednakże, jak wykazują najnowsze badania przeprowadzone przez naukowców z University of Pennsylvania, mężczyźni pracujący na nocne zmiany mogą być bardziej narażeni na określone ryzyka zdrowotne, w tym na zespół metaboliczny – zestaw czynników ryzyka chorób serca i cukrzycy.

 

Badanie opublikowane w czasopiśmie Science Translational Medicine bazuje na danych ponad 90 000 pracowników zmianowych z Wielkiej Brytanii. Wynika z niego, że mężczyźni pracujący nocami byli o 10% bardziej narażeni na zespół metaboliczny, co obejmuje takie objawy jak wysokie ciśnienie krwi, wysoki poziom cholesterolu i cukru we krwi, a także nadmiar tłuszczu trzewnego.

 

Pracownicy zmianowi, niezależnie od płci, byli bardziej narażeni na zespół metaboliczny, niż ci pracujący tylko w standardowych godzinach. Jednakże, jak wykazują eksperymenty laboratoryjne na myszach, zmiany te mogą być mniej szkodliwe dla kobiet. To zasługa estrogenu, który jak pokazuje badanie, chroni samicę myszy przed skutkami zaburzonych cykli dnia i nocy.

 

Nocne zmiany pracy mogą przyczynić się do problemów ze snem i wyższego poziomu stresu, a tym samym do pogorszenia zdrowia psychicznego i wyższego ryzyka depresji, zwłaszcza u mężczyzn. To zdecydowanie nie jest dobra wiadomość, ale na szczęście, istnieją sposoby na zminimalizowanie ryzyka.

Przede wszystkim, naukowcy zalecają zmniejszenie liczby godzin pracy w porze nocnej lub przejście na bardziej regularny harmonogram pracy. Dodatkowo, ważne jest śledzenie stanu swojego zdrowia, zwracanie uwagi na poziom odżywiania i aktywność fizyczną. To może pomóc zmniejszyć ryzyko wystąpienia zespołu metabolicznego i innych chorób związanych z nocną pracą.

 

Tak więc, mimo że praca nocna jest nieunikniona dla wielu zawodów, jest wiele kroków, które mogą być podjęte, aby zminimalizować ryzyko. Dlatego też, niezależnie od godzin, które pracujesz, pamiętaj o dbaniu o swoje zdrowie. To jest inwestycja, która zawsze się opłaca.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika axell69

Każdy kto zgodził się  na

Każdy kto zgodził się  na pracę w systemie  , trzy lub cztero zmianowym , w zamian za najniższą  krajową  plus dodatek nocny  , w  następstwie   obrabowany   masywnym  podatkiem   który miła "niby" obciążać   pracodawcę   za  ciągłoś produkcji , jednak to  zapierdalający  płaci  najwięcej  , dlatego to nazywa/ło się  "szkodliwe" za czasów PRL u  , jest   durniem bez wyjścia z tej opresji 

Daliśmy  się wszyscy  wciągnąć w  otchłań  kłamstw ,  zwolnienia podatkowe , wszelkiego rodzaju  paragrafy , które promują  odpisy  od  PIT  , wspólnie z małżonką  - jest  taniej , lepiej  , dyskusje na imprezach domowych  o tym kto  na czym bazuje lub korzysta .... hymmmm??

NO TO JAK  W KOŃCU JEST - zapierdalasz jak wół  po to by móc  sobie odpisać  ??

czy , ZAPIERDALASZ JAK WÓŁ  po to by  z własnej  pracowitości  żyć  dosadniej 

Jest  to wszystko tak skonstuowane , by głupi był głupi  a  świnia bogaciła  się 

Odpisywanie  , to stara   pejsata metoda , która niczego w zyciu   robola nie zmienia ,  to są sprawy które  prowadzą  nas do nikąd  a  skurwieli   pustynnych do bogacenia się 

„Dopóki nie staną się świadomi, nigdy się nie zbuntują, a dopóki się nie zbuntują, nie mogą stać się świadomi”.
-George Orwell, 1984

Portret użytkownika Endymion

"Każdy kto zgodził się  na

"Każdy kto zgodził się  na pracę w systemie  , trzy lub cztero zmianowym", to jest jawne niewolnictwo, zegar biologiczny nie potrafi nadążyć, znam wielu takich Zombie. Do tego dojazdy do "pracy" po 20-30km w jedną stronę/

Ludzie żyją, aby pracować. Znam wielu korposzczurów, hipoteką zadłużeni niczym liną na szyi, pracują od 6 do 20, ale słit focie z wakacji w Turcji przez tydzień w roku publikują przez cały rok. Kur.a to nie zawód, podobnie jak Korposzczur, to jest mentalność, taki harakter mają. 

Ja czuję się wolnym człowiekiem, pracuję aby żyć, a nie odwrotnie. Bez pracy nie ma kołaczy, ale należy to jakoś pogodzić. Ja w pracy żyję, bawie się tym, poznaję ludzi. Codzienny dzień inny..

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Skomentuj