Pozostałości komety ISON odnalezione przez japońskiego astronoma

Kategorie: 

Foto: Hisayoshi Kato

Na jednej z astronomicznych grup dyskusyjnych pojawiły się interesujące informacje na temat komety ISON, a właściwie tego, co z niej zostało. Przypomnijmy, że NASA stwierdziła, że tam gdzie powinna być kometa nic już nie ma, okazuje się, że to nie do końca prawda.

 

Astronom, Hisayoshi Kato, zdołał wykonać zdjęcie przedstawiające prawdopodobnie to, co pozostało z komety stulecia. To zaskakujące o tyle, o ile wcześniej nie zdołał tego dokonać kosmiczny teleskop Hubble'a. Zdjęcie powstało nawet nie za pomocą teleskopu, tylko teleobiektywu i lustrzanki. Było to możliwe, ponieważ autor znajdował się w okolicach Mauna Loa Obserwatory na Hawajach.

 

Jest ono usytuowane na wysokości ponad 4 tysięcy metrów gdzie przejrzystość powietrza zapewnia znacznie lepszą jakość obserwacji astronomicznych. Powyższe zdjęcie powstało w wyniku nałożenia na siebie pięciu sesji fotograficznych o całkowitej ekspozycji przekraczającej 110 minut.

 

Oczywiście to, co widać nie jest specjalnie imponujące i świeci z jasnością porównywalną do mgławicy IFN ( Integrated Flux Nebula). Istnieje cień szansy, że to, co przedstawia zdjęcie jest w istocie mgławicą, ale inni astronomowie w większości przychylają się do tego, że w końcu udało się ustrzelić to, co pozostało z komety C/2012 S1 zwanej kolokwialnie ISON.

 

 

Wiadomość pochodzi z serwisu astronomicznego - tylkoastronomia.pl

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro

loading...


Komentarze

Portret użytkownika magi74

  W szybkim tempie spada

  W szybkim tempie spada poziom. Szanowny Adminie, moze zwrocic bardziej uwage na kulture dyskusji a co nie do tematu to na margines. Bardzo przepraszam ale wolalabym zanurzyc sie w wartosciowe dyskusje. Ci Panowie z dolaczonymi zdjeciami hotelu i uzywajacy wulgaryzmow to po ile maja lat?

Portret użytkownika Andi

Jednego nie kumam .... po

Jednego nie kumam .... po kiego czorta wstawiacie tu artykuly z innemedium ???? nie ma o czym pisac to nie pisac , a nie powielacie non stop artykuly z innych waszych witryn !!! darujcie sobie takie zachowania , bo to dla mnie kompletna bzdura ...

Portret użytkownika zibi

Po tym twoim

Po tym twoim wulgaryzmie,powtarzasz się ze słowami, pisownie  zdań powtarzasz,jak następnym razem zmienisz nick i bedziesz tak samo się odrzywał to znowu wpadniesz,żona jak próbuje kąmbinować takie tam głupoty na długo to jej nie wychodzi i wpadki zalicza,ale gdy przesadzi pójdzie na wariograf i ona o tym wie,wiesz że są sposoby praktycznie na wszystko,oczywiście czytam i wiem co piszę,ale jak do tej pory mam rację co się wyprawia na ziemi a z ufo musisz czekać jak nasa sama się wreszcie przyzna oczywiscie w łzach w oczach,chociaż to beszczelniaki i nie wiem ,bo po nich wszystkiego można się spodziewać

Strony

Skomentuj