Pozorowane ruchy wojsk rosyjskich - NATO ostrzega przed inwazją

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Jeszcze kilka dni temu wydawało się, że sytuacja na granicy ukraińsko-rosyjskiej zaczyna wchodzić w etap słynnej "deeskalacji". Tymczasem okazało się, że nie ma mowy o uspokojeniu sytuacji a wycofano raptem 800 żołnierzy z około 40 tysięcy zgromadzonych tam sił rosyjskich.

 

NATO, które początkowo z zadowoleniem przyjęło wycofanie części wojsk, już zupełnie zmieniło retorykę, a główno dowodzący siłami zbrojnymi NATO w Europie, Philip Mark Breedlove, oświadcza, że możliwa jest inwazja Rosji na Ukrainę i to może to zrobić w każdej chwili. To samo powtarza publicznie polski premier. Wygląda na to, że oczekiwane jest rychłe wejście wojsk rosyjskich na terytorium Ukrainy.

 

Pojawiły się też informacje, że w okolicy stacjonowania sił rosyjskich powstają wojskowe punkty medyczne. Wskazuje to na raczej stacjonarny charakter tego zgrupowania. Źródła NATO szacują, że czeka tam w gotowości 40 tysięcy żołnierzy. Oznacza to, że rzekome wycofywanie jednostek było tylko spektaklem dla satelitów szpiegowskich. Z analiz wynika, że przy obecnych siłach zdobycie Charkowa, Doniecka i Ługańska może im się udać do 5 dni.

 

Wygląda na to, że Putin nie ma zamiaru spełniać żądań NATO w zakresie wycofania wojsk, co więcej szef rosyjskiego MSZ, Siergiej Ławrow oświadczył, że Rosji nie podobają się artykułowane ostatnio plany przeniesienia wojsk NATO do krajów Europy Wschodniej. Przy okazji powołał się na Deklarację Rzymską i umowę NATO-Rosja, która zawierała zastrzeżenie o zakazie ruchów wojsk sojuszu na terenie państw Europy Wschodniej.

W międzyczasie trwa wojna gospodarcza. Rosyjski Gazprom już drugi raz w tym tygodniu podniósł ceny gazu dla Ukrainy i to o 100 dolarów. Tym samym Ukraińcy zapłacą za 1000 metrów sześciennych ponad 530 dolarów, to nawet więcej niż Polska.

 

Rezultatem tego będą gigantyczne podwyżki cen gazu. Na szczęście zima się już skończyła, ale i tak odczuje to cała ukraińska gospodarka. Jeśli nie dojdzie do inwazji rosyjskiej należy się spodziewać nacisku surowcowego. Wielu ekspertów twierdzi, że jeśli dojdzie do eskalacji militarnej konfliktu, dojdzie do tego w maju, przed lub po planowanych wtedy wyborach prezydenckich na Ukrainie.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika jj

a ja NATO jak na lato-

a ja NATO jak na lato- jeszcze raz mowie, ze to wszystko to gra cieni, teatr, pieprzenie kotka-nic wiecej. moim zdaniem to jest koniec zycia systemu ekonomicznego, wiec sa wieksze ruchy na szachownicy i tyle.
mnostwo teorii NWO to jakas popierdolka:
1.depopulacja do 500 000 000...system potrzebuje mas zeby na nich pracowali, fabryk zeby zatrudniali dzieci zebys mogl sobie kupic NIKE albo inne badziew.
2.obozy FEMA-tak, zagonia wszystkich do obozu, beda karmic, ubierac, pilnowac, leczyc, i zapewniac zabawe dzieciom, bo nie maja nic lepszego do roboty, tylko wydawac kase.
3.chipy- juz dzisiaj mnostwo ludzi wie co sie dzieje, jak ci wszczepia pod przymusem chipa-to myslicie ze ich nie beda wyciagac? ilu pijakow samych sobie wystrugalo esperal hm?
4. wojna atomowa-moze sie zdarzyc, pewnie-ale mysle ze jak wybuchnie to raczej przez glupote niz celowo. z reszta coraz czesciej mysle ze jest nawet potrzebna, bo ludzie powinni sie wyzerowac z tej glupoty jaka nas otacza. a ziemia, ucierpi, ale sie oczysci za jakis czas..tylko nas juz nie bedzie, nie bedzie mial kto jej przeszkadzac...
out

Portret użytkownika Nostra Damus

Rosyjski wicepremier

Rosyjski wicepremier zaproponował USraelskim politykom aby przebywali więcej na wolnym powietrzu i praktykowali ćwiczenia Yoga. To pomoże im powrócić do normalności.

Ale wtedy musieliby odłożyć alkohol i koks...

Unia Europejska problemów nie rozwiązuje. Unia Europejska jest problemem, którego nikt nie potrafi rozwiązać. Nostra Damus.

Portret użytkownika Cezar

Prawda jest taka: Putin zaja

Prawda jest taka: Putin zaja Krym a UE tylko stanowisko.
To kto dobrze na tym wyszedl,wlasnie Putin,ten koles to wielki zderzak przeciw syjonistom.
Putin jest ambitny i pochodzi ze zwyklej rodziny,on widzi to co sie dzieje u syjonistycznej wladzy,gdyby nie byl prawnikiem z wyksztalcenia i bylym agentem KGB to nie wiedzialby dokladnie jak dziala zachod,zna dobrze piete achillesowa syjonistow.
 
Dzis te syjonskie odrzutowce lataly nad moja miejscowoscia jak popier......e wte i nazat,a do tego koleczka dookola,przez te niskie latanie i uciazliwy chalas to mozna bylo dostac k...........cy,do tego lasku mam okolo 150km,ale maja jakas trace do czech i spowrotem.

Portret użytkownika Nostra Damus

Prawy Sektor takie akcje

Prawy Sektor takie akcje zapowiedział.
Fajnie że z góry wykluczasz takie akcje i uważasz je za prowokacje pod fałszywą flagą.

Lepiej już nic nie pisz, bo się tylko ośmieszazs. Oczywiście dlatego sam jesteś niezarejestrowanym użytkownikiem, żeby rozprowadzać bzdury.

Unia Europejska problemów nie rozwiązuje. Unia Europejska jest problemem, którego nikt nie potrafi rozwiązać. Nostra Damus.

Portret użytkownika achiles38

Zapamiętajcie i powielajcie,

Zapamiętajcie i powielajcie, sami niczego, nie zmienimy w pojedynkę, ale w kupie jest siła, nie rewolucje, bo one zjadają swoje zawsze dzieci, tego nas historia uczy, ale świadomy wybór podczas wyborów, może nas wyzwolić spod tyrani narzuconej nam po 89 roku, podczas wyborów. Świadomy to taki by głosować na wszystkich kogo popierasz jako ugrupowanie, ale nie tych z miejsc początkowych, lub końcowych, bo to są ci którzy są podstawieni w celu statusu kwo utrzymania, jeśli zagłosujesz na ich tak zwane słupy z miejsc innych, jak eksponowane, zmienisz ten syf, jaki nasz kraj otacza, już od lat tylu. pomyślcie co by było gdyby do sejmu, lub senatu, nie dostał się ani Tusk, ani Sikorski, ani nawet Kaczyński, lub Miler, Palikot, Pawlak, Bury, Zych, Borusewicz, Komorowski, Rosati, Niesiołowski, Czarniecki, Hofman, Kwaśniewski, Siwiec i wielu wielu innych z czołówek przewijających się nazwisk, od lat i kadencji wielu, Wtedy ci nowi na bank by sami znaleźli swego nowego lidera i coś nowego by zaczęli tworzyć, i czy by to dobre czy złe, choć gorsze co obecnie jest być, nie może, to by stworzyli coś zupełnie coś nowego, coś co by mogło być zawsze weryfikowane w praniu, bo to co mamy obecnie weryfikowane być, nie może. jeszcze należy uczulić społeczeństwo, na obecny medialny przekaz i wyczulić ludzi, by rzygali na obecnych medialnych celebrytów, jak z ekranu jakiś nowy kit dla społeczeństwa wciskają. BIORĄC TO ZA PEWNIK I TAK POSTĘPUJĄC JESTEŚCIE W STANIE COŚ WRESZCIE ZMIENIĆ DLA SIEBIE, WASZYCH DZIECI I WNUKÓW, PISZĄC TU SWOJE DYRDYMAŁY, NARZEKAJĄC I WDAJĄC SIĘ W PYSKÓWY, TYLKO UMACNIACIE TO, CO TERAZ MAMY, A MAMY SYF, KIŁĘ I OBY NIE MOGIŁĘ, JAK TAK DALEJ SZŁO, BĘDZIE . Narka kochani, bo serio was lubię .

Portret użytkownika 34

Na ciebie etatowy

Na ciebie etatowy sprzedawczyku mam dziś cytat dokladnie opisujący takie jak ty kanalie:
 
 "~filo do ~Alan Europejczyk: Wszystkie wpisy wychwalają Putina i wielbią Rosję. Ukraina i polityka polskich władz są opluwane. Ja nie mam wątpliwości – jest to robota ruskich pajaców opłacanych przez Kreml. Ale, aby problem rozwiązać definitywnie, mam propozycję – skoro jest was tak dużo (90% opinii), to zorganizujcie w Polsce demonstrację prorosyjską, antyukraińską. Niech Polacy zobaczą choć JEDNEGO pro rosyjskiego demonstranta. Pokażcie, że jesteście Polakami, a nie mieszkańcami Kołymy, czy Workuty. Dobrze, to skoro już wiemy że polskie portale są zdominowane przez propagandę rosyjską ( wg. mnie bezmyślnie zdemaskowała się ona w sprawie konfliktu na Ukrainie ) i nie jest to jej jednorazowy zryw, tylko stała i rutynowa obecność od wielu, wielu lat, to jakimi tematami zajmuje się ona na co dzień, gdy nie było jeszcze tematu Ukrainy? Odpowiedź jest prosta – wystarczy czytać zamieszczane wypowiedzi. Ponieważ wiemy, że 80%-90% z nich jest dziełem rosyjskiej propagandy, więc lektura wpisów wyznacza linię propagandową rosyjskich służb, oto główne zadania:
- podważanie autorytetu wszelkich władz w Polsce, premiera, prezydenta, rządu i to bez względu na przynależność partyjną PO lub PIS.
- niszczenie i wyszydzanie polskich autorytetów ze świata nauki, kultury, polityki, kościoła;
- szydzenie z polskiej armii i osiągnięć państwa polskiego w ostatnim dwudziestoleciu;
- antagonizowanie zwolenników PIS i PO;
- zniechęcanie Polaków do Unii Europejskiej i zachodu;
- straszenie Polaków judeoeuropą i obcym kapitałem, podgrzewanie antysemityzmu;
- antagonizowanie Polaków z sąsiednimi narodami: Litwą i Ukrainą;
- ślepe i bezkrytyczne wychwalanie Rosji i Putina.
Obraz Polski jaki stara się narzucić rosyjska propaganda, to widok kraju wyniszczonego gospodarczo przez Zachód, państwa bez przywództwa i bez zaplecza intelektualnego, skłóconego wewnętrznie i zewnętrznie nie posiadającego żadnych sojuszników. Cel jest jeden: to nie Rosja ma walczyć z państwem polskim, mają to robić sami Polacy. 
Myślą państwo, ale sprytnie wymyślili, nic podobnego, to już dawno było, zaczęło się od Katarzyny II i jest stałym elementem w walce Rosji z Polską…"

Strony

Skomentuj