Poziom wody zagraża wyspiarskiemu państwu Kiribati

Kategorie: 

mkupczyk.blog.onet.p

Prezydent Kiribati twierdzi, że wśród zamieszkujących tereny przybrzeżne ciągle wzrasta liczba ludzi proszących o realokację wgłąb lądu ze względu na wzrastający poziom Oceanu.

 

Anote Tong powiedział, że Kiribati jest w potrzebie gdyż musi budowac falochrony aby zapobiegac niszczeniu wiosek przez wzrastający poziom wody.Prezydent Tong po powrocie z objazdu wysepek stwierdził, ze sytuacja jest poważna. Poprzednio wiesniacy prosili tylko o budowę zapór tak aby mogli pozostac w wioskach ale tym razem to już nie pomoże i małe wyspiarskie państewko stanęło przed potrzebą przesiedlenia ludności z zagrożonych obszarów.

 


Prezydent Tong wezwał społeczność międzynarodową o pomoc finansową gdyż operacja przesiedleń jest ponad siły biednego archipelagu.Prawdopodobnie niedług znacznie więcej społeczności będzie wymagać realokacji więc problem nie zniknie a wręcz się nasili.

[gmap markers=yellow::1.9249917503294485,-157.510986328125 |zoom=9 |center=1.7300837111164604,-157.3736572265625 |width=440px |height=300px |control=Small |type=Hybrid]

Kiribati to państwo rozrzucone na 33 osobnych wysepkach i jest dużym wyzwaniem prowadzenie skutecznej pomocy humanitarnej oraz edukacyjnej gdyż ludzie nie rozumieją zmian zachodzących dokoła nich. Nie jest łatwe tłumaczenie niektórym wyspiarzom, że czas ich spokojnego życia mija i trzeba zmienić wszystko do czego się przywykło łacznie z obszarem zamieszkiwania.

W skrajnych przypadkach mówi się nawet o przesiedlaniu całych populacji wysep poza archipelag.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroSkomentuj