Poziom promieniowania w Fukushimie jest prawie 8-krotnie wyższy niż norma

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Jak wynika z najnowszych danych na temat promieniowania rejestrowanego w okolicy uszkodzonej elektrowni atomowej Fukushima Daiichi przekroczone zostały wszelkie poziomy określane jako dopuszczalne. Mowa o zdecydowanym pogorszeniu, bo 11 stycznia przekroczenie było niemal ośmiokrotne.

 

Według operatora elektrowni, TEPCO, poziom skażenia na terenie elektrowni do sierpnia ubiegłego roku był poniżej normy wynoszącej 1 millisiwertów, ale potem wskazania zaczęły szybko rosnąć, osiągając ostatecznie przed kilkoma dniami poziom 7,8 milisiwertów. Specjaliści z TEPCO twierdzą, że tak drastyczny wzrost to skutek potężnego wycieku radioaktywnej wody ze specjalnych pojemników.

 

Składuje się tam ogromne ilości radioaktywnej wody stosowanej do chłodzenia zniszczonych reaktorów. Na terenie całego zakładu znajduje się ogromna ilość konstrukcji stalowych, z których stworzono prowizoryczne pojemniki na wodę. Jest zajmują dużą część obszaru zakładu i wiele z nich zaczyna przeciekać, co ujawniło się już latem ubiegłego roku. Gdyby doszło do znacznego trzęsienia ziemi w tej okolicy z pewnością duża część z tej wody wydostałaby się powodując jeszcze większe skażenie.

 

Japońska Komisja Nadzoru Jądrowego zdołała już wyartykułować żądanie niezwłocznego podjęcia przez TEPCO wszelkich niezbędnych środków w celu uregulowania poziomu promieniowania w tamtym miejscu. Rząd zamierza wspomóc firmę kapitałowo, aby wspólnie osiągnąć cel jakim jest zmniejszenie poziomu ekspozycji promieniowania w okolicy stacji ponownie do poziomu poniżej 1 millisiwerta.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika darek1

W tytule pisze, że poziom

W tytule pisze, że poziom promieniowania jest 8 razy wyższy niż norma. Pamiętajmy, że to zniszczona elektrownia atomowa i 1 milisiwert, który ustalili jako normę może szybko zabić. Przynajmniej tak rozumuję.

Portret użytkownika darek1

Jeżeli 8 mSv to na minutę. W

Jeżeli 8 mSv to na minutę. W 2011 znaleźli napromieniowaną wodę pareset metrów od reaktora o promieniowaniu 1000 mSv na godzinę. 8 mSv * 60 min = 480 mSv na godzinę czyli by się prawie zgadzało. Dawka dla pracownika to100 mSv na rok. W Czarnobylu sprzątając dach ochotnicy wybiegali na 20 sekund na dach zrzucali ile się dało i uciekali. Po takiej akcji strasznie bolały ich ręce. Rozumiecie powagę sytuacji ?! Przecież tą wodą polewa się stopiony reaktor. Już po nich, a w przeciągu parunastu/parudziesięciu lat po nas.

Portret użytkownika Bedzio

Tak wszyscy geniusze

Tak wszyscy geniusze matematycy a udowodniona dawka która zaczyna szkodzić ludzkiemu ciału to 100mSv, zabija dopiero ok 2-5Sv także "spece" któzy wypisują rzeczy typu 2mikrosilverty bardzo szkodzi człowiekowi pozdro dla was polecam poczytanie o czymś zanim się coś powie a gadanie o dawkach szkodliwych można sobie włożyć międzi bajki bo co do skutków poniżej 100mSv stosuje się HIPOTEZĘ a nie dowody naukowe

Portret użytkownika koszerr umysłów

Czy ty rozumiesz istotę

Czy ty rozumiesz istotę jednostki o nazwie SIWERT? Wczytaj się w definicję człowieku i nie wypisuj głupot mieszających ludziom w głowach. Istotna jest nie tylko wartość ale przede wszystkim CZAS w którym otrzymuje się daną dawkę.

Robiąc zdjęcie RTG klatki piersiowej dostajesz w ciągu sekundy ok. 5 mSv. Czyli wg. ciebie można sobie strzelać fotkę płuc 20x pod rząd tak? To weź się rozpędź i z byka w ścianę walnij to może ew. cię oświeci, że takie zdjęcie możesz zrobić tylko RAZ NA 5 LAT.

Mało? To jedziemy dalej:

W Czarnobylu ok. 200 tys. likwidatorów tamtej katastrofy otrzymało w ciągu DWÓCH LAT przeciętnie 100 mSv. Jak wiadomo WIĘKSZOŚĆ z nich choruje na chorobę popromienną. Z tych którzy jeszcze żyją oczywiście.

Siwert wyraża ilość energii różnego rodzaju promieniowania jonizującego pochłoniętą przez żywe tkanki. Istotny jest czas ekspozycji i oś czasu. Zabić może już 1 siwert przyjęty w krótkim czasie.

Choć nikt nie może cofnąć się w czasie i zmienić początku na zupełnie inny,to każdy może zacząć dziś i stworzyć całkiem nowe zakończenie.Carl Bard.

Strony

Skomentuj