Poziom oceanu wokół Florydy rośnie sześciokrotnie szybciej

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Wzrost poziomu morza wiąże się z większym ryzykiem powodzi oraz tego, że jakiekolwiek huragany oraz sztormy stają się coraz bardziej potężne. Nowe badanie opublikowane w Geophysical Research Letters sugeruje, że wzrost poziomu morza na całym świecie przyspiesza w skali każdego roku, jednak wzdłuż wybrzeża Florydy rośnie od trzech do sześciu razy szybciej niż średnia.

Zespół badawczy z University of Florida wziął pod uwagę szeroki wachlarz czynników, które miały na celu ustalenie przyczyny tego zjawiska. Wpływ może mieć topnienie lodowców, ale także prądy oceaniczne, które przesuwają wodę z miejsca na miejsce.

 

Nowe badania sugerują, że wzrost poziomu wody na Florydzie jest spowodowany głównie przez naturalne czynniki. Szczególnie potężny prąd oceaniczny El Niño i nagła zmiana atmosfery są odpowiedzialne za podniesiony poziom oceanu. 

Naukowcy twierdzą jednak, że wkład człowieka w zmiany klimatyczne tylko pogłębia ten fakt. Najbliższa przyszłość Florydy nie zapowiada się więc zbyt optymistycznie. Kolejne badania wykazały, że do roku 2100 na świecie będą 2 miliardy uchodźców klimatycznych – kilka milionów z nich będzie migrować właśnie z Florydy do miejsc położnych w głębi Stanów Zjednoczonych.

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 3.3 (3 votes)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Portret użytkownika Rodak

I znów jakiś pseudo naukowiec

I znów jakiś pseudo naukowiec zaczyna starą śpiewkę o wpływie człowieka na klimat, zapominając , że tworzenie broni klimatycznej, która jest prawdopodobnie przyczyna tych zjawisk niekorzystnych , to jest działanie przeciwko ludzkości, na która elity próbuja wpływac w różnorodny sposób propwadzący do jej degeneracji  i zniszczenia, bo jacyś pseudonakowcy uznali, że tylu ludzi na świecie nie jest potrzebne.

Skomentuj