Poziom oceanu wokół Florydy rośnie sześciokrotnie szybciej

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Wzrost poziomu morza wiąże się z większym ryzykiem powodzi oraz tego, że jakiekolwiek huragany oraz sztormy stają się coraz bardziej potężne. Nowe badanie opublikowane w Geophysical Research Letters sugeruje, że wzrost poziomu morza na całym świecie przyspiesza w skali każdego roku, jednak wzdłuż wybrzeża Florydy rośnie od trzech do sześciu razy szybciej niż średnia.

Zespół badawczy z University of Florida wziął pod uwagę szeroki wachlarz czynników, które miały na celu ustalenie przyczyny tego zjawiska. Wpływ może mieć topnienie lodowców, ale także prądy oceaniczne, które przesuwają wodę z miejsca na miejsce.

 

Nowe badania sugerują, że wzrost poziomu wody na Florydzie jest spowodowany głównie przez naturalne czynniki. Szczególnie potężny prąd oceaniczny El Niño i nagła zmiana atmosfery są odpowiedzialne za podniesiony poziom oceanu. 

Naukowcy twierdzą jednak, że wkład człowieka w zmiany klimatyczne tylko pogłębia ten fakt. Najbliższa przyszłość Florydy nie zapowiada się więc zbyt optymistycznie. Kolejne badania wykazały, że do roku 2100 na świecie będą 2 miliardy uchodźców klimatycznych – kilka milionów z nich będzie migrować właśnie z Florydy do miejsc położnych w głębi Stanów Zjednoczonych.

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 3.3 (3 votes)Komentarze

Portret użytkownika Rodak

I znów jakiś pseudo naukowiec

I znów jakiś pseudo naukowiec zaczyna starą śpiewkę o wpływie człowieka na klimat, zapominając , że tworzenie broni klimatycznej, która jest prawdopodobnie przyczyna tych zjawisk niekorzystnych , to jest działanie przeciwko ludzkości, na która elity próbuja wpływac w różnorodny sposób propwadzący do jej degeneracji  i zniszczenia, bo jacyś pseudonakowcy uznali, że tylu ludzi na świecie nie jest potrzebne.

Portret użytkownika keri

Zbrodnicza qrwa qrwami

Zbrodnicza qrwa qrwami Polaków nazywała.

"Gdyby nie Wincenty Witos... Dlaczego Piłsudski zostawił Polskę w najtrudniejszych chwilach?"

https://opinie.wp.pl/piotr-zgorzelski-gdyby-nie-wincenty-witos-dlaczego-pilsudski-zostawil-polske-w-najtrudniejszych-chwilach-6155146999302273a

"Dzisiaj, w 97. rocznicę „Cudu nad Wisłą”, warto przypominać o prawdzie. Prawdzie, która w jednoznaczny sposób pokazuje kto był bohaterem owych sierpniowych dni, a kto jedynie na bohatera pozował. Dochodzimy do kolejnej odsłony walki pomiędzy Piłsudskim a Witosem. Nie można przejść obojętnie obok historycznych faktów, które jednoznacznie wskazują, że to przywódca ludowców Wincenty Witos okazał się prawdziwym mężem stanu. Nie był on jednak pojedynczym bohaterem. Na wielkie słowa uznania zasługuje również postawa i hart ducha generała Tadeusza Rozwadowskiego. Ci dwaj wybitni Polacy, swoją odwagą determinacją i oddaniem, wraz z tysiącami obrońców stolicy, powstrzymali nawałnicę bolszewicką. Swym milczeniem, obronili także dobre imię Marszałka Józefa Piłsudskiego, który podziękował im oszczerstwami i więzieniem."

Portret użytkownika dziadek ze wsi

A kilka lat później Piłsudski

A kilka lat później Piłsudski (żydek o 3 nazwiskach zupełnie jak ''jaruzelski'') doznał ciężkiego ataku syfilisu mózgu. Do końca życia trzymali żydy te kukłę podpartą kijem od miotły (jak Breżniewa), nawet na wczasy na Maderę go wozili gdzie dalej zarażał kobiety syfilisem. Wczasy mu nie pomogły, za to żydy z City of London miały czas przygotować rzeźnię Polski o nazwie II WŚ.

Skomentuj