Poziom oceanu w okolicy Nowego Jorku rośnie w wyniku zmian przepływów Prądu Zatokowego

Kategorie: 

thewe.cc

Nie jest wielkim odkryciem stwierdzenie, że wschodnie wybrzeże USA jest skazane na zalanie przez rosnący poziom wody. Do tej pory naukowcy myśleli, że nastąpi to za kilkaset lat. Ostatnio odkryto,  że poziom wody w okolicy wielkich amerykańskich miast rośnie bardziej niż by się tego spodziewano. Gdyby ten trend się utrzymał to zalanie Nowego Jorku będzie kwestią dziesięcioleci a nie stuleci.

 

Prowadzone eksperymenty i stworzone modele komputerowe zdają się potwierdzać to, co obserwują badacze. Jak się okazało w okolicy północno-wschodniego wybrzeża Ameryki Północnej poziom wody podnosił się cztery razy szybciej niż średnia wszystkich oceanów. Oprócz Nowego Jorku zagrożone są takie miasta jak Baltimore, Filadelfia czy Boston.

 

Według naukowców za anomalię odpowiada Prąd Zatokowy. Dopóki jego prędkość była na odpowiednim poziomie utrzymywał się układ równowagi strumieni Golfsztromu. W ciągu ostatnich lat prędkość Prądu Zatokowego zmalała, co spowodowało restrukturyzację prądu i jego odsunięcie. Efektem jest wzrost poziomu wody w okolicach wybrzeża i spadek w centrum.

 

Jak wynika z obserwacji poczynionych w ostatnim dziesięcioleciu głębokość wody, która przepływa w okolicy Nowego Jorku wzrosła o 10 centymetrów a w niektórych miejscach nawet więcej. Jak wynika z danych tendencja wzrostowa jest utrzymana. Podtapianie Nowego Jorku jest konsekwencją zmian, które mogły zostać spotęgowane przez wyciek ropy w Zatoce Meksykańskiej.

 

Zmiany przepływu Prądu Zatokowego to bardzo poważny problem gdyż mogą być czynnikiem wspomagającym zmiany klimatyczne. Może to być ekstremalne ciepło i bardzo sroga zima. Zakłócenia Golfsztromu mogą nieść opłakane skutki. Trudno sobie wyobrazić technologię, która mogłaby odwrócić te zmiany. Prawdopodobnie zostaną podjęte próby zachowania miast na lądzie, ale rozwój wypadków jest tak szybki, że może już być za późno na reakcję i trzeba się będzie przystosować.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika zerg

To tłumaczenie jakoby  prąd

To tłumaczenie jakoby  prąd zatokowy zmalał, w wyniku czego na wybrzeżu poziom wody rośnie, przy jednoczesnym twierdzeniu "Jak się okazało w okolicy północno-wschodniego wybrzeża Ameryki Północnej poziom wody podnosił się cztery razy szybciej niż średnia wszystkich oceanów", jakoś dziwnie brzmi. Zakrawa to na zwykłe wodolejstwo. Czyżby uczeni (choć wyraźnie niedouczeni) pomijali fakt, że w wyniku ruchów  pływowych płyt tektonicznych ,niektóre rejony Ziemi  są po prostu skazane na zalanie? i że ten proces przyspiesza zagrażając największym miastom wschodniego wybrzeża? Może to jest jedna z przyczyn odrestaurowania obozów FEMA. Gdzieś tych ludzi trzeba przesiedlić będzie.

Portret użytkownika wdn

pomogę naukowcom w

pomogę naukowcom w wyjaśnieniu zjawiska, niechaj 'biedule' się nie trudzą...wszystkiemu winna jest pogoda, a przede wszystkim tegoroczny upał na kontynencie amerykańskim i zwiększona ilość ludzi chłodząca się w wodach Atlantyku, która musi gdzieś załatwić potrzebę fizjologiczną bez opuszczania wody w taki skwar...

Portret użytkownika Malin

Przyzwyczają się, naukowcy

Przyzwyczają się, naukowcy zmodyfikują genetycznie mieszkańców tych miast , podadzą im w jedzeniu coś co spowoduje że zaczną im rosnąć płetwy i łuski  a potem powiedzą ze to dziwne że człowiek tak szybko przystosował się ewolucyjnie do zmieniających się warunków klimatycznych hehe jeszcze jakaś mała awaria elektrowni atomowej, trochę GMO  i  nawet nie zauważymy  że jesteśmy juz zielonymi ludzikami którzy tylko sami siebie rozumieją i są w stanie życ i zdominowac każdy ekosystem jak jakiś Chwast !

Portret użytkownika Vikt

Czy ktoś zauważył, że

Czy ktoś zauważył, że naukowcy w ostatnim czasie to najczęściej zaskakiwana grupa ludzi na świecie, którzy muszą definiować swoje teorie od początku? |Myślę,że twórcy takich filmów jak pojutrze i 2012 więcej wiedzą na temat tego co dzieje się na ziemi/bo jak na razie sceny z filmów zaczynają przypominać to co dzieje się na ziemi. Zwykle naukowcy twierdzą, że większośc procesów na ziemi trwa latami i nie przyjmują do świadomości, że nie które, których nie znamy mogą mieć zdecydowanie większą dynamikę rozwoju. 

Portret użytkownika Erni

Do Artur5... Wporzo TY

Do Artur5... Wporzo TY czytasz jak geniusz pasi? Ale nie każdy na tym forum wie, że prócz ,,zaokowego" to jest to jednat prąd ,,zatokowy". Postaw się w roli młodziaka, który nie czyta tak sprawnie jak TY i dla niego prąd zaokowy bedzie zaokowy i zaokowanego będzie szukał po mapach, atlasach i bóg wie gdzie jeszcze.. Pozdro

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

"Gdyby ten trend się utrzymał

"Gdyby ten trend się utrzymał to zalanie Nowego Jorku będzie kwestią dziesięcioleci a nie stuleci." To jasne... Błąd "naukowców" wynika z przyjętej teorii ewolucji, gdzie wszystko odbywa się...p o w o l i.................Niestety rzeczywistość pisze rzeczywiste scenariusze...Zmiany degradacyjne we Wszechświecie zachodzą bardzo dynamicznie od początku Stworzenia, nawet w skali życia człowieka....

Strony

Skomentuj