Poziom morza w tureckim Iskenderun podnosi się po trzęsieniach ziemi

Kategorie: 

Źródło: AI

Poziom morza w pobliżu portu Iskenderun w południowej Turcji podniósł się w środę o kilka metrów, mieszkańcy niektórych obszarów zostali ewakuowani. Informuje o tym kanał telewizyjny TRT.

 

Wiele dróg zostało zalanych. Tymczasem telewizyjni eksperci zauważają, że jest to zjawisko przejściowe, które występuje po trzęsieniach ziemi.

 

Trudno to jednak wytłumaczyć ponieważ tego typu zmiany zwykle towarzyszą wstrząsom sejsmicznym które są zlokalizowane pod dnem morskim a w przypadku dwóch silnych trzęsień ziemi w Turcji nie było mowy o towarzyszącym im tsunami. Być może zmiana poziomu morza miała jakiś związek z podwodnym osuwiskiem do którego mogło dojść w następstwie wstrząsów.

 

Wiadomo też, że trzęsieniom ziemi czasami towarzyszy zjawisko rozwodnienia gruntu. Dzieje się tak na skutek dostania się wód gruntowych do powierzchni na skutek spękania gleby.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika RhumekFr

no bo to moze ten poziom

no bo to moze ten poziom morza sie nie podniosl bo poziom morza moze by sie i wszedzie podniosl, moze to zatem  morze sie nie podnioslo a poziom morza moze jest taki sam tylko moze poziom gruntu moze opadl Smile bo cosik mnie sie zdaje ze morze nie moze sie trwale podnosic miejscowo, poza przyplywem, tsunami i takimi tam. Moze tak, moze nie.

Portret użytkownika Wiedźmin-Dermatolog

Niestety taka, że obrazek się

Niestety taka, że obrazek się nie wkleił i nie poszedł.

Z telegrama nie chce zrobić kopiuj-wklej, jak się okazuje.

W każdym razie treść była taka:

"Nie ma przypadków i powiedzieliśmy o tym ambasadorowi USA"

"Tydzień temu nie zgodziliśmy się na rozszerzenie członkowstwa NATO, a tydzień później dochodzi do katastrofalnego w skutkach trzęsienia Ziemi...

Wiemy kto to zrobił i jak.

Zabieraj swoje brudne łapy od Turcji.

Wyciągniemy wnioski"

Ogólnie w tureckiej telewizji mówią o tym otwarcie, że to USA zrobiło im "ostrzegawcze" trzęsienie Ziemi.

Cy ciekawość kolegi zaspokojona?

Portret użytkownika Sica83

Zaatanawialście się kiedyś co

Zaatanawialście się kiedyś co się dzieje z tymi wolnymi przestrzeniami po wydobyciu ropy, gazu i innych złóż? Przecież to są biliony m3 rocznie, tak tak BILIONY. Sami doprowadzimy do kolejnego upadku cywilizacji. Może jesteśmy tak zaprogramowani przez naturę. Przyszłe zaawansowane cywilizacje będą wydobywać złoża z naszych pozostałości.

Strony

Skomentuj