Pożerająca mózg ameba pojawiła się w sieci wodociągowej na południu Stanów Zjednoczonych

Kategorie: 

Źródło: George R. Healy, CDC, Wikimedia Commons

W części systemu wodociągowego w Luizjanie wykryto niebezpieczną, pożerającą mózg amebę. Andy Freeman, operator Sligo Water System, powiedział, że mieszkańcy South Bossier Parish na południowy wschód od Shreveport mogą być narażeni na zakażenie amebą Naegleria fowleri.

Departament Zdrowia Luizjany przeprowadził test systemu w zeszłym tygodniu i natychmiast po otrzymaniu wyniku powiadomił media o wykryciu niebezpiecznej ameby.

 

Sligo Water System wykryło również niepokojący poziom chloru w wodzie, więc w środę zaczęto wypompowywać część zbiorników. Wysokie stężenie chloru może spowodować niebezpieczne poparzenia oraz zatrucia.

Mimo możliwości zakażenia się amebą, władze nie wydały ostrzeżeń dotyczących spożywania oraz używania wody z wodociągów. Próby skontaktowania się z rzeczniczką Bossier City – Traci Landry nie powiodły się.

 

Ameba Naegleria fowleri, występuje powszechnie w ciepłej słodkiej wodzie oraz glebie. Organizm dostaje się do mózgu zazwyczaj przez nos i powoduje amebowe zapalenie mózgu, które może być niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia.

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (3 votes)
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.pl


Komentarze

Portret użytkownika Doktor Lekter

Co za brednie. Jeżeli w

Co za brednie. Jeżeli w wodociągach jest chlorowana woda to nie ma w niej żadnego życia. Problemy pojawiają się przy innych metodach oraz wtedy gdy jest dodawane zbyt mało chloru.

Ponieważ chlorowanie jest najkosztowniejszą metodą zabezpieczenia wody wymyślono inne tańsze metody. A to że skuteczne są one tylko w stacji uzdatniania a nie na  całej trasie rurociągu to pryszcz.

Skomentuj