Pożary lasów w Kanadzie przyniosły potężne zadymienie aż do Nowego Jorku

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Od początku czerwca 2023 roku, pożary lasów w Kanadzie powodują niepokój i chaos, zarówno lokalnie, jak i na znacznie większych obszarach. Dym z tych pożarów rozprzestrzenił się na południe, docierając do tak odległych miejsc jak Nowy Jork, wpływając na jakość powietrza i wpływając na codzienne życie mieszkańców.

 

 

Pożary rozpoczęły się 2 czerwca w środkowej Kanadzie, w prowincjach Ontario i Quebec, a ich przyczyną były uderzenia piorunów. Od tego czasu łącznie zgłoszono 211 pożarów, z których 145 uznano za niekontrolowane. Spłonęło łącznie 40 000 hektarów lasu, a 10 000 mieszkańców nadmorskiego Quebecu zostało ewakuowanych​.

Dym z tych pożarów spowodował poważne problemy z jakością powietrza zarówno w Kanadzie, jak i w Stanach Zjednoczonych. W Ottawie, Kingston i Belleville, jakość powietrza osiągnęła najwyższy poziom na indeksie jakości powietrza Environment Canada, najgorszy w Ontario. Podobne problemy dotknęły większość południowego Ontario i Nowego Jorku, gdzie smog pokrył miasto we wczesne godziny wtorkowe, 6 czerwca​.

 

Zjawisko to miało poważne skutki dla Nowego Jorku, gdzie jakość powietrza uległa znacznemu pogorszeniu. Napływ dymu z kanadyjskich pożarów lasów spowodował, że Nowy Jork znalazł się wśród miast z najgorszym zanieczyszczeniem powietrza na świecie. W wyniku złej jakości powietrza, zalecono mieszkańcom pozostanie w domach, a setki lotów w rejonie Nowego Jorku zostały opóźnione. Nawet mecze baseballowe, takie jak spotkanie Yankees-White Sox, zostały przełożone z powodu złej jakości powietrza​.

Obecnie, trwają prace nad opanowaniem sytuacji i walką z pożarami. Wciąż jednak nie jest jasne, kiedy sytuacja wróci do normy i jakie będą długoterminowe skutki tych pożarów.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika BG-OG

A ja myślełem ,czytając

A ja myślełem ,czytając wywody Timmermansa i jego komisarzy ludowych z KE i PE oraz NWO, że jak TYLKO w UE pozbedziemy się : ogrzewania na paliwa stałe, aut spalinowych, i przemysłu hutniczego i każdego innego" to nad UE stanie się obiecany "cud" i będzie nad nią " jedyne , słuszne , spełniające normy czyste powietrze". Bo wg lewaków, powietrze w miejscu stoi , a przeżucenie przemysłu przez europejskich producentów do Chin i Indii ( greenwashing) , tylko potwierdzi tą powyższą prawdę o słuszności i nieonylności neomarksisów z KE i PE i NWO. 

Portret użytkownika Medium

A tymczasem u nas koniec

A tymczasem u nas koniec świata - bociany wyrzucają młode ze swoich gniazd:

Bociany wyrzucają z gniazd młode. To przez brak pożywienia

— Teraz niestety dostajemy wiele telefonów od ludzi, że młody bocian jest poza gniazdem. To są trudne sytuacje, bo nie wiemy, czy mały bocian był niezdarny i wypadł, czy został z gniazda wyrzucony — tłumaczy Menderski.

Ornitolog przyznaje, że zwykle radził, by takiego ptaka włożyć ponownie do gniazda, ale teraz dochodzi do sytuacji, w których pisklęta są wyrzucane ponownie.

— Dlatego jest na to jedna rada — oddanie małego bociana do ośrodka zajmującego się pomocą dzikim ptakom — mówi. Na Warmii i Mazurach jest kilka ośrodków, do których można oddać młode bociany, m.in. w Krutyni na Mazurach czy w Bukwałdzie na Warmii. 

https://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/susza-na-polnocy-polski-bociany-przez-brak-jedzenia-wyrzucaja-mlode-z-gniazd/d3rfrqq

Art. 4. konstytucji RP

2. Naród sprawuje władzę przez swoich przedstawicieli lub bezpośrednio.

przywilej suwerena mającego bezpośrednią władzę - oddaj głos na siebie w domu.

Skomentuj