Pożar Notre Dame przetrwały pszczoły, które żyły pod dachem katedry

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Drobni mieszkańcy katedry Notre Dame przetrwali pożar, który zniszczył większość dachu i iglicy. Wcześniej donoszono, że zginęło około 200 tysięcy pszczół żyjących w ulu na dachu Notre Dame.

 

W rzeczywistości owady są nieuszkodzone i pracują - poinformował pszczelarz katedry Nicolas Jehan. Jehan opiekuje się trzema uli od 2013 r., kiedy postanowiono zainstalować je w ramach inicjatywy miejskiej mającej na celu zwiększenie populacji pszczół w Paryżu.

 

Ul ulokowany jest nad zakrystią w południowej części katedry w odległości około 30 metrów poniżej poziomu głównego dachu. Według Jehana ogień ich nie tknął.

 

Pszczoły europejskie, w przeciwieństwie do innych odmian, pozostają ze swoim ulem w obliczu niebezpieczeństwa, jedząc miód i nadal chroniąc matecznik. Oczywiście wysokie temperatury mogą stanowić dla nich zagrożenie, ale dym, jak wyjaśnił Nicolas Jehan, po prostu je odurzył.

„Dwutlenek węgla ich nie zabija, ale odurza je, czyni je śpiącymi” - powiedział Jehan w wywiadzie dla Associated Press.

Pszczelarze często używają dymu, aby uspokoić owady i dostać się do ula.

„Bardzo mi przykro z powodu Notre Dame, ponieważ jest to tak piękna struktura” - powiedział Nicolas Jehan w wywiadzie dla CNN - „Ale jak cudownie jest, że pszczoły przetrwały. Dzięki Bogu, że płomienie nie dotarły do nich, to naprawdę cud! „

Z pewnością to kolejny cud i znak dla zadufanych w sobie ludzie.

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Joker

Owady są nieuszkodzone i

Owady są nieuszkodzone i pracują Smile tak Smile przy odbudowie katedry. Leci taka obładowana pszczoła z pasem narzędzi Smile i w kasku. Dwie inne lecą z deską Smile jeszcze inna pcha taczkę haha. Królowa siedzi przy stole z planami budowy :-) 

Portret użytkownika Medium

Ot, pokrętna europejska

Ot, pokrętna europejska moralność! Umieścić pszczoły na dachu by zwiększyć populację pszczół?!! Shok W życiu w to nie uwierzę. To planowe stopniowe wykurzanie kościoła. Bardziej czytelne byłoby umieszczenie szerszeni, ale dla niepoznaki pszczół użyto.

Portret użytkownika euklides

Z pewnością to kolejny cud i

Z pewnością to kolejny cud i znak dla zadufanych w sobie ludzie.

tallin sprawdź sobie w słowniku co znaczy sformułowanie "zadufany w sobie", bo to zdanie nijak nie klei się z resztą artykułu. Można było napisać "zabobonnych" czy tam bogobojnych", ale "zadufanych w sobie"? To jest błąd semantyczny.

Portret użytkownika Max 1983

O hehe.Parę dni temu pisałem

O hehe.Parę dni temu pisałem że by ogłoszono cud gdyby spadł deszcze w czasie pożaru, to ile mialem minusów ,a nawet jakiś przygłup się przyczepił::)A tu prosze,nawet deszczu nie trzeba....pszczoły przeżyły cud!!!

To kiedy pielgrzymka do miejsca cudu??Czy będa modły do świętych pszczół?No i najważniejszy czy miód sprzedawany przez posłańców Boga(nie przez pszczoły ,tylko przez tych czarnych co na Bogu zarabiają)bedzie miał moc uzdrawiania::)???

Świat to zło i powinien przestać istnieć.Ludzie większości to gnidy i życzę im tego samego.Bóg??A Boga mam w tym samym miejscu gdzie on ma mnie.

Portret użytkownika Mojeimię44

A ja nie rozumiem ciebie.

A ja nie rozumiem ciebie. Podpisujesz się illuminat a nim nie jesteś. Piszesz jakbyś nie umiał pisać a jednak piszesz. Wygłaszasz swoje mądrości ale świecą one głupotą. Ubliżasz ludziom a wszyscy to mają w d.ie.

 

PILNE! Linkuj ciekawe artykuły znz u siebie na koncie społecznościowym. Zwiększaj zasięg. 

Strony

Skomentuj