Pożar lasów w Portugalii - 12 osób ocalało dzięki schowaniu się w zbiorniku na wodę

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Dwanaście osób przetrwało jeden z najbardziej śmiercionośnych pożarów w Portugalii, chowając się w zbiorniku na wodę. Mieszkańcy, wśród których jest 95-letnia niepełnosprawna kobieta, spędzili ponad 6 godzin w wodzie ze względu na otaczający ich ogień.

 

Pożary w środkowej Portugalii zabiły w sumie 62 osoby. Wśród nich wiele próbowało ucieczki samochodem. Liczne pożary rozciągały się w wielu kierunkach, ich ogniska odnotowano w dwóch większych regionach: Castelo Branco oraz Coimbra. 

Maria do Ceu Silva została uznana za bohaterkę, gdy użyła swojego zbiornika na wodę do ratowania mieszkańców Nodeirinho obok autostrady IC8. Pomysł kobiety pojawił się gdy próbowała uratować swoją niepełnosprawną matkę, która nie potrafiła wejść do samochodu, za pomocą którego cała rodzina miała uciekać.

 

Pożary rozpoczęły się w sobotę w czasie intensywnej fali upałów oraz bezdeszczowych burz, gdy temperatury sięgały powyżej 400C. Pomimo opadu deszczu w poniedziałek, sytuacja jest nadal opisywana przez funkcjonariuszy ochrony cywilnej jako niepokojąca.

 

Ocena: 

Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet


Komentarze

Skomentuj