Pożar amerykańskiego atomowego okrętu podwodnego

Kategorie: 

boston.cbslocal.com

Na atomowym okręcie podwodnym USS Miami wybuchł pożar. W jego wyniku rannych zostało sześć osób. Okręt stał w stoczni Portsmouth Naval Shipyard w Kittery w stanie Main. Na szczęście nie doszło do skażenia.

 

Ogień był zlokalizowany w przedniej części statku. Wśród poszkodowanych osób jest czterech strażaków. Przyczyny pożaru nie są jeszcze znane, ale w oficjalnym komunikacie poinformowano, ze w czasie incydentu reaktor był wyłączony. Nie było też ryzyka jego uszkodzenia. Okręt przebywa w stoczni od marca i nie był uzbrojony. Nie wiadomo czy warta 900 milionów dolarów łódź podwodna będzie kiedykolwiek w stanie znowu wypłynąć w morze.

Podobny problem w grudniu zeszłego roku mieli Rosjanie, gdy doszło do pożaru na pokładzie rosyjskiego okrętu podwodnego o napędzie atomowym o nazwie "Jekaterynburg". Wtedy cudem udało się opanować sytuację, która groziła powtórką z Czarnobyla zwłaszcza, ze znajdowało się tam kilkanaście rakiet balistycznych z głowicami jądrowymi.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj