Powszechna mobilizacja na Ukrainie - rosyjscy żołnierze czekają na rozkaz Putina

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Rosja od kilku już dni przygotowuje interwencję militarną na Ukrainie. Jednak to, co było tylko przypuszczeniem staje się powoli faktem, a wczoraj Wladimir Putin poprosił Radę Federacji o zgodę na interwencję wojskową i ją otrzymał. W odpowiedzi Ukraina ogłosiła powszechną mobilizację.

 

Szef Ukraińskiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego potwierdził, że mobilizacja na Ukrainie rozpoczyna się 2 marca o godzinie 8:00. Mobilizacja oznacza, że rezerwiści armii ukraińskiej muszą stawić się do koszarów. Według szacunków mowa o przynajmniej milionie żołnierzy. Armia została już postawiona w stan gotowości.

 

Nikt niestety nie wie jak daleko posunie się Putin i jak zareaguje tak zwany zachód. Na razie wygląda na to, że ta reakcja sprowadzi się jedynie do wyrażania "głębokiego zaniepokojenia". Dobrze się przypatrzmy, bo nas też może to znowu spotkać jak w 1939 roku. Ukraińcy są zatem zdani na siebie.

 

Wojna w Europie Wschodniej może się zacząć praktycznie w każdej chwili. Nie wiadomo jak zachowają się ukraińskie okręgi wojskowe zlokalizowane na wschodzie kraju. Możliwe, że nie będzie tam ochoty do walki przeciwko Rosjanom. Z Doniecka dobiegają już doniesienia o planach zorganizowania secesyjnego referendum. Trudno sobie wyobrazić, że ludzie ci będą nagle walczyć o Ukrainę.

 

W najbliższym czasie w Kijowie odbędzie się posiedzenie Rady Najwyższej, na którym prawdopodobnie zostanie podjęta decyzja wprowadzenia stanu wyjątkowego, lub nawet wojennego. Nie wiadomo, czy będzie to dotyczyło tylko separatystycznego regionu krymskiego, czy też całego kraju.

 

 

 

Ocena: 

Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika RH+

Ciekawe, kogo de facto poprą

Ciekawe, kogo de facto poprą Chiny. Mogą zdestabilizować NATO poprzez manipulacje walutami - stać ich na destabilizację dolara- już raz to pokazali. Jeśli Rosja będzie się w stanie dogadać z Chinami, UE i USA + Izrale mogą okazać się bankrutami w ciągu kilku miesięcy. 
Krym zawsze był częścią Rosji, do czasu, kiedy KC przekazało go Ukraińskiej Republice Ludowej. Prócz wojsk rosyjskich na Krymie jest też bardzo dużo Rosjan, osób pochodzenia rosyjskiego. 
Wschód Ukrainy to kozacy. Ludzie dzicy i gwałtowni - od zawsze. Po rosyjsku do dziś na Ukrainę mówi się O-kraina, czyli to, co jest na kraju mapy. Pas ziemi dzikiej i ludzi o dzikim temperamencie. 
Przez Ukrainę płynie większość europejskiego gazu. Z Rosji. Gazprom może nie chcieć wstrzymywać dostaw gazu do kontraktowych odbiorców, ale Duma może mu to nakazać zgodnie z prawem o zakazie handlu z wrogiem. Jeśli konflikt się przeciągnie Europa zostanie zagłodzona, Rojsa swój gaz sprzeda bez problemu do Chin - one wezmą każda ilość energii, w każdej formie. 
Czy Polacy powinni bronić Ukrainy? Przed kim? Przed nimi samymi? Przed Rosją - poczekajcie, niech wojska rosyjskie wejdą do wschodniej Ukrainy- teraz są u siebie. Na pewno powinniśmy bronić Polski przed Ukraińcami, przed Rosjanami i każdym innym krajem, czy narodem, który chciałby czy to przemocą, przekupstwem, podstępem przejąć nasz kraj. 
Wojna na Ukrainie nie jest powodem do wojny w Polsce, niezależnie od różnic w światopoglądach i myśleniu, jakie Polacy mają. 
 
 

Portret użytkownika ksmamona

Brawo Rosja i prezydent

Brawo Rosja i prezydent Putin. Nie pamiętacie już o  rzezi Polaków na terenie Polski wschodniej przez ukraińców ? Rosjanie pamiętają do czego zdolna jest ta swołocz i chwała im za to....

Portret użytkownika ZimaTysiąclecia

Ukrina NIE OGŁOSIŁA

Ukrina NIE OGŁOSIŁA powszechnej mobilizacji.
Nie ma kto jej przeprowadzić bo nowa "władza" kompletnie rozpszyła struktury. Dlatego apelują by samemu stawic się w ichnim WKM.

Portret użytkownika back

W mojej ocenie aby nie doszło

W mojej ocenie aby nie doszło do tej sytuacji można było zrobić jednen prosty ruch. Gdy został zajety pierwszy budynek na krymie przez nieoznaczone odziały bez emblematów. Wystarczyło siłą ich rozstrzelać i powiedzieć że to są terroryści. Rosja sama aktywnie walczy z "teroryzmem". W prawie każdego państwa jak i w prawię miedzynarodowym jest zapisane że jeśli jest ktoś bez oznaczeń w mundurach z bronią na terenie kraju. Jak by tak postąpiono i powiedziano że to terroryści pan Putin by nie odważył się wejść.

Portret użytkownika Wlodi

Komunistyczne eunuchy ciagle

Komunistyczne eunuchy ciagle prawia na tym forum o rozbiorze Polski, i o dobrym wujku Putinu...
Na szczescie oszolomy na swiecie sa mniejszoscia i przy wsparciu wojsk koalicji zarowno Pupil tzn Putin wraz ze swa nieoznaczona armia (jak tchorze...) zostana rozwaleni.
Ciekawe ze oszolomy zawsze niezrozumienie ich wlasnych teorii argumentuja tym ze na pewno ktos kto ich krytykuje jest - zydem, tuskiem, lemingiem, ubekiem itp... Czy to nie rozpaczliwe?

Portret użytkownika Bartek_94

To jest właśnie pradziwe

To jest właśnie pradziwe oblicze "demokratycznych władz" Ukrainy. Opozycja też wzywa do moblizacji. Łatwo im tak mówić, bo sami siedzą sobie w Kijowie, a jak co to zawsze mogą uciec na Zachód. 
W ukraińskiej armii jest przymusowo w tej chwili kilkanaście tysięcy żołnierzy poborowych. Jakoś "poprawne politycznie" media nie przedstawiają ich punktu widzenia.

Portret użytkownika heheh

A ci figuranci z Kijowa mogli

A ci figuranci z Kijowa mogli zrobić jedną rzecz, by ułagodzić Rosję. Zdelegalizować i rozbroić "Prawy Sektor", który od samego początku dążył do konfrontacji z Moskwą i wciągnięcia w rozróbę Zachodu. Pacynki Berlina i Waszyngtonu doszliby do porozumienia z Putinem. Neobanderowcy są niezależni i mają ludzi na wezwanie, nie na pieniądze. To jest największy czynnik destabilizujący sytuację na Ukrainie. Najlepiej byłoby dla nas, by pojechali oni na wschód Ukrainy bronić granic, a armia rosyjska i prorosyjska milicja ludowa powinna ich wystrzelać do nogi.

Portret użytkownika Pio'76

Ułagodzić Rosję? Uważasz, że

Ułagodzić Rosję? Uważasz, że o to na prawdę chodzi? Nie o fakty sprawa się rozbija i rzekome zagrożenie dla Rosjan na Ukrainie, tylko o wpływy Rosji.
Zaanektowanie Czechosłowacji przez Hitlera opierało się na dokładnie tej samej propagandzie, której teraz używa putin. Z resztą w Gruzji było to samo. Jak Niemcy w 1939 uderzyli na Polskę to ogłosili, że sie bronią bo Polska na nich napadła. Każda agresja jest oparta na propagandzie. Warto pamiętać ile okazały się warte nasze układy sojusznicze. Teraz USA i Wielka Brytania gwarantują Ukrainie nienaruszalność za zgodę na rozbrojenie z broni jądrowej w 1994. Już widzę jak pędzą wypełniać swoje zobowiązania. Aż świszcze i błyska...

Strony

Skomentuj