Powszechna fluoryzacja może doprowadzić do pogorszenia zdrowia społeczeństwa

Kategorie: 

Źródło: www.trueactivist.com

Fluoryzacja wydaje nam się raczej czymś pozytywnym. Od zawsze uczono nas, że fluor zapobiega próchnicy. Jeszcze w czasach PRL przeprowadzano akcje polegające na powszechnej fluoryzacji w szkołach. Praktycznie każda pasta do zębów zawiera fluor. Jego pozytywny wpływ na kondycję szkliwa zębowego jest uważany za udowodniony naukowo, ale pierwiastek ten jest przecież trujący czy oznacza to, że miliardy ludzi na Ziemi codziennie aplikuje sobie dawki trucizny?

 

Mieszkańcy Ameryki Północnej mają jeszcze gorzej od nas, bo tam fluor dodaje się do wody pitnej. Być może u nas wkrótce też tak będzie. Mimo to nasze organizmy są narażone na wchłanianie tego groźnego pierwiastka. Oto garść faktów na temat efektów fluoryzacji.

 

Dodawanie fluoru do wody nie spowodowało bynajmniej uzyskania zauważalnie lepszych statystyk dentystycznych na dodatek niektóre z nich wskazują, ze fluor spowodował rozpad zębów. Wystarczy wspomnieć chorobę szkliwa zębów o nazwie fluoroza. Ten trujący pierwiastek łatwo przedawkować a kupienie pasty do zębów bez fluoru jest bardzo trudne.

 

Oprócz tego nadmiary fluoru w organizmie powoduje takie choroby jak kruchość kości czy artretyzm. Dowiedziono, że dzieci, które piją fluoryzowaną wodę mają mniejsze IQ. Organizacje walczące z fluoryzowaniem wody pitnej w USA twierdzą, że jest kilkadziesiąt opracowań wiążących zależność między fluorem a zmniejszonym poziomem inteligencji. Badania zrobione na Uniwersytecie Harwarda potwierdzają, że dzieci mieszkające w obszarach gdzie woda jest fluoryzowana mają znacznie niższy poziom IQ w porównaniu do średniej z miejsc gdzie fluor nie znajduje się w wodzie.

 

Fluor zatruwa tarczycę i szyszynkę, dwa ważne ośrodki produkujące hormony w naszym organizmie. Co więcej substancja ta odkłada się w obu gruczołach. Poza tym wiąże się on z receptorami w całym systemie hormonalnym zakłócając jego pracę.

Warto wiedzieć o takich rzeczach i przynajmniej zadać sobie pytanie czy to, że spożywanie jakiejś substancji jest powszechnie akceptowalną normą oznacza automatycznie, że jest ona obojętna dla naszego zdrowia nawet, jeśli fakty świadczą inaczej. Sytuacja z fluorem przypomina trochę tą ze szczepionkami. Wszyscy je biorą, więc większość ludzi nie zadaje sobie pytań, o ich bezpieczeństwo, bo przecież nikt by nas nie truł z rozmysłem. Czyżby?

 

 

Źródło:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Fluoroza

http://pl.wikipedia.org/wiki/Fluor

http://www.windsorstar.com/yucky+origin+fluoride/7870466/story.html

http://www.indybay.org/newsitems/2013/01/26/18730836.php

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroKomentarze

Portret użytkownika Brzegami rządzi się najłatwiej

A zastanowił się ktoś kiedyś,

A zastanowił się ktoś kiedyś, czemu rodzice muszą się na to zgodzić. Muszą, bo jest naukowo udowodnione że fluor zabija szare komórki, zwłaszcza w czasie rozwoju, czyli w wieku szkolnym. Ponieważ fluorowanie jest szkodliwe, więc ukrywa się je pod nazwą Elmexsowanie ( firma Elmex widac ma monopol na dostarczanie tej trucizny ), taki wilk w owczej skórze. Fluor przyjmujemy mimowolnie do organizmu wraz z pokarmem. Problem pojawia się przy wysokim stężeniu tego silnie toksyczne pierwiastka, co ma miejsca w przypadku fluorowanie. A teraz świadomie będziecie szkodzić swoim dzieciom.

Portret użytkownika Gramszu

Sory trafiłem na tą stronę

Sory trafiłem na tą stronę przypadkiem.

Naprawdę wszyscy tu jesteście takimi bezmyślnymi debilami wierzącymi w każde wyssane z dupy "badania" "dowodzące" że ktoś zaraz nas WSZYSTKICH wykończy. Najgorsze jeszcze jest to wasze przekonanie w komentarzach i natychmiastowe krytykowanie nielicznych odrobinę znających się na sprawie (dentysta). Podsyłacie linki do ezoterycznych stron - gratulacje poziom naprawdę BARDZO WYSOKI¿Przeraża was ogrom substancji znajdujących się w wodzie (antybiotyki, chlor, fluor) - a macie w dupie, że największym problemem od zawsze były zarazy przenoszone przez wodę! Bakterie, znajdujące sie w wodzie potrafiły zabijać bardzo szybko - a dodatkowo - woda stanowiła doskonały ich nośnik. To właśnie "czysta woda" była powodem wszystkich epidemii! 
Macie w dupie, że te "TOKSYCZNE, RAKOTWÓRCZE" substancje - o ile w ogóle - to znajdują się w wodzie w homeopatycznych rozcięczeniach - które nie może być szkodliwe dla człowieka (owszem - powinno dla mikrobów). Nie potraficie sobie wyobrazić różnicy między sytuacją w średniowieczu - w której poddawanie wody różnym dostępnym zabiegom czyszczącym (pasteryzacja, poddawanie fermentacji alkoholowej)  - wciąż mogło zakończyć się zarażeniem nowym szczepem bakterii. 

Portret użytkownika Jakub

Zgadzam się z kolegą wyżej, a

Zgadzam się z kolegą wyżej, a wam Ci co to czytacie i wierzycie współczuję, a jeszcze bardziej waszym dzieciom które dzięki idiotycznym pomysłom swoich rodziców tj. nie szczepienie, pasta bez fluoru itp. bedą cierpieć. Medycyna, z która mamy do czynienia w dzisiejszych czasach to "evidence based medicine" czyli medycyna oparta na faktach i badaniach przeprowadzanych na duzych, rezprezentatywnych grupach ludzi. Te śmieszne badania które starają sie udowodnić, że fluor niszczy zęby robione są na grupach liczących 20-30 osób, specjalnie wyselekcjonowanych aby efekt badania był negatywny.

Portret użytkownika star

Pasta bez fluoru - super! ale

Pasta bez fluoru - super! ale czy na pewno?
Ja bym się aż tak bardzo nie cieszyła i nie reklamowała, bo ta pasta zawiera dla odmiany sorbitol (słodzik), ktory także uważany jest za truciznę.
Natomiast mogę polecić to, czym ja od 2 lat czyszczę zęby i jestem zachwycona .
Na szczoteczkę szczypta spożywczej sody oczyszczonej + 2-3 krople wody utlenionej 3%. Szczotkowac krótko i dokładnie wypłukać.
Po tym zabiegu zęby są czyste i lśniące, dziąsła zdrowe a  zęby się nie psują, ponieważ soda odkwasza jamę ustną i bakterie giną. Po 2 tygodniach można zauważyć, że zęby są wyrażnie wybielone. (soda i woda utleniona kosztują grosze)
Zaznaczam, że sama tego nie wymyśliłam, tylko wyczytałam w książce pt. "Wpda utleniona na straży zdrowia" autorstwa profesora medycyny Iwana Nieumywakina.
Moja dentystka, kiedy się dowiedziała, to sie łapała za głowę - "co ja robie!!! zęby sobie zniszcze!!! na studiach stomatologicznych rozpuszczali zęby mleczne w wodzie utlenionej!!! wyłącznie pasta z fluorem, bo stracę zęby!!! itd"
no cóż, komentować tego nie zamierzam, tylko żal mi jej dzieci, które fluoruje zawzięcie.
 
 

"99% populacji to owce przeznaczone do strzyżenia w czasie pokoju i na rzeź w czasie wojny. Politycy i biurokraci to owczarki, a gospodarzami farmy są bankierzy i midasy - światowa finansjera"(motto+awatar z www.glosulicy.pl)

Portret użytkownika AN

Będąc w ciąży połykałam

Będąc w ciąży połykałam bardzo modne wtedy, zdobyte od stomatologa małe żółte tabletki z fluorem. Moje dziecko karmione piersią przez 2 lata, chowane bez smoczka i butelki miało pierwszą próchnicę w wieku 1 rok i 3 miesiące - wtedy pierwszy raz siedziała na fotelu dentystycznym. Wkrótce była już tylko ruina z zębów. Całe szczęście, że zęby stałe wyrosły mocne. Sama oczyszczam się z metali ciężkich glutationem liposomowym - ma najwyższą wchłanialność komórkową. Ilość toksyn jaka rusza do krwi w czasie kuracji może naprawdę powalić człowieka. Ja miałam sporo rtęci z amalgamatów niestety.

Strony

Skomentuj