Powstanie warszawskie – lwy dowodzone przez barany

Kategorie: 

powstańcy
Źródło: Internet

Tyle się mówi o powstaniu warszawskim w ostatnich dniach, ale nikt nie skupia się na faktach i ich analizowaniu. Dlatego tutaj najpierw przytoczę kilka faktów odnośnie uzbrojenia powstańców.

W dniu wybuchu co dziesiąty powstaniec (było ich około 50 000) miał broń a była ona następująca:

  • 7 ciężkich karabinów maszynowych,
  • 35 karabinów przeciwpancernych,
  • 60 ręcznych karabinów maszynowych,
  • 300 pistoletów maszynowych,
  • 1000 karabinów zwykłych,
  • 1700 pistoletów zwykłych
  • 25 000 granatów.

Te liczby szokują, jednak dodatkowego szoku przysporzą nam dalsze fakty a mianowicie przed wybuchem powstania w Warszawie wysłano do wschodnich okręgów AK 900 pistoletów maszynowych „Błyskawica” z amunicją – dotychczas przechowywanych w stolicy. Co gorsza, pod koniec wiosny 1944 Niemcom udało się odkryć kilka skrytek z bronią – głównie granaty i miotacze ognia. Jednak na skutek aresztowań utracono kontakt z częścią magazynów – mimo, że nie zostały przejęte przez okupanta, również przyszli powstańcy utracili o nich wiedzę. A były to zapasy dość znaczne, bo w 1947 roku na Lesznie magazynier otwiera i znajduje 670 karabinów maszynowych z 60 000 sztuk amunicji – Leszno do 8 sierpnia było dostępne dla powstańców! Przypomnę, że w dniu powstania do dyspozycji było 60 karabinów maszynowych! Gdyby wykorzystali zasoby tego jednego magazynu, to posiadaliby 10 razy więcej tych karabinów maszynowych – wielokrotnie więcej wartych na polu walki niż zwykłych karabinów oraz pistoletów – broni krótkiej.

Przejdźmy do sił niemieckich – tu skupimy się jednak pobieżnie na stanach osobowych gdyż każdy żołnierz niemiecki był doskonale uzbrojony. Niemcy zgromadzili: dywizje Viking, SS Totenhoph, dywizję desantowo-pancerną Herman Goring, dozbrojony garnizon warszawski – zwiększono do 20 000.

Dowództwo AK dobrze o tym wiedziało – byli kompletnie świadomi, że posyłają młodych chłopaków, z których tylko co dziesiąty miał broń przeciw przeważającym liczebnie (!) i świetnie uzbrojonym dywizjom niemieckim. Liczyli na to, że wojska ZSRR będące pod drugiej stronie Wisły przyjdą z odsieczą. Doprawdy monstrualna była to naiwność godna baranów – z wojskami Armii Czerwonej szły oddziały NKWD (gdzie znaczącą nadreprezentację mieli żydzi), które to starały się wyłapywać i eksterminować żołnierzy AK.

23 sierpnia, gdy była rzeź Woli, generał Tadeusz Bór-Komorowski wydaje rozkaz dla Edwarda Godlewskiego, komendanta okręgu krakowskiego, o wznieceniu powstania. Dowódca oraz kardynał Sapiecha sprzeciwili się – tylko dlatego teraz możemy zwiedzać piękny i nie zniszczony Kraków. Bilans powstania dobrze znamy, jednak zadajmy sobie pytanie – o ile trudniej byłoby komunistom rządzić, gdyby nie zginęła elita intelektualno-patriotyczna? Dlaczego naczelne dowództwo wykazało się taką naiwnością i głupotą? Czmeu na śmierć posłali kwiat patriotycznej młodzieży?

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: Stanlley
Portret użytkownika Stanlley

Komentarze

Portret użytkownika Lommo

W AK oczywiście dominowali w

W AK oczywiście dominowali w składzie osobowym młodzi polscy patrioci ( choć prawicowej polsko-pańskiej proweniencji) ,to jak się spotyka w literaturze różne informacje na temat AK to człowiek się zastanawia czy powojenna  narracja komunistów o akowcach na pasku faszystów nie miała jakiś tam podstaw - może władze komunistyczne wiedziały coś więcej? Samo AK powstało nagle na bazie kadrowo-lokalowej bardzo sprawnej i rozległej organizacji konspiracyjnej Muszkieterowie inżyniera Witkowskiego . Przy czym kierownicze osoby od Witkowskiego i sam inżynier Witkowski były likwidowane przez niemiecką policję Kripo ... . Zawsze mnie też zastanawiało czemu Sowieci się tak uwzięli na akowców z rejonu Augustowa i tak ich wyzywali od faszystów. A są relacje że przed wybuchem wojny niemiecko-radzieckiej grupy akowskie były wypuszczane ze strony niemieckiej na radziecką i to bynajmniej nie w celu zbierania jagód. U mnie w Toruniu na terenach wcielonych do Rzeszy działał agent brytyjski Slowikowski z Polską Armią Powstania gdzie plan brytyjski przewidywał że w III Rzeszy będzie powstanie antynazistowskie i ta organizacja Słowikowskiego miała wspierać to planowane niemieckie powstanie. Slowikowski został zlikwidowany przez AK. Nie jest żadna tajemnicą że AK było naszpikowane niemiecką agenturą , na tydzień przed powstaniem nastąpiła nagła masowa seria nalotów Gestapo na akowskie i tak liche zapasy broni.  No jakby nie patrzeć powstanie Warszawskie było militarnie dla niemieckiej armii bo korzystne, zatrzymało Sowietów na 2 m-ce na linii Wisły. Na pewno bez powstania by tyle nie stali i to w lato. No a jeszcze dokonano zniszczenia polskich młodych i nie tylko młodych kadr kierowniczych i inżynierskich . Zniszczenie wszelakich kadr gospodarczych przyszłej Polski było kierownictwu niemieckiemu jak najbardziej na rękę (wcześniej skutecznie zniszczyli polskie kadry small biznesowe likwidując polskich Żydów) . No taki kraj bez żadnych kadr gospodarczych na każdym szczeblu to jest praktycznie gospodarczy trup. Podczas gdy w samych Niemczech nawet podczas już przegrywania wojny z Sowietami obowiązywała zasada aby wszelkiej maści specjalistów wywozić samolotami z otoczonych kotłów.W AK było oczywiście silne antyradzieckie podejście i ogłoszenie Manifestu PKWN 22 lipca 1944 sprawiło że byli kapitaliści i burżuje oraz osoby które na tajnych konspiracyjnych studiach już sobie ustalały kto weźmie jaka posadę ministerialną po wojnie po prostu się posrały w gacie i dokonały aktu rozpaczy że jak mają rządzić komuchy to zostawimy im ruiny. O tym powstaniu to w ogóle lepiej nie wspominać bo była to wielowymiarowa katastrofa narodowa. Oglądałem małonakładowe książki powojenne bogato ilustrowane zdjęciami ogromnych zniszczeń i licznych wszędzie zalegających zwłok po powstaniu . I to jest taki koszmar że zamiast wspominać to powstanie to powinno być wymazane z narodowej polskiej pamięci. Bo chwalić się nie ma czym.

Portret użytkownika Stanlley

Zauważyliście jak się płatne

Zauważyliście jak się płatne trole ujawniły? Pilnują by nadal można było nas Polaków bezsensownie na rzezie posyłać. Próbują zasiewać w nas nienawiść do innych narodów byśmy się wzajemnie powybijali - np z Rosjanami. Wiecie że nawet z Węgrami pogorszyły się nam stosunki dzięki tym jedynym, katolickim, patriotycznym jełopom z nadania usraelskiego?

 

Chcesz uratować czyjeś życie? Nie pozwól by mengelowcy "leczyli" go substancją zwaną Remdesevir/ Veklury.

 

Portret użytkownika Quark

Aaa , to teraz te nowoczesne

Aaa , to teraz te nowoczesne mapy są już dobre tak ?! Już nie ma "ukrywanych" przed nami lądów i "płaskiej ziemi" ? 

A wogóle to co niby ta mapa wyjaśnia w kontekscie Twojego "przypomnienia" ? Nie było żadnych "decyzji na górze" , poprostu kto miał zdrowie i jakąkolwiek broń - szedł walczyć , bo wolał to niż czekać na zagładę z rąk niemieckiego wojska . Ci ludzie chcieli bronić swojego miasta i to robili , choć dzisiaj wiadomo że nie miało to militarnego sensu to jednak DLA NICH miało to sens ! 

Jedyne decyzje jakie zapadły to olanie nas jako "sojuszników" bo po co się narażać i wykosztowywać dla jakichś tam polaczków .. z powodu kawałka papieru . 

 

Chcesz uratować czyjeś życie? Nie pozwól by mengelowcy "leczyli" go substancją zwaną Remdesevir/ Veklury.

 

Portret użytkownika Wiedźmin-Dermatolog

Eeee! To chyba nie tak.

Eeee! To chyba nie tak.

Jak zwykle we wszystkim maczał łapska parch.

"Historycy kalkulują że niemieckie dowództwo było zainteresowane tym by zatrzymać armię ZSSR , by posunął się w tym czasie do przodu front zachodni, by to zachodni alianci sami okupowali Niemcy. Stalinowi rzeź ludności cywilnej miała pasować, ułatwić zadanie przejęcia Polski, mógł zatem wstrzymać front i poczekać aż Niemcy wykonają brudną robotę."

https://globalna.info/2021/08/04/elity-nwo-wall-street-i-prawdziwe-przyczyny-wybuchu-powstania-warszawaskiego/

"Zapytacie w jakim celu ? To oczywiste, do zburzonej Warszawy nie wrócą jej mieszkańcy, bo nie było do czego wracać. Z resztą to wszystko było precyzyjnie zaplanowane : zburzenie polskich miast, eksterminacja ludności cywilnej, przyłączenie ziem zachodnich, Warmii i Mazur, Pomorza Zachodniego, by mieszkańców dużych, zburzonych miast, tych którzy ocaleli, przesiedlić na tereny odzyskane , a do miast zburzonych, w tak utworzoną przestrzeń, przenieść agenturę ze wschodu, Żydów,, wtopić ich w otoczenie, by wzrastali razem z odbudową. "

"ZSSR był kontrolowany przez elity zachodu od 1917 roku. Stalin był człowiekiem światowej finansjery, takim samym agentem jakim był Hitler, czy Piłsudski."

I wszystko w temacie. Ale niestety skłonny do martyrologii Naród Polski widzi tylko "poświęcenie", "nierówną walkę", "zryw Narodowy", a nie widzi, qrwa, jak go po raz kolejny dymają na potężną skalę, skalę ludobójstwa, parchy! Niejawne ustalenia Jałtańskie.

Finał dla ludobójców jest taki:

https://www.bitchute.com/video/9wLU9sLi25w2/

I tym razem nie będzie to zaden pierdolony holokaust z dupy, ale sąd ostateczny nad sqrwysyństwem i satanistycznymi, syjonistycznymi pojebami.

Portret użytkownika Wiertaranachazara

Zydowskie  NSZ stali w 

Zydowskie  NSZ stali w  puszczy kampinoskiej i oczywiscie woleli sie nie przylaczyc tylko dalej napadac na kartony z maslem  w wagonach na bocznicach. tylko wg roznych zrodel tysiac do tysiac piecset osob sie z zydowskiego NSZ przylaczylo do powstania.

Wiadomo do czego bla ta organizacja stworzona jak zydowski ONR przed wojna , ktory zlikwidowano gdy Polacy nie chcieli bic zydow na uczelniach. Jeszcze duzo Polacy musza sie uczyc historii...

Portret użytkownika baca

6 milionów żydów z Narodowych

6 milionów żydów z Narodowych Sił Zbrojnych stało z bronią pancerną w puszczy kampinoskiej i czaiło się żeby zrabować karton z masłem - to znany fakt historyczny o którym do dziś wykłada się w izrelskich uczelniach
ale na których uczelniach był przedmiot: bicie żydów?

 

Portret użytkownika Wiertaranachazara

Na uniwerkach zydzi siedziec

Na uniwerkach zydzi siedziec mieli w osobnych lawkach po interwencji ONR , gdy Polacy sie domyslili ,ze ONR jest zydowska organizacja majaca ich sprowokowac zaczeli z niej rezygnowac i szybko zamknieto dzialalnosc.

NIECH NIKT NIE WCISKA KITU - ze to byli nacjonalisci i byli przesladowani poniewaz przed wojna wladze polskie dopuszczaly faszyzm poniewaz nie zdawaly sobie sprawy z jego prawdziwego oblicza a potem im blizej wydarzen nocy dlugich nozy itd POlacy zaczeli sie po smierci Pilsudskiego a nawet wczesniej odzielac od faszyzmu.

P.S. Do antypolskiego bydlaka chazarka 44  swastyki uzywane w wojsku polskim byly wczesniej niz aszkenazi Hitler je zmienil na symbol  III Rzeszy.

Portret użytkownika Wiertaranachazara

Proponuje popatrzec na akcje

Proponuje popatrzec na akcje zydowskiego NSZ do 45 roku a wlos deba staje.

Ci pozoranci robili banki , kartony z maslem i przypadkowe akcje.

Po wojnie jako zydowskie NSZ zrobilo swietna robote - mordowalo Polakow nie NIemcow.

Zreszta pod koniec 44 roku od zydowskiego NSZ odlaczylo sie AK.  Poniewaz zydowski NSZ wydal rozkaz :

okupant moze poczekac , pierwszym wrogiem jest bolszewik a szczegolnie polski.

Nie dziwie sie ,ze dzis zydowskim NSZ chlubia sie chazarki kibole jak i PIS.

 

Portret użytkownika S

Nigdy nie słyszałem o " SS

Nigdy nie słyszałem o " SS Totenhoph ". Chyba chodziło o dywizję pancerną SS Totenkopf? A jeśli tak, to też nie przeginajmy, ta elitarna, fanatyczna dywizja naparzała się wtedy z ruskimi, a nie tłumiła powstanie. Również 5 Dywizja Pancerna "Viking" nie brała w całości udziału w walkach (jedynie kilka jej pododdziałów). Dywizja Pancerna Hermann Göring też nie walczyła z powstańcami, ale z ruskimi. Fakt, jej część powstanie "złapało" po nie tej stronie i musieli przebijać się przez miasto by dołączyć do swoich. Ale nie byli skierowani specjalnie do walki z naszymi. Generalnie Dywizje Pancerne służyły do czego innego, niż tłumienie "zamieszek" w miastach i nie zjechały się pod Warszawę walczyć z "dzieciakami". Powstanie pacyfikowały Grupy Szturmowe i Uderzeniowe, czyli piechota, baterie dział i wozów opancerzonych.

Portret użytkownika Gall anonim

Powstanie Warszawskie to

Powstanie Warszawskie to czysty przyklad działania dywersyjnego Stalina, kto wie co to jest dywersja to zrozumie.

Styl pisania autora trochę "buraczany" - bez obrazy oczywiście. Szkoda ludzi i tyle, bo i tak by nic tym nie osiągnęli.

Tyle w temacie.

 

Portret użytkownika Wiertaranachazara

Zawsze mnie to smieszylo , ze

Zawsze mnie to smieszylo , ze powstancy podobno wywolali powstanie , bo chcieli przejac miasto przed ZSRR.
Obecnie maja pretensje Matrixy do tego ,ze ZSRR im nie pomoglo. Ten Stalin to byl gosc , skoro za namowa polskiego generala Berlinga w ogole zgodzil sie na jakakolwiek pomoc. Zrzuty sprzetu od ZSRR juz zapomnialy MATRIXY ?

Ta zydowska narracja narazenie miasta na zabicie 250 tysiecy - ile jeszcze taki chazar ukrainski Olszanski bedzie to powtarzal?
Miasto nie bylo narazone - miasto chcialo zostac z powstancami i poczuc jak to jest byc wolnym i patrzec na niebo i gwiazdy letnim wieczorem bez lapanek i godziny policyjnej.
Powstancy dokonali wysilku broniac miasta na tyle na ile mogli. Matrixy g... wiecie o powstaniu , nie przezyliscie a dzis nosicie symbolike PW - kto wam dal takie pozwolenie na symbol na koszulkach?
Bo napewno nie powstancy , ktorzy wami pomiataja,
Wystarczyla mi wypowiedz Tarzana , ktory powiedzial ,ze dzisiejsza mlodziez jest inna i inaczej by sie zachowala. No co mial powiedziec ,ze dzisiejsza mlodziez to tchorze i powstania by nigdy nie zrobili,
Prawdopodobnie ten sam Tarzan powiedzial ,ze lepszy jest jeden dzien wolnosci niz jeden dzien lapanki.

Portret użytkownika ARTUR

Idioto , miasto na granicy

Idioto , miasto na granicy frontu z oddziałami przygotowanymi do odparcia ofensywy rosyjskiej ma być opanowane przez powstańców ? Spójrzmy kto był naszym wrogiem ale na pewno nie ZSRR , zakazano desantu Sosabowskiego w rejon walk , zakazano lotów z pomocą dla Warszawy i dopiero Polacy z Włoch lecieli ze zrzutami ginąc w bezsensownej walce z myśliwcami bez osłony a strata 1 bombowca to było 12 osób , na koniec zakazano Polakom uczestnictwa w Defiladzie  Zwycięstwa  w Londynie gdyż Polska miała już się nie podnieść  Czy byliśmy kiedykolwiek dyskryminowani w Moskiewskiej Defiladzie ? Nawet gdyby wszyscy święci zachwalali ścierwo zachodnie to i tak nikt im już nie będzie wierzył gdyż skazali na śmierć kwiat młodzieży i dziesiątki tysięcy niewinnych ludzi .

Strony

Skomentuj